duben 29

Čarodějnický rej v ŠD

V pátek 29. dubna 2022 proběhla v tělocvičně školy celodružinová akce Čarodějnický rej inspirovaná lidovým zvykem „Pálení čarodějnic“.

Na náš čarodějnický bál se slétli ze všech možných míst hlavně čarodějové a čarodějnice, ale přišly i další masky jako např. kostlivci, pavouci, kočky i zakleté princezny, aby s námi oslavili nadcházející čarodějnický svátek přehlídkou kostýmů, hudbou, tancem, hrami a soutěžemi.

Zopakovali jsme si zaklínadla, spočítali lektvary, přecházeli potok suchou nohou, přenášeli na sobě všechny pavouky z okolí a přemýšleli nad pohádkami, ve kterých čarodějnice vystupují.

březen 31

Talentmánie 2022

Po dvou letech, kdy nás omezovala epidemie Covidu se nám podařilo opět zorganizovat celodružinovou akci Talentmánie. Tento rok tato soutěž proběhla ve čtvrtek 31. března. I tentokrát jsme „soutěž“ pojali jako přehlídku těch nejlepších vystoupení, která byla vybrána již dříve v jednotlivých odděleních školní družiny. I přes technické problémy, se nakonec přehlídky zúčastnilo 38 dětí, které se předvedlv v disciplínách jako tanec, moderní gymnastika, předvádění scének či hře na různé hudební nástroje. Společně jsme si i zatančili a zahráli taneční hry. Všechny děti byly za své výkony nakonec náležitě oceněny sladkou i věcnou odměnou. Už nyní se těšíme na příští ročník a mnoho dalších talentovaných dětí. J

                                                                                                                      Dita Hrazdírov

říjen 21 20

Celodružinová akce "Ahoj školo"

V říjnu, 20. 10. 2021, nám epidemiologická situace umožnila vrátit se k oblíbené celodružinové akci „AHOJ ŠKOLO“. Paní vychovatelky připravily vtipné a dynamické disciplíny, jako např. „Zbourej pyramidu, Projdi dráhu s minipálkou a nafukovacím balónkem, Uhodni, co tam nepatří, Hoď pohledem, Ulov rybičky, Tref se do nádoby, Slož puzzle, Dej kytičky na balanční strom, …“

Za každou splněnou disciplínu dostaly děti razítko a za ně si mohly v „Cukrárně“ vybrat svou odměnu. Akce jako obvykle sklidila velký úspěch a už se všichni těšíme na další.

 

březen 20 4

Soutěž Superstar školní družiny

Dne 26. 2. 2020 se žáci naší školní družiny opět zúčastnili školního kola pěvecké soutěže „Superstar“. Soutěžilo celkem 24 dětí ve 4 kategoriích. 4.3. 2020 děti z prvních míst jednotlivých kategorií postoupily do kola obvodního na ZŠ Mutěnická.

Výsledná umístění:

1.místo Erik Mieč  2.B, Trunečkvá Tereza  1.A

3.místo Kryštof Merta  4.C, Nelze uvést   3.C

Trunečková Tereza a Erik Mieč postoupili do kola městského 11. 3. 2020 na ZŠ Antonínká, ale toto kolo soutěže bylo bohužel zrušeno z důvodu výskytu koronaviru a následnému vyhlášení karantény.

leden 20 24

Karneval ve školní družině

V pátek 24. ledna 2020 proběhl v tělocvičně naší školy tradiční celodružinový karneval. Tématem karnevalu byly pohádkové a večerníčkové postavy, a jak se děti při zahájení karnevalu společně shodly, těšily se, že se alespoň na chvíli těmito postavičkami z pohádek stanou. V rámci tohoto tématu po promenádě masek probíhala soutěž v hádání písniček z pohádek a večerníčků. Zde děti opravdu překvapily. Některé totiž dokázaly poznat pohádku již po 2-3 sekundách  puštěné hudební ukázky. Holky i kluci si samozřejmě po celou dobu karnevalu užívali volného i společného tance  i další,  tentokrát taneční soutěže. Na konci karnevalu porota vybrala 20 nejlepších karnevalových kostýmů a vítězné masky získaly odměny. Nikdo však neodešel s prázdnou. Karneval se vydařil a dětem nezbývá, než se těšit na další a přemýšlet, jakou masku zvolí příště.

   

prosinec 19 14-20

Líšeňské vánoce a Brněnské vánoce

Dne 14. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili akce Líšeňské Vánoce a o týden později 20. 12. 2019 vystoupili na akci Brněnské Vánoce.

Na Líšeňských i Brněnských vánocích se představily děti z prvního i druhého stupně v jednotlivých tanečních vystoupeních (5 vystoupení) . Ukázaly svým rodinám, ale i ostatním, že tanec je jako sněhová louka plná pestrých barev a my ji dotváříme.  Tanec i hudba s tanečními kroky ve stylu disko a street  dance  byly laděny do Vánoční atmosféry. Představily jsme také dva školní sbory. Český a anglický sbor. Zahrály  Vánoční koledy. Pásmo bylo dlouhé 30 minut. Zpěv Vánočních písní doprovázely děti na kytary, flétny a housle:

   

prosinec 19 7

Andělské Vánoce na ZŠ Novolíšeňská

Již tradičně se 7. prosince 2019 – v sobotu dopoledne na naší škole konaly vánoční tvořivé dílničky, kde si děti za doprovodu svých blízkých mohly přijít nasát zimní a vánoční atmosféru. Pro účastníky byl v pěti třídách nachystán materiál na výrobu a 12-ti výrobků a dekorací,… se kterými si pak mohli nazdobit své domovy. V některé třídě si děti vyráběly sněhuláka z květináčku, betlém z papírových ruliček, vánoční závěs s rybičkami, jinde zase svícen, ozdobný vánoční stromeček nebo přáníčko. V jedné třídě děti malovaly na kameny a zdobily perníčky.

 

listopad 19 28

Talentmánie 2019

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhla celodružinová akce Talentmánie. Tentokrát jsme celou „soutěž“ pojali jako přehlídku těch nejlepších vystoupení, která byla vybrána již dříve v jednotlivých odděleních školní družiny. Celkově se přehlídky zúčastnilo 50 dětí, které se předvedli v disciplínách jako tanec, moderní gymnastika, předvádění scének či hře na různé hudební nástroje. Všechny děti byly za své výkony náležitě oceněny sladkou odměnou. Nakonec jsme společně vyhodnotili ještě celkově 8 vystoupení, která dostala zvláštní ohodnocení v podobě věcné ceny. Velmi se těšíme na příští ročník a spoustu dalších talentovaných dětí.

                                                                                                                      Dita Hrazdírová

Výtvarná soutěž " Příšerky"

 Ve dnech 14.10 - 18.11. 2019 se konala celodružinová výtvarná soutěž na téma " Příšerky".  Soutěže  se zůčastnilo 165 dětí. Úkolem bylo zapojit svoji fantazii a namalovat anebo vyrobit co nejnápaditější stvoření.Jak byly děti šikovné, ukážou fotografie.

HALOWEEN ve školní družině

Haloween je znám spíše v Americe, ale postupem času se dnes u nás těší velké oblibě. Slaví se v období dušiček – Svátek zesnulých. Děti ze 7. Oddělení 3.A a část 3.C se rozhodly letos za pomoci paní vychovatelky vytvořit program a uspořádat haloweenské odpoledne pro všechny děti z prvních tříd. Jedinou podmínkou byla karnevalová maska.

září 19 27

Celodružinová akce „Ahoj školo“

V pátek 27. září 2019 proběhla na školním hřišti oblíbená celodružinová akce „Ahoj školo“. Paní vychovatelky připravily dětem spoustu dynamických soutěží jako např. Hod pohledem, Přenášení vody lokty, Stavění věže, Kimmovu hru, Závod trojnožců, Rybolov, atd.

Za každý splněný úkol dostaly děti do hrací karty razítko a ty potom v „Cukrárně“ směnily za dobroty.

Akce se tak jako pokaždé vydařila a dětem se moc líbila.

                                                                                                          Zuzana Hrazdírová

 

Celodružinová výtvarná soutěž „Večerníček“

Na konci školního roku, v době od 30. 4. do 26. 6. 2019, probíhala celodružinová výtvarná soutěž na téma „Večerníček“. Úkolem dětí bylo malbou nebo výrobkem vyjádřit buď pohádkové postavy z večerníčků, nebo samotného Večerníčka. Nahlédnutím do fotogalerie můžete zjistit, jak si děti s tímto zadáním poradily.

duben 19 27

PEVNOST BOYARD - celodružinová akce pro děti ze ŠD a jejich rodiče, sourozence….

V sobotu 27.4.2019 měla tato akce premiéru. Byla vytvořena tak, aby se jí mohly účastnit děti s rodiči a podle klasické televizní hry Pevnost Boyard. V odpoledních hodinách se celé rodinky sešly u vchodu do školní zahrady, kde se dozvěděly pravidla hry. Na různých místech zahrady bylo nutno splnit rozličné soutěžní úkoly. 

duben 19 26

Mezinárodní taneční festival Brno 2019

V pátek 26. 4. 2019 se naše děti zúčastnily XX. Mezinárodního tanečního festivalu ve velkém sále stadionu na Kounicově ulici. Tanečníci zde vystoupili se čtyřmi tanečními sestavami v kategoriích Street dance (mladší a starší kategorie) a Freestyle. Všechna čtyři vystoupení měla velký úspěch. Jedna taneční sestava vyhrála první místo v kategorii Freestyle.

Děkujeme za skvělou reprezentaci tanečnicím i paní vychovatelkám Ditě Hrazdírové, Gabriele Slovákové a Monice Simandlové.

 

duben 19 23

Sokolská Akademie

Sokolská akademie má již dlouholetou tradici. Letos se konala 23.4.2019 opět TJ Sokol ve Staré Líšni. V programu vystoupily a své skladby představily taneční skupiny Mystery, Roxanne a ZŠ Novolíšeňská Divoké kočky. Program zpestřilo také vystoupení souboru Líšňáček. Akademie je určena tanečním skupinám v Brně. Účastní se předškoláci, děti, ale i dospělí. Je určena pro každého, kdo má rád tanec a zpěv. Divoké kočky vyslaly nejmladší skupinu disco dance s vystoupením pod názvem SUMMER VIBES. Choreografii tohoto vystoupení sestavila Monika Simandlová. Spojili jsme kroky disco dance se streetovými kroky a vytvořili jsme letní explozi ve stylu show, se kterou jsme se prezentovali. Během celého večera se vytvořila příjemná atmosféra a rodiče i děti odcházeli spokojeně domů.

   

Monika Simandlová

duben 19 13

Jarní dílničky

V sobotu 13.dubna 2019 v dopoledních hodinách pořádaly paní vychovatelky pro tvořivé děti tradiční akci Jarní dílničky. Týden před Velikonocemi si kluci a děvčata  mohli vyrobit do svých domovů různé jarní a velikonoční dekorace. V nazdobených pěti  třídách vyráběli např. zvířátka z plyšových drátků, zdobili muffiny jako ovečky, vyráběli zajíčky z polystyrenu či korku, dále pak ozdobné květy z papíru, jarní závěsy z pedigu nebo také dekorovali polystyrenová velikonoční vajíčka. Velký zájem byl o práci s měděným drátkem – děti vyráběly stromečky štěstí a korálky zdobily drátěné vajíčko.
březen 19 13

Superstar ŠD 2019

Naše ŠD se již 10 rokem zapojila do pěvecké celoměstské soutěže " Superstar ŠD 2019". Školní kolo proběhlo 27.2. 2019 a soutěžilo 33 dětí. Po nelehkém rozhodování vybrala porota nejlepší zpěváky do obvodního kola na ZŠ Mutěnická 7.3. 2019. Vítězové z obvodního kola Erik Mieč 1.B a Barbora Vrbatová z 5.B své pěvecké umění předvedli v městském kole na ZŠ Antonínská 13.3. 2019.I když náš malý Erik Mieč se neumístil, o to úspěšnější byla Barunka Vrbatová, která získala 3. místo. Tímto Barunce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší ŠD.

Muchová Renata
leden 19 19

Maškarní karneval

Dne 19. ledna 2019 se děti všech školních družin naší školy sešly  opět po roce v tělocvičně školy na maškarním karnevalu. Karnevalová show začala jako tradičně pohádkovou přehlídkou masek, kterou střídal volný i společný tanec a dvě velké zábavné soutěže pro všechny účastníky karnevalu. Program byl nabitý, karnevalová nálada díky dětem, jejich krásným kostýmům i jejich pohybovým i tanečním dovednostem byla v plném proudu. Na konci akce následovalo vyhodnocení nejoriginálnějších kostýmů  a také  vyhodnocení  soutěže pro ty, kteří porotu okouzlili nejen svou maskou, ale i vystupováním a tancem - vyhodnocení soutěže O Miss a Missáka karnevalu.
   
 
prosinec 18 22

Brněnské vánoce

Letošní rok program na Náměstí Svobody probíhal opět celý prosinec a byl opravdu pestrý. Střídala se tady řada krásných vystoupení a hudebních i tanečních skupin a My se také toho všeho mohli účastnit. Dne 22. 12. 2018 přišla naše chvíle a v 11,30 hod. se rozezněly flétničky s vánočními koledami. V tomto čase se začalo okolí pódia zaplňovat rodiči a prarodiči vystupujících dětí, ale i lidmi, co procházeli jen tak, protože si chtěli koupit drobnost  ve stánku, dát si punč, a nebo jen tak si zpestřit sobotní poledne.
 
   
 
prosinec 18 15

Líšeňské Vánoce

Líšeňské Vánoce, to je akce, kterou si rozhodně zamilujete a nemůžete si ji nechat ujít. Začíná se již od rána. Na stáncích jsou různé farmářské pochoutky a drobné vánoční ozdoby a upomínkové předměty. Na malém podiu, které se nachází ve středu náměstíčka se střídají taneční a pěvecká vystoupení mateřinek, základek, hudebníků a souborů. ZŠ Novolíšeňská se také chtěla účastnit a do programu se aktivně zapojila. Pásmo tanečních vystoupení, které jsme prezentovali se nazývalo : TANEC S ANDĚLI . Úvodem se představili prvňáčci, nejmladší taneční skupina. Následovalo vystoupení starších děti, s nimi jsme pomocí tance putovali kolem světa. Zajímavé  bylo vystoupení  ve stylu streetu s filmovou hudbou. Děvčata tancem vyjadřovala těžkou dobu, kdy se street tancoval venku na ulici a mládež to neměla jednoduché. Chodili do školy, při studiu pracovali a mnohdy se starali o rodiny, nebo své sourozence. Poslední tanec patřil nejstarší skupině dětí z druhého stupně. Svojí hudbou a tancem vyjádřili pohodu, klid a harmonii. Program a dobrá nálada se protáhla až do odpoledních hodin. Bylo se pořád na co dívat. Těšíme se již na příští rok.

                                                                                Monika Simandlová

 

prosinec 18 14

Čertí olympiáda…

se konala pro asi 150 dětí ze školní družiny v tělocvičně a zrcadlovém sále naší školy v pátek 14. prosince 2018 v době od14 do 15-ti hodin. Pro děti bylo připraveno devět různých sportovních disciplín: Hod pytlem, čertí trojkotoul, běh bokem, foukání uhlíků, skákání v pytli, trojskok, trefa uhlíkem do kotle, běh s plným pytlem a čertí plazení. Po příchodu do pekla dostali čertíci startovní karty, kde za splnění jednotlivých úkolů dostávali razítko. Teprve až měli kartu plnou razítek,   přicházeli čertíci a čertice do pekelné cukrárny, kde nejen za splnění  úkolů, ale i za svůj čertovský převlek dostali několik sladkostí a papírovou medaili. Dík za přípravu této akce patří nejen p. vychovatelkám, ale i p. učitelkám Hance Pavliňákové a Daně Veselé, které nám velmi ochotně přišly s organizací olympiády pomoct. Zde si prohlédnete naše fotografie.                            

Jana Stehlíková 

listopad 18 30

Talentmánie

I letos, tak jako každý rok, proběhla v pátek 30. 11. 2018 celodružinová soutěž Talentmánie. Talentované děti, které vystupovaly jako jednotlivci nebo ve skupinách, se utkaly v různých oblastech – moderní tanec, gymnastika, mažoretky, hra na hudební nástroje a mnoho dalšího. Děti se na tuto soutěž velice těší a proto se i svědomitě připravují. Všechna vystoupení byla moc pěkná, a tudíž měla tříčlenná porota, z řad paní vychovatelek, velmi těžký úkol. Malou sladkou odměnu získali všichni účinkující. Pro větší odměnu bylo vybráno celkově asi 20 dětí.

říjen 18 24

Celodružinová soutěž "Vyberte si"

Ve středu 24. října se uskutečnila celodružinová zábavná soutěž s názvem: „Vyberte si“. Chlapci a děvčata ze všech oddělení předváděli různé reklamy. Porota složená z paní vychovatelek hodnotila jejich vtipnost a účelnost, ale také zřetelnost projevu. V mladší kategorii zaujala skupinka z 1.B. Ve spotu „Zlaté prasátko“ vystupovali D. Sýkora, A. Buchta a V. Lukšíková. Neméně úspěšné byly děti opět z 1.B, E. Neužilová, M. Shaker a pěvecký sbor, a to s ukázkou „Merci“. Do třetice se umístili hoši z 1.C. P. Kútnik a J. Kružík lákali obecenstvo na „Mléčnou rýži“. Ve starší kategorii se líbila děvčata z 2.A, K. Veselá, A. Bojdová, a jejich „Brýle“. Proč vstoupit do „SK Líšeň“, řekli všem V. Palovský, S. Titz a O. Mitrenga z 2.C. O výhodách „Úsporné skříňky“ nás přesvědčovaly L. Coufalová a E. Bružeňáková z 3.A. „Receptář“ ukázaly E. Dolanová a L. Dubšová z téže třídy. Jak je potřebný „Útulek pro zvířata“, předvedly E. Pohlová a N. Minaříková z 4.C. Kvalitu „TIC – TACU“ připomněli S. Milián a G. Palovská z 4.B. A význam „KAMPANELY“ zdůraznily ve svém vystoupení N. Wilksová a G. A P. Kvapilovy z 4. třídy.   Všichni účinkující diváky pobavili a potěšili. Za své výkony si odnesli sladké odměny.

                                                                                                                           Blanka Fabiánková                                                                                                                                                      

Výtvarná soutěž Jurský park - svět dinosaurů

Dinosaury známe jen z filmů nebo z knihoven.
Ti ještěři velcí byli, před pradávnou dobou žili.
My jsme si tu dobu přiblížili, do družinek uvítali.
Pastelky či barvičky použily naše dětičky.
Pilně kreslily a malovaly i krabičky použily.
Fantazii zapojily a dinosaury oživily.
 
Chcete vidět výsledky aktivity, o které mluví naše básnička? Zde jsou.