Harmonogram úkolů listopad 2012

5. Výjezd do Turecka - listopad 2012
      Na výjezd se pečlivě připravujeme. Pojedeme autobusem z Brna do Vídně, z vídeňského letiště letíme do Istanbulu, pak autobusem do Bursy. Na istanbulském letišti Atatürk Airport bychom se měli setkat s týmem z Polska. Také nás tam budou čekat turečtí žáci a učitelé. Děti budou ubytovány v hostitelských rodinách a učitelé na ubytovně.
 
6. Přednáška o historii a současnosti Turecka - listopad 2012
     Přednáška je plně v kompetenci tureckého týmu, kterou připravují pro naše společné setkání. Do školy bude pozván významný host, který nám představí vývoj kultury od dob jeho/jejího mládí do současnosti. Součastí přednášky bude i prezentace uměleckých předmětů, případně i tradičního lidového oděvu.
 
13. 11. 2012, Turecko - přednáška se uskutečnila v místním muzeu, více ve Zpravodaji z Turecka.
 
 
Přednáška - Turecko - země neznámá? - listopad 2012
    V úterý 4. prosince 2012 se na naší škole v učebně HV uskutečnila přednáška o Turecku. Přednášejícími byly Kristýna, Nela a Karolína, které se zúčastnily setkání týmů partnerských škol projektu Comenius v Burse v Turecku. Děvčata se podělila o své zážitky z této exotické země a své povídání doplnila prezentací fotografií a sestřihem videozáznamů.
      
     Děkujeme všem rodičům, žákům i vedení školy, kteří si v předvánočním shonu našli čas a přišli se podívat!
 
Realizační tým projektu
 
O našem pobytu v Turecku si můžete přečíst v Líšeňských novinách, č. 1 na str. 10, nebo online na adrese http://www.brno-lisen.cz/lisenske-noviny , ročník 2013, číslo 1, kategorie Školství.
 
Video z našeho pobytu naleznete zde: http://www.youtube.com/watch?v=ygJINqamCgE
 
Prezentaci fotografií si můžete prohlédnout zde http://www.uloz.to/xkP95ff/prezentace-prednaska-o-turecku-ppt/