prosinec 18 4-7

Pravopisná soutěž

V úterý  4.12. a v pátek 7.12. se konal již čtvrtý ročník Pravopisné soutěže. Stejně jako v předchozích letech se žáci utkali ve dvou kategoriích – 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník. Žáci šestých a sedmých tříd se utkali ve dvojčlenných týmech, starší žáci soutěžili sami za sebe. Všichni soutěžící museli zápolit s nelehkými úkoly z oblasti českého pravopisu. Mnohdy šlo o různé výjimky, se kterými se doposud většina soutěžících ještě nesetkala. Všechny ale musíme pochválit nejen za předvedené výkony, ale i čestný přístup v průběhu celé soutěže. Zde je několik fotografií ze soutěže.

Nejlépe si vedli tito žáci:

Kategorie 6 + 7. ročník:

  1. Tomáš Jelínek a Matěj Skácel, 6.A
  2. Vojtěch Loukota a Petr Michálek, 7.C
  3. Jakub Lang, 6.C

Kategorie 8. + 9. ročník:

  1. Zuzana Farová, 9.C
  2. Jan Dvořák, 9.B
  3. Třetí místo nebylo uděleno