Projekt Příběhy našich sousedů

V úterý 18.6.2024, v Dělnickém domě v Židenicích, jsme se my, žákyně 8. ročníku, zúčastnily slavnostního promítaní vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum, Příběhy našich sousedů, ve kterém mají jednotlivé týmy za úkol zpracovat život pamětníka do jednoho krátkého dokumentárního filmu, rozhlasové reportáže či animace.

Na naší škole jsme sestavily jeden čtyřčlenný tým v následující sestavě: Ema Bružeňáková, Ema Dolanová, Veronika Kuriálová a Natálie Ondráčková, všechny z 8.A.

více fotografií

Příběh naší pamětnice jsme zpracovaly do krátkého dokumentárního filmu s názvem Vzkaz pro budoucnost, čímž jsme chtěly vzkázat naší a budoucím generacím, že historie je krásným příkladem pro naši budoucnost a je nesmírně důležité si tyto příběhy neustále připomínat a inspirovat se jimi.

Celková výroba dokumentárního filmu od shánění pamětníka, střihu videa, výroby kulis, kreativního zpracovaní a rozhovoru nám trvala 9 měsíců. Přineslo nám to do budoucna mnoho zkušeností a moc děkujeme naší vedoucí paní učitelce Mgr. Lence Vonáškové. Slavnostní promítaní jsme si velice užily a děkujeme za tuto příležitost.

Ema Bružeňáková, Ema Dolanová, Veronika Kuriálová, Natálie Ondráčková 8.A

 

Kroužek španělštiny

V letošním školním roce opět proběhl pod vedením paní učitelky Homolové oblíbený kroužek španělštiny. Žáci 5. až 9. ročníku měli možnost se s tímto krásným jazykem seznámit díky různým hrám, španělským písničkám a celkově širokou škálou pestrých a zábavných aktivit. Poslední letošní hodinu španělštiny jsme strávili na školní zahradě, kde jsme si udělali závěrečnou španělskou fiestu. Byla tam spousta zábavy, jídla, pohoda, hry, letní písničky… Zkrátka příjemné odpoledne ve španělském duchu, které jsme si všichni moc užili. (Ondřej Lošák, 8.A)

      

červen 20

Divadelní představení Chicken Licken

Jako minulý rok skupinka angličtiny třídy  6.A pod vedením paní učitelky Fabíkové nacvičila krátké  anglické divadelní představení.  Tento rok to byla pohádka  o Chicken Licken zahraná pomocí loutek, na kterou se přišli podívat žáci 2.D.  Představení se dětem velmi líbilo.

Fotosoutěž Krásy Česka

Náš žákovský parlament již třetím rokem uspořádal úspěšnou školní fotosoutěž. Tentokrát jsme zvolili téma Krásy ČR a žáci mohli zaslat až tři fotografie nejen české fauny a flory, ale i památek či zajímavostí. Ze třiceti obdržených fotografií nebylo jednoduché vybrat 3 výherce, a proto se o druhé a třetí místo dělili dva žáci. Finální umístění je tedy následující:

1.  místo: Elen Vašicová – 1.D

2.  místo: Ondřej Lošák – 8.A, Natálie Ondráčková – 8.A

3.  místo: Štěpán Ševčík – 8.A, Liliana Alexová – 8.C

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník soutěže. (Ondřej Lošák, 8.A)

      

další fotografie

SLADKÝ VESMÍR V PODCHODU PŘED ŠKOLOU

Možná jste si všimli, že u naší školy je nově vymalovaný podchod. A my s hrdostí můžeme říci, že je to i naše práce. Rádi bychom vám touto cestou shrnuli, díky čemu se to stalo a kolik úsilí jsme do toho museli vložit.

Na líšeňské radnici vznikl nápad založit žákovské zastupitelstvo. Žákovské parlamenty všech líšeňských škol dostalo za úkol zamyslet se nad tím, jak by se dala Líšeň zlepšit. A zde to všechno začalo. Naše škole přišla s nápadem výmalby podchodu u naší školy.

Hlavním důvodem pro nás bylo, aby cesta do školy byla bezpečnější - raději jít podchodem než po přechodu, aby se žáci nemuseli bát chodit podchodem a hlavně, aby ti nejmenší si nemuseli číst a koukat na nevhodné nápisy a obrázky.

Vypadá to velice jednoduše, ale museli jsme komunikovat se správci podchodu, odhadnout rozpočet, vymyslet co do podchodu nakreslit, aby se to líbilo co nejvíce lidem, prezentovat své nápady před dalšími školami a vedením radnice a mnoho dalšího.

Nejúžasnější na tom je, že to byli žáci 3. - 9. ročníku, kteří tohle vše ve svém věku dokázali. A my jsme na ně moc pyšní.


Zde přikládáme další fotografie z naší cesty.                                                              Žákovský parlament

 

Matematická soutěž PANGEA

I v tomto školním roce se zájemci naší školy zúčastnili matematické soutěže Pangea. Žáci soutěž vyplňovali online přímo ve webovém rozhraní.

Soutěž proběhla v několika kategoriích. Níže uvádíme výsledky jednotlivých kategorií.

V kategoriích 4. ročníků se na třetím místě umístil Vojtěch Markovič ze 4.C, na druhém místě Lukáš Elbl ze 4. A a na prvním místě  David Musil ze 4. C.

V kategoriích 5. ročníků na třetím místě skončila Veronika Zelníčková z 5. B, na druhém Anna Kubánková z 5. B a na prvním místě Eliška Černá z 5. D.

V rámci šestých ročníků třetí místo obsadil David Šmerda druhé místo obsadil Tomáš Kučera z 6.A  a první místo Miroslav Veselík, všichni z 6.A.

V rámci 7. ročníků třetí místo obsadila Veronika Kubánková (7. C), druhé místo získal Martin Novosad (7. B) a první místo patřilo Alexandře Krejčiříkové (7. A)

V kategoriích 8. ročníků vypadalo konečné pořadí takto: 3. místo Natálie Ondráčková, druhé místo Ondřej Lošák a první místo Ondřej Skácel, všichni z 8.A.

V devátých ročnících obsadila první místo Natálie Senetová, druhé místo Tereza Machálková, obě z 9.C a třetí místo Anhelina Turok z 9.D.

Všem výše jmenovaným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

červen 14

STAREZ SCHOOL FINALS – 9. ročník

V pátek 14.6. se žáci 9. ročníku zúčastnili závěrečného turnaje STAREZ School Finals, který se již tradičně konal v areálu Technického centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Naši školu reprezentovalo smíšené družstvo, ve kterém bylo 7 kluků a 1 holka, konkrétně: Dominik Beneš, Ondřej Furiš, Rostislav Ivanyna, Marek Pelikán, Kryštof Sotolář, Jan Ulrich, Filip Zelníček a Nela Packowská.

Turnaj probíhal za pěkného počasí, které nám v úvodu určitě pomohlo. Nejdříve jsme porazili ZŠ Rájec-Jestřebí 2:0, pokračovali jsme výhrou 3:0 nad ZŠ Bednářova, a přestože jsme třetí zápas se ZŠ Kunštát těsně prohráli 2:3, postoupili jsme ze základní skupiny do play-off.

V souboji o finále jsme bohužel podlehli ZŠ Novoměstské až v penaltovém rozstřelu s výsledkem 1:2, takže nás poté čekala bitva o 3. místo se ZŠ Měšťanská. Naštěstí jsme vyškrabali poslední zbytky sil a odhodlaně jsme zápas s Měšťankou zvládli vyhrát 2:1, takže nás bronzová příčka nakonec neminula.

Děkujeme všem hráčům za krásné umístění na turnaji, skvělou reprezentaci naší školy a do budoucna jim přejeme hodně fotbalových úspěchů! 

červen 13

Mezinárodní soutěž English Star

Dne 13.5 se na naší škole konala mezinárodní soutěž v anglickém jazyce ENGLISH STAR. Tento rok se do ní zapojilo 300 škol a 6687 soutěžících z celé České republiky. Z naší školy soutěžilo celkem 57 dětí od 1. do 5. tříd., kteří si zaslouží velkou pochvalu za vynikající výkony. Drtivá většina z nich dosáhla obdivuhodného počtu bodů a díky nim se naše škola umístila na 5. místě mezi školami s největší průměrnou procentuální úspěšností v řešení úloh nad 50 soutěžících.

Velmi oceňujeme výkon Terezky Kozákové z 1.A , která se s plným počtem získaných bodů umístila na 5. místě v kategorii  1. ročníků, což je obrovský úspěch.

další fotografie

červen 12

Turnaj v přehazované a minivolejbale

Dne 12.6.2024 se naši nejmladší zúčastnili turnaje v přehazované a minivolejbale. Pro mnohé to byl první takovy turnaj a poprali se s tím vskutku výborně. V přehazované školu reprezentovali:  Tereza Binderová a Amália Wilksová ze 4.A, Martin Kořenek, Adam Šmejkal a Tomáš Švaříček ze 4.C, Vít Dočekal, David Holoubek, Vít Nečas, Jakub Osička, Max Paulas a  Adam Stehlík z 5.B.  Našimi zástupci v minivolejbale byli Adéla Ducháčková a Anna Jenšíková z 5.A, Sára Střechová a Denisa Šimková z 5.B, Katka Mercineri z 5.C, Lucie Maťová z 5.D a Tea Trávníčková, Lukáš Kameník, Soňa Kolouchová a Terka Paříková z volejbalové přípravky. Odměnou všem byly zážitky ze hry a dobrý pocit ze všech vydařených míčů.  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Také děkuji  žákyním 9.C Tereze Machálkové a Sáře Zezulové za pomoc s přepravou i organizací 8 družstev.

červen 12

Okresní kolo Atletického 3boje žáků ZŠ Brno – město (II. kategorie – žáci 4. – 5. tříd)

Ve středu 12. 6. 2024 se na hřišti ZŠ Laštůvkova v Brně – Bystrci konalo okresní kolo Atletického 3boje žáků ZŠ Brno – město. Soutěž slavnostně zahájila předsedkyně okresní rady AŠSK Brno – město paní magistra Jaroslava Strouhalová.

Naši školu ve II. kategorii (žáci 4. – 5. tříd) reprezentovalo čtyřčlenné smíšené družstvo ve složení: Anna Kubánková (5. B), Kristina Demian (5. D), Adam Bednář (5. B) a Mikuláš Krutílek (5. B).

Soutěžilo se v disciplínách 50 m běh (polovysoký start), skok daleký a hod kriketovým míčkem za jednotlivce v kategorii dívky a chlapci. Poslední disciplínou byla smíšená štafeta 4 x 60 m, za niž se body připočítaly k celkovým bodům celého čtyřčlenného družstva a stanovilo se pořadí ZŠ.

I přes nepříznivé deštivé počasí během větší části závodů se Mikuláši Krutílkovi z 5. B podařilo vybojovat skvělé 2. místo v kategorii chlapci. Na vyhlášení vítězů už pak nakouklo i sluníčko. Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci naší školy.

naše fotografie

Program FAST HEROES

Přáli jste si někdy být hrdinou? Představte si, že to se stalou realitou pro žáky 1. B na ZŠ Novolíšeňská. Zapojili se do programu FAST HEROES , kde se seznamovali s hrdiny, kteří jim ukazovali všechny příznaky mrtvice. Každý žák má teď superschopnost – zachraňovat životy, A nejen své, ale hlavně svých blízkých. Šíření této informace do rodiny, komunity a veřejnosti je klíčové, neboť každá další osoba, která zná příznaky mrtvice a ví, jak reagovat, může být potenciálním zachráncem.

Jsem přesvědčena, že pokud se žáci ocitnou  v situaci, kdy budou muset zachraňovat svého blízkého, budou vědět, jak mají reagovat.

naše fotografie

 

Slovenské výtvarné umění na Základní škole Novolíšeňská

Základní škola Novolíšeňská spolupracuje již 12 let na projektu „Slovenské výtvarné umění“ s „Obcí Slovákov v Brne“. I když se Slováky netvoříme přes 30 let společný stát, jsme si pořád jako národy blízcí.Obec Slovákov v Brně je spolkem slovenské národnostní menšiny žijící v Brně a zabývá se právě propagací Slovenska, slovenské kultury a umění. Projekt „Slovenské výtvarné umění“ podporují i Jihomoravského kraj a Statutárního město Brno. Každoročně vznikají nádherná dílka žáků této školy pod vedením paní učitelky Kamily Kopecké, se kterou vybíráme vhodného umělce, malíře ilustrátora, grafika, kteří by byli hodni vašeho zobrazení. Často máme strach, zda tu techniku umělce zvládnete, ale vždy nás překvapíte a namalujete nebo nakreslíte krásné práce.
V tomto školním roce se věnovali žáci osmi tříd Dušanovi Kallaymu, slovenskému malíři, ilustrátorovi dětských knih, grafikovi, tvůrci poštovních známek a také pedagogovi. Zároveň si připomínáme 75. výročí jeho narození. Vžít se do role malíře a vcítit se do jeho pocitů se žákům naší školy jako vždy podařilo a je vždy velmi těžké hodnotit jednotlivé práce a vybrat ty nejlepší.
 
 
Obec Slovákov v Brne zároveň děkuje paní učitelce Kamile Kopecké za velké úsilí a vstřícnost, které věnuje se svými žáky tomuto projektu. Panu řediteli Novákovi a vedení školy děkujeme za umožnění realizace projektů věnovaným Slovensku a významným Slovákům a těšíme se další spolupráci.
červen 7

Turnaj v minifotbale v kategorii 6. a 7. tříd

Dne 7. 6. Se konal turnaj mladších žáků v minifotbale. Naši školu reprezentovali tito žáci: Lukáš Novotný a Tomáš Osička (7. A), Martin Hikl, Jáchym Havlát, Šárka Kaderková, Oliver Mitrenga, Palovský Vojtěch, Tesař Lukáš, Vobora Patrik a Vytopil Nikolas. V prvním zápase se nám dařilo, míč jsme měli více pod kontrolou než náš soupeř, důsledným bráněním a dravým útokem jsme soupeře porazili. V dalších utkáních už se nám tolik nevedlo, udělali jsme několik chyb a v rozhodujícím zápase o postup jsme neproměnili penalty.

červen 6

Běh líšeňských škol - 1. stupeň

Běh líšeňských škol Ve čtvrtek 6. 6. se žáci naší školy zúčastnili 16. ročníku v Běhu líšeňských škol. Za 1. stupeň startovalo 24. žáků.

V kategorii 1.tříd naši školu reprezentovali tito žáci: Kozáková Tereza, Ejemighaye Sophie, Bradáčková Anastázie, Wilksová Rozália, Demjen Oliver, Dobrovolný Matěj, Pražák Vítek, Bernat Lukáš. 3.tříd: Zímová Aneta, Vosátková Anna, Černá Lenka, Grusová Šárka, Faul Marek, Grünwald Jakub, Kozák Filip, Zelníček Václav. V kategorii 4.a 5. Tříd: Wilksová Amália, Pernová Taťána, Schicková Aneta, Špíšková Sofie, Vodička Patrik, Dobrovolskyj Zakhar, Tvrdík Luboš, Konečný František.

Žáci 1. – 3. tříd běželi okruh dlouhý 450 metrů a žáci 4. – 5. tříd běželi okruh dlouhý 520 metrů. V těchto kategoriích bylo umístění následující: Kategorie A (1. třída): Wilksová Rozália z 1. D vybojovala úžasné 1.místo. Kategorie B (2. – 3. třída): Faul Marek z 3. B se umístil na 2. místě.

Kategorie C (4. - 5. třída): Wilksová Amália ze 4. A na úžasném 1. místě. Celkově se ZŠ Novolíšeňská za 1. stupeň umístila na 2. místě stejně jako loni za ZŠ Masarova. Dokázali jsme však porazit ZŠ Holzovu, která umístila na 3. místě. Všem zúčastněným patří veliká pochvala za odhodlání a nasazení doběhnout do cíle.

naše fotografie

červen 6

Běh líšeňských škol - 2. stupeň

Dne 6. 6. se konal Běh líšeňských škol, kde se proti sobě utkaly všechny líšeňské základní školy v běhu na 500, 1000 a 1500 metrů.
Naši školu reprezentovali tito žáci, z mladších žákyň: Veronika Kubánková, Míša Libosvárová, Maruška Pouchlá a Šárka Kaderková, všechny ze 7. C. Ze starších žákyň naší školu reprezentovaly Laura Sedláková (9. B) Natália Wilksová, Sára Zezulová (obě 9.C), a Karolína Macenauerová (9.D)..Z mladších žáků nás reprezentovali: Lukáš Novotný (7. A), Jakub Tylšar (7. B),Martin Hikl a Oliver Mitrenga (oba ze 7. C). Ze starších žáků nás reprezentovali: David Vaníček (8. A), Filip Komínek (9.B), Vojtěch Šachl.
V kategorii starších žákyň  se na 1. místě umístila Natália Wilksová a na 3. místě Karolína Macenauerová. V kategorii starších žáků se na 1. místě umístil Vojtěch Šachl a na 3. místě Filip Komínek. V kategorii mladších žáků vybojoval Lukáš Novotný krásné 3. místo. Za 2. stupeň jsme se umístili na 2. místě mezi ostatními líšeňskými školami.

Soutěž v angličtině pro 3. a 4. ročník

V červnu proběhla na naší škole Soutěž v angličtině  pro 3. a 4. ročník. Žáci prokazovali znalosti v písemné testu a následně v konverzaci. Výkony dětí byly velmi vyrovnané, často rozhodovalo o pořadí jen půl bodu. :

Tady jsou výsledky třeťáků:

Na 3. místě skončili: Martin Šíma ze 3.C a Samuel Kadrnka ze 3.A

2. místo vybojovala:  Lenka Černá ze 3.B

A 1. místo získala:  Barbora Spěšná  ze 3.C

A tady jsou výsledky čtvrťáků:

Na 3. místě skončila Gabriela Rosprimová ze 4.B

2. místo vybojovala Stela Šenková ze 4.C

A o 1. místo se stejným počtem bodů se dělí Natálie Pelikánová ze 4.C  a Ema Šimková ze 4.B

Gratulujeme!     

                                             

 

červen 4

Dějepisná exkurze 8. ročníku do Lednice

V úterý 4. června se měli žáci 8. tříd v rámci dějepisné exkurze možnost podívat do Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po příjezdu do Lednice jsme se dopravili lodičkami od zámku k minaretu, ze kterého byl krásný výhled nejen na lednický zámek, nýbrž i na krásnou okolní Pálavu. Poté jsme si udělali procházku zámeckým parkem, až jsme došli k samotnému zámku. Po kratší přestávce jsme všichni šli na komentovanou prohlídku zámku, během které nám paní průvodkyně vylíčila spoustu různých zajímavostí. Touto prohlídkou jsme zakončili skvělý výlet, ze kterého jsme si všichni odnesli spoustu pěkných vzpomínek a mnoho nových vědomostí. (Ondřej Lošák, 8.A)

další fotografie

červen 3

Vystoupení Dramaťáčku

Jak se již stalo tradicí, vystoupil v červnu družinový kroužek Dramaťáček. V pondělí 3.6. zahrál divadlo „Popelka“, a to kamarádům a spolužákům ze školních družin, později odpoledne i rodičům dětí z kroužku. I když děti představení několik měsíců pilně nacvičovaly a na vystoupení se těšily, nedokázaly skrýt trému. Publikum však ocenilo velkým potleskem jejich snahu, rekvizity i kostýmy. Při druhém vystoupení sledovali malé herce nejen maminky a tatínkové, podpořit je přišli také prarodiče a sourozenci. Na závěr si diváci poslechli přednes veselých básniček od Lukáše Pavláska. Dle úsměvu na tvářích se divadlo a recitace všem líbily.

                                                                    Blanka Fabiánková, vychovatelka, vedoucí kroužku

květen 31

Fotbalový turnaj STAREZ School Cup pro 7. ročník

Dne 31. 5. se v Brněnských Ivanovicích konal fotbalový turnaj STAREZ School Cup. Naši školu reprezentovali tito žáci, ze 7. C: Oliver Mitrenga, Martin Hikl, Jáchym Havlát, Šárka Kaderková, Lukáš Tesař, Nikolas Vytopil, Patrik Vobora a Petr Vaňkát, ze 7. A: Tomáš Osička a Lukáš Novotný. Přístup našich žáků k turnaji byl od začátku velice zodpovědný. Před každým utkáním si velice důsledně hlídali čas na rozcvičení a protažení, za což jim náleží velká pochvala. Ačkoliv jsme v semifinále neproměnili penalty v postup do finále, povedlo se nám zotavit z předchozí porážky a vybojovat pěkné 3. místo.

 

 

více fotografií

Ve stejný den odehrála  turnaj také děvčata. ze 7.tříd. Týmu ve složení  Šárka Kaderková, Anna Bojdová, Katka  Černíková, Katka Chudobová, Nikola Konečná, Marie  Krupičková, Evelyn Němcová, Julie Špatná, Šárka Tesaříková, Katka Veselá a Lea Zimová bojovnost rozhodně nechyběla a tak si vybojovali nádherné druhé místo. Od vítěze děvčata dělil pouze jediný bod ve vzájemném zápase, který skončil 18:17. Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

květen 30

Dopoledne s Kociánkou

Děti z naší školy letos opět využily jedinečnou příležitost navštívit kouzelný areál Centra Kociánka a blíže se seznámit s jeho provozem v rámci festivalu „Dobrý den Kociánko“. Tradičním tématem festivalu jsou lidské hodnoty, jejich rozvíjení a sdílení. V den, kdy se dveře centra otevírají široké veřejnosti, si děti ze 3.C a 5.D užily dopoledne plné zábavných aktivit a blíže se potkaly s lidmi se zdravotním postižením. Prodejní jarmark nabídl široký výběr zboží včetně oblíbených sladkostí, dárkových předmětů, sazenic zeleniny i okrasných květin. Děti poznaly, že i lidé se zdravotním postižením dokáží vytvořit krásné věci a radovat se ze života. A protože výtěžek akce jde na dobrou věc, odjížděli jsme s naditými batůžky a plni optimismu, což je letos oslavovaná hodnota. Děkujeme všem rodičům, kteří tuto inspirativní akci na Kociánce finančně podpořili.

více fotografií

květen 24

STAREZ School Cup přehazovaná pro 8. ročník děvčat

Dne 24. 5. se konal v Brněnských Ivanovicích turnaj STAREZ School Cup pro žákyně 8. tříd v přehazované. Naši školu reprezentovali tyto žákyně, z 8. A: Böhmerová Elen, Dolanová Ema, Horáková Milena, Chadrabová Natálie, Křivánková Andrea, Ondráčková Natálie, Peňová Isabela, z 8. C: Balousová Gabriela, Burianová Lucie, Neumannová Elena, Tesaříková Květoslava. Kvůli nepříznivému počasí, nám některé míče vyklouzávali z rukou i při běžné přihrávce. Naše dívky statečně bojovaly a i přes prudký déšť se snažily ze všech sil. Z turnaje si odnášíme pěkné 4. místo.

květen 23

Soutěž v anglické písničce - 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 23. května proběhla ve škole soutěž v anglické písničce pro naše druháčky.

Porota hodnotila nejen zpěv a výslovnost, ale také kreativitu dětí.

Jelikož byly výkony velmi vyrovnané, porota udělila 2x 3.místo, 2x 2.místo a 2x 1.místo.

A jak to tedy dopadlo?

Na 3. místě se umístily : Eliška Rosypálková a Ema Kubíčková , obě ze 2.D

2. místo vybojovali:    Klára Vaňurová ze 2.B a  Radovan Kubánek ze 2.C 

A krásné 1. místo získaly:    Markéta Kociánová ze 2.A a  Eva Elblová ze 2.A

 

    

více fotografií

 

Stejná soutěž proběhla i pro naše prvňáčky.

Výkony našich nejmenších zpěváčků byly opět velmi vyrovnané, proto porota znovu udělila

2x 3.místo, 2x 2.místo a 2x 1.místo.

Na 3. místě se umístila : Anetka Uherková a Simonka Vlachová , obě z 1.A

2. místo vybojoval:    Jirka Philipp  z 1.B a  Zuzanka Lacková z 1.D 

A krásné 1. místo získala:    Matylda Odrazilová z 1.C a  Karolínka Studená z 1.B

Děti obdržely ceny hned po skončení soutěže, ještě jednou všem moc gratulujeme a  děkujeme za vzornou reprezentaci tříd.

květen 16

Okresní kolo Poháru rozhlasu

Dne 16. 5. proběhlo okresní kolo sportovní soutěže Pohár rozhlasu, do kterého se přes obvodní kolo probojovala skupina žáků naší školy. Závod se konal opět na stadionu Pod Palackého vrchem a opět nám příliš nepřálo počasí, pro změnu foukal silný vítr. Kategorie starších žáků i žákyň nastoupila v oslabené sestavě a i přes výborné výkony na hranici svých možností to nestačilo na lepší než 8. místo. Mladší žákyně obsadily 5. místo, což je v konkurenci škol, které se specializují na atletiku, výborný výsledek.

více fotografií

V individuálním hodnocení se na stupně vítězů probojovala Evelyn Němcová, která obsadila 3. místo ve skoku do výšky a běh na 1500 m suverénně vyhrál Filip Komínek v čase 4.39.

Ale určitě zaslouží ocenit i několik 4. míst – Veronika Kubánková ve skoku dalekém a v běhu na 60 m a Sam Ejemighaye ve skoku do výšky.

V okresním kole naši školu reprezentovali: Evelyn Němcová ze 7. A, Nikoletta Demian, Ella Raclová a Vendula Smekalová ze 7. B, Veronika Kubánková, Míša Libosvárová, Šárka Kaderková a Marie Pouchlá ze 7. C, Štěpán Ševčík, Jan Chalupecký, Elen Bohmerová a Natálie Ondráčková z 8. A, David Pokora a Matyáš Svoboda z 8. B, Sam Ejemighaye, Veronika Blatecká a Květa Tesaříková z 8. C, Filip Komínek, Daniel Prachař, Tomáš Bučan, Klára Holíková, Ema Jenerálová, Ema Keprtová a Natálie Pastyříková z 9. B a Dominik Beneš z 9. C.

květen 16

STAREZ SCHOOL CUP 3. ročník

Ve čtvrtek 16.5. 2024 se uskutečnil SCHOOL Cup 3. tříd. Za naši školu nás reprezentovali tito hráči:

  • Patrik Pospíšil ze 3.A
  • Marek Faul, Jakub Grűnwald a Dominik Štěpánek ze 3.B
  • David Winter, Tom Soukal, Martin Šíma a Václav Zelníček ze 3.C

Naši hráči porazili ZŠ Měšťanskou 7:1, ZŠ Zemědělskou modrou 4:0, se ZŠ Rajhrad jsme remizovali 2:2 a nad ZŠ Zemědělskou zelenou jsme zvítězili 9:0.

Na základě skvělého skóre se naši hráči umístili na skvělém 1. místě a zaslouženě získali zlaté medaile.

Všem hráčům gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zde je několik fotografií.