leden 19

Maškarní karneval

Dne 19. ledna 2019 se děti všech školních družin naší školy sešly  opět po roce v tělocvičně školy na maškarním karnevalu. Karnevalová show začala jako tradičně pohádkovou přehlídkou masek, kterou střídal volný i společný tanec a dvě velké zábavné soutěže pro všechny účastníky karnevalu. Program byl nabitý, karnevalová nálada díky dětem, jejich krásným kostýmům i jejich pohybovým i tanečním dovednostem byla v plném proudu. Na konci akce následovalo vyhodnocení nejoriginálnějších kostýmů  a také  vyhodnocení  soutěže pro ty, kteří porotu okouzlili nejen svou maskou, ale i vystupováním a tancem - vyhodnocení soutěže O Miss a Missáka karnevalu.
   
 
prosinec 18 22

Brněnské vánoce

Letošní rok program na Náměstí Svobody probíhal opět celý prosinec a byl opravdu pestrý. Střídala se tady řada krásných vystoupení a hudebních i tanečních skupin a My se také toho všeho mohli účastnit. Dne 22. 12. 2018 přišla naše chvíle a v 11,30 hod. se rozezněly flétničky s vánočními koledami. V tomto čase se začalo okolí pódia zaplňovat rodiči a prarodiči vystupujících dětí, ale i lidmi, co procházeli jen tak, protože si chtěli koupit drobnost  ve stánku, dát si punč, a nebo jen tak si zpestřit sobotní poledne.
 
   
 
prosinec 18 14

Čertí olympiáda…

se konala pro asi 150 dětí ze školní družiny v tělocvičně a zrcadlovém sále naší školy v pátek 14. prosince 2018 v době od14 do 15-ti hodin. Pro děti bylo připraveno devět různých sportovních disciplín: Hod pytlem, čertí trojkotoul, běh bokem, foukání uhlíků, skákání v pytli, trojskok, trefa uhlíkem do kotle, běh s plným pytlem a čertí plazení. Po příchodu do pekla dostali čertíci startovní karty, kde za splnění jednotlivých úkolů dostávali razítko. Teprve až měli kartu plnou razítek,   přicházeli čertíci a čertice do pekelné cukrárny, kde nejen za splnění  úkolů, ale i za svůj čertovský převlek dostali několik sladkostí a papírovou medaili. Dík za přípravu této akce patří nejen p. vychovatelkám, ale i p. učitelkám Hance Pavliňákové a Daně Veselé, které nám velmi ochotně přišly s organizací olympiády pomoct. Zde si prohlédnete naše fotografie.                            

Jana Stehlíková 

listopad 18 30

Talentmánie

I letos, tak jako každý rok, proběhla v pátek 30. 11. 2018 celodružinová soutěž Talentmánie. Talentované děti, které vystupovaly jako jednotlivci nebo ve skupinách, se utkaly v různých oblastech – moderní tanec, gymnastika, mažoretky, hra na hudební nástroje a mnoho dalšího. Děti se na tuto soutěž velice těší a proto se i svědomitě připravují. Všechna vystoupení byla moc pěkná, a tudíž měla tříčlenná porota, z řad paní vychovatelek, velmi těžký úkol. Malou sladkou odměnu získali všichni účinkující. Pro větší odměnu bylo vybráno celkově asi 20 dětí.

říjen 18 24

Celodružinová soutěž "Vyberte si"

Ve středu 24. října se uskutečnila celodružinová zábavná soutěž s názvem: „Vyberte si“. Chlapci a děvčata ze všech oddělení předváděli různé reklamy. Porota složená z paní vychovatelek hodnotila jejich vtipnost a účelnost, ale také zřetelnost projevu. V mladší kategorii zaujala skupinka z 1.B. Ve spotu „Zlaté prasátko“ vystupovali D. Sýkora, A. Buchta a V. Lukšíková. Neméně úspěšné byly děti opět z 1.B, E. Neužilová, M. Shaker a pěvecký sbor, a to s ukázkou „Merci“. Do třetice se umístili hoši z 1.C. P. Kútnik a J. Kružík lákali obecenstvo na „Mléčnou rýži“. Ve starší kategorii se líbila děvčata z 2.A, K. Veselá, A. Bojdová, a jejich „Brýle“. Proč vstoupit do „SK Líšeň“, řekli všem V. Palovský, S. Titz a O. Mitrenga z 2.C. O výhodách „Úsporné skříňky“ nás přesvědčovaly L. Coufalová a E. Bružeňáková z 3.A. „Receptář“ ukázaly E. Dolanová a L. Dubšová z téže třídy. Jak je potřebný „Útulek pro zvířata“, předvedly E. Pohlová a N. Minaříková z 4.C. Kvalitu „TIC – TACU“ připomněli S. Milián a G. Palovská z 4.B. A význam „KAMPANELY“ zdůraznily ve svém vystoupení N. Wilksová a G. A P. Kvapilovy z 4. třídy.   Všichni účinkující diváky pobavili a potěšili. Za své výkony si odnesli sladké odměny.

                                                                                                                           Blanka Fabiánková                                                                                                                                                      

Výtvarná soutěž Jurský park - svět dinosaurů

Dinosaury známe jen z filmů nebo z knihoven.
Ti ještěři velcí byli, před pradávnou dobou žili.
My jsme si tu dobu přiblížili, do družinek uvítali.
Pastelky či barvičky použily naše dětičky.
Pilně kreslily a malovaly i krabičky použily.
Fantazii zapojily a dinosaury oživily.
 
Chcete vidět výsledky aktivity, o které mluví naše básnička? Zde jsou.
červen 18 2

Summer Dance Cup

Zimní stadion v Boskovicích a jeho okolí ovládl v sobotu 2.6.2018 již 5. ročník mezinárodní taneční soutěže SUMMER DANCE CUP . Soutěž probíhala uvnitř zimního stadionu a na venkovním pódiu. Soutěžilo se v různých  věkových kategoriích od předškoláků, mini děti, děti, junioři až po dospělé v disciplínách street dance, show dance, aerobic, disco dance a mažoretky. Soutěžilo se v jednotlivcích, ale i ve skupinách. Mezi tanečními vystoupeními probíhal celodenní program, kde vystoupili známí tanečníci, např raper CAVALIÉR. Počasí nám opravdu přálo. Bylo krásně slunečno. Od nás se prezentovala taneční skupina disco dance v kategorii show dance s choreografií Moniky Simandlové pod názvem MILITARY HEARD. Děvčata se umístila na krásném 4. místě a získala pro naši školu pohár a diplom.

p. vychovatelka Monika Simandlová

květen 18 14-27

Výtvarná soutěž „Podmořský svět“

Na konci školního roku, v době od 14. 5. 2018 do 27. 6. 2018, probíhala celodružinová výtvarná soutěž na téma „Podmořský svět“. Úkolem dětí bylo malbou nebo výrobkem vyjádřit, co si představují pod pojmem „Podmořský svět“. Nahlédnutím do fotogalerie můžete zjistit, jak si děti s tímto zadáním poradily.
 

Zvířecí záchranka

Když jsme v říjnu našli na školní zahradě zraněnou mladou sovu, nevěděli jsme jak jí pomoci. Naštěstí paní vychovatelky si věděly rady a zavolaly na pomoc odborníky z „Ptačího centra“ ve Slatině.

Tak jsme se seznámili se „zvířecí záchrankou“. Naší sovičce – puštíkovi se dařilo dobře a za několik týdnů ji vypustili opět do volné přírody. My se ale chtěli dozvědět o tomto centru záchrany volně žijících živočichů něco více. Pozvali jsme proto v květnu záchranáře z ptačího centra na besedu. Nepřijeli s prázdnou, dovezli s sebou spoustu živočichů, které zrovna v centru měli: ježky, malé divočáky, různé druhy sov, sokola, dokonce i andulky, které někomu ulétli. Dále pak králíky, kočku mývalí, kohouta a další zvířátka. O všech jsme se dozvěděli něco zajímavého a mohli si je pohladit. Na rozloučenou ještě paní vychovatelka vypustila do volné přírody zachráněného a vyléčeného holuba. Můžete si prohlédnout fotografie z akce.

květen 18 10

Obvodní atletická olympiáda ŠD

Dne 10. 05. 2018 jsme opět již tradičně soutěžili v obvodní atletické olympiádě ŠD na ZŠ Masárova. Svou sportovní zdatnost jsme si vyzkoušeli v běhu na 60m ,hodu kriketovým míčkem a skokem z místa. Výborného výsledku dosáhl

žák Ondra Lux- 1. místo

žák Martin Tahal - 3. místo

žákyně Vendula Smekalová -3. místo

žákyně Karla Macenauerová -3. místo

Celkově se naše ŠD Novolíšeňská umístila na krásném 2. místě z pěti soutěžících škol. Všem sportovcům děkujeme, vítězům gratulujeme a SPORTU ZDAR.

Muchová Renata

duben 18 27

Země pohádek

Poslední dubnový pátek jsme se sešli v hale v přízemí, proběhla zde totiž celodružinová zábavná soutěž „Země pohádek“. Předcházející dny a týdny nacvičovaly děti ze všech oddělení dialogy z pohádek, knih nebo dětských filmů. Děvčata a chlapci se úkolu zhostili svědomitě a s pomocí paní vychovatelek si připravili hezké rozhovory. V soutěži zazněly repliky z „Pejska a kočičky“, „Sněhurky“, „Rákosníčka“, „Kosích bratrů“, Princezny ze mlejna“, „Ať žijí duchové“ a mnoho dalších. 
 
    
duben 18 24

Sokolská Akademie

Dne 24.4.2018 jsme se zúčastnili SOKOLSKÉ AKADEMIE. Vystupovali účinkující převážně z TJ Sokol, soubor Líšňáček a další taneční skupiny z Brna. Naše taneční skupina Divoké kočky přispěla do
programu dvěma vystoupeními. Délka těchto vystoupení byla 2x 5 minut.
– street dance Párty choreografie D. Hrazdírová a G. Slováková
– disco dance vojenské srdce choreografie M. Simandlová
   
 
duben 18 20

MTF 2018

v pátek 20.4.2018 se sjely taneční skupiny z Brna, okolí, ale i z Banské Bystrice a Bratislavy, aby ukázaly to nejlepší z tance. Devatenáctého ročníku mezinárodního festivalu dětských tanečních skupin, školních družin a školních klubů se letos zúčastnilo třiatřicet tanečních skupin.
Naše škola se k této účasti připojila. Chlapci a dívky z taneční skupiny- Divoké kočky vystupovali celkem třikrát.                                             
duben 18 6

Popletené velikonoce

Dne 6.4.2018 jsou konečně teplé dny. I když je již po velikonocích, na školní zahradě  to vypadá úplně jinak. Strom je krásně ozdoben barevnými pentlemi a děti si kolem něj hrají velikonoční hry. Barvení vajíček - to je hra, která se stala každoroční tradicí. Jakmile jsou všichni namalovaní  a správně naladění, začínáme si povídat s velikonočním zajíčkem kouzelnou pohádku. Děti napínavě poslouchají a zajíčkovi pomáhají s příběhem. Na řadě je nejdůležitější část odpoledne a to  – hledání kouzelných vajec. Jsou to obří vejce schovaná v nejrůznějších koutech naší zahrady.  Hledat musí každé oddělení společně. Kouzelné obří vejce pak donesou jednotlivá oddělení zajíčkovi a on dětem předá velikonoční dobroty. Nesmí chybět fotečka u stromečku a popletené velikonoce končí....
Monika Simandlová
   
                                                                    
únor 18 24

Čertovský pochod

V sobotu 24. 2. 2018 se konal v Mariánském údolí " čertovský pochod“. Nebyl tradiční, jak v předchozích letech. Našim cílem bylo vrátit se do pohádek a využít i pekelných postav.
 
Bylo nebylo..... jedno velké peklo rozprostírající se v Mariánském údolí. Dostat se tam a projít cestou necestou, kde na vás číhalo plno úkolů a nástrah, nebylo vůbec snadné. Byli jsme příjemně překvapeni, neboť účast dětí byla velká. Přicházely celé rodiny a hledaly kouzelná světýlka/ svíčky, aby je zavedla k jednotlivým úkolům. Toho večera se teploty pohybovaly velmi nízko, proto ohřát se u čertovského ohně, bylo moc příjemné. Ovšem než na vás vyběhli čerti a dali si s vámi čertovský taneček. Rodiče i děti putovali dál plnit další úkoly. Tu se házelo do kotla uhlíky, tam zase luštila čertovská slova. Tu jste vymýšleli rýmovačku a jinde zase malovali svoji podobiznu.
 
únor 18 21-28

Soutěž Superstar

Dne 21. 2. 2018 jsme opět soutěžili v pěvecké soutěži „superstar“. Ve školním kole děti zpívaly písně lidové i moderní. 28. 2. 2018 děti z 1. míst školního kola soutěžily v obvodním kole na ZŠ Mutěnická.

 

únor 18 16

Karneval školní družiny

V pátek  16. února 2018 ve 13.50 hod. odstartoval  v tělocvičně školy celodružinový karneval. Mohli jsme tu potkat krásné princezny, klauny, jednorožce, motýly, upíry, piráty, jednotku rychlého nasazení a mnoho jiných krásných masek.

Děti se snažily upoutat porotu nejprve na přehlídce masek, kterou vedl známý Charlie Chaplin. Potom si zasoutěžily  v "Tanci s nafukovacím balónkem ve dvojici" či v taneční soutěži "O nejlepší tanečníky karnevalu". Soutěže se střídaly s volným tanecem i společnými tanci spojenými s písničkami např. Ram zam zam, Hoky koky, nechyběl ani veselý Ptačí tanec. Porota měla nelehký úkol, aby na konci akce spravedlivě vybrala a odměnila 20 nejlepších masek. Předem avizovaným úkolem dětí bylo totiž alespoň částečně masku vyrobit, podílet se na výrobě i kouskem své práce...  Tři nejlepší masky porota odměnila ještě zvláštní cenou, nikdo však neodešel bez sladké odměny.

více fotografií

leden 18 15-19

Lyžařský výcvik

Dne 15.1 2018 nás pět vedoucích a děti z 5. -6. tříd autobus odvezl do Velkých Karlovic na lyžařský výcvik. První odpoledne naše kroky vedly za poznáním do okolí. Velké Karlovice se nachází v překrásné krajině beskydských lesů a my jsme navštívili zdejší muzeum. Ve dvou budovách památkového chráněného objektu nám poskytli výklad o tom, jak lidé dříve žili v koutu Valašska.  Shlédli jsme sbírky zemědělského a valašského nářadí. Minulost i současnost nám přiblížily řezbářské práce a betlémy. 
Menší skupina dětí též navštívila kančí oboru v údolí Miloňova, kde pozorovaly daňky, jeleny a malá prasátka.
Další dny jsme již trávili na sjezdovce Kyčerka. Rozdělili jsme děti do několika skupin podle lyžařských schopností a výcvik mohl začít. Našim cílem bylo, aby si děti osvojily a prohloubily základní lyžařské dovednosti a zábavnou formou, drobnými hrami a činností na lyžích nadále rozvíjely lyžařské schopnosti např. synchronizovaná jízda - krátký oblouk, živý slalom aj. Byly s námi i děti, které začínaly úplně od začátku, ale pílí a pozitivním přístupem dosáhly krásných výsledků a poslední dva dny se připojily k ostatním. 
 
více fotografií zde
 
prosinec 17 23

Brněnské Vánoce

Dne 23.12 2017 jsme se podíleli na vánočním programu na náměstí Svobody. Před 11 hodinou se shromáždily u pódia rodiny našich vystupujících dětí, aby se podívaly na jednotlivá vystoupení. V 11 hodin patřilo pódium pouze nám. Celý program začal vystoupením flétniček prvostupňových dětí - vytvořily krásnou atmosféru vánočními písněmi. Postupně se také plnilo prostranství kolem stánků, každý si chtěl vychutnat předvánoční kouzlo....Následxovala taneční vystoupení, která si můžete prohlednout na fotografiích.

leden 18 16

Líšeňské vánoce

Dne 16. 12. 2017 probíhaly Líšeňské vánoční trhy. Součástí trhů je i Vánoční program, který probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách. \je to příležitost ukázat se s tanečními vystoupeními. Letos se " Divoké kočky" snažily a jednotlivá  vystoupení byla opravdu bohatá co do tanečních stylů, tak i oblečením a využitím prostoru . Náš čas pro vystoupení byl lehce po 10 hodině , obohatili jsme program o 3 vystoupení :

- street dance pod názvem " Good clan "
- naši malí prvňáčci předvedli " Kočičí tanec "
- a na závěr vystoupily dívky disco dance s vystoupením "Jack step "
prosinec 17 9

Tvoření pod stromeček…..název letošních dílniček pro děti a rodiče naší školy

Sobotní dopoledne 9.12.2108 si ti, kteří k nám zavítali, mohli vyrobit 12 různých vánočních výrobků – např. vyrobit anděla z láhve nebo z ozdobného papíru, vánoční stromeček z lékařských špachtlí, či z papírového kornoutu s rolničkou, nazdobit skleněné svícínky, papírové lucerny, ozdobné koule, hvězdy či závěsy z pedigu. Ti kteří rádi kreslí, tvořili betlém z kartonu, který ozdobili zářivou kometou. Mezi tradiční dílničky patřilo i velmi oblíbené zdobení perníčků. Můžete si prohlédnout naše fotografie.