leden 26

Škraboškový bál

Dne 26.ledna 2024 proběhl v tělocvičně školy karneval školních družin tentokrát s názvem „Škraboškový bál“.  Všechny děti si na karneval měly vyrobit ve školní družině svoji vlastní škrabošku, kterou mohly doplnit i karnevalovým kostýmem. Děti vyráběly opravdu rozmanité škrabošky zdobené kamínky, peřím, barevným papírem, stužkami… a jak se dětem škrabošky povedly, můžete vidět na fotkách
 
Na karnevalu nechyběla přehlídka masek, soutěže a společné i volné tance na oblíbené taneční písničky. Porota ocenila 30 nejkrásnějších a nejoriginálnějších škrabošek karnevalu a také 13 super-tanečníků našeho bálu, které porota vybírala při zvládání různých tanečních stylů. Všechny masky získaly malé odměny.                                                                                   
Kateřina Kopuletá, vychovatelka ŠD
listopad 23 24

Celodružinová zábavná soutěž

Poslední listopadový pátek se uskutečnila celodružinová zábavná soutěž „Jak se nám líbí“. Pod názvem se neskrývalo nic jiného než dramatizace, děti ze všech oddělení tentokrát předváděly rozličné reklamy. Porota složená z paní vychovatelek hodnotila nejen vtipnost a zřetelnost projevu, ale také to, zda by si ostatní skutečný nebo smyšlený produkt rádi zakoupili. Vystoupení všech skupinek provázelo nadšení a odhodlání, samozřejmě se nezapřela pečlivá příprava. Diváci zhlédli reklamu na Vánoce, na taneční studio, na voňavku, na bonbóny, na slevy a mnoho dalších. Nakonec zvítězili všichni. Kluci a holky zaslouženě obdrželi sladkou odměnu, nám ostatním naopak rozdali radost a chuť zkusit si to příště. 

Blanka Fabiánková, vychovatelka

další fotografie

listopad 23 3

„Ahoj školo“

V listopadu jsme si opět užili naši oblíbenou celodružinovou akci „Ahoj školo“.

Z důvodu špatného počasí, akce probíhala ve vnitřních prostorách školy. Plnili jsme zde různé úkoly, jako např. poskládej puzzle, ulov rybku, namotej na špejli provázek s krabičkou, projdi slalom na chůdách, atd.

Za každý splněný úkol jsme dostali razítko na kartičku. Jednotlivá razítka jsme pak vyměnili v „cukrárně“ za různé dobroty, jako byla např. lízátka, čokoládky, ufa, karamelky a další.

Akce se nám všem opět moc líbila a těšíme se na příští rok.

Zuzana Hrazdírová

červen 23 19

Vystoupení dramatického kroužku

V pondělí 19. června vystoupil kroužek školní družiny DRAMAŤÁK, a to hned dvakrát. Nejprve pro všechna družinová oddělení, potom pro rodiče dětí z kroužku. Holky a kluci se představili s recitačním pásmem o svých jménech a vlastně tak trochu o sobě. Následně zahráli klasickou pohádku „Zvířátka a loupežníci“. Závěr vystoupení patřil „Červené Karkulce“, ovšem v netradičním pojetí. Děti měly radost, že mohou ukázat, co se naučily. A snad potěšily malé i velké diváky.

Blanka Fabiánková, vychovatelka ŠD

Výtvarná soutěž MOJE MÁMA – MOJE RODINA

Maminka a rodina je to nejcennější co v životě máme. A právě na toto téma se rozhodlo na přelomu května a června 4. oddělení školní družiny pod vedením p. vychovatekly Ballové uskutečnit letošní celodružinovou výtvarnou soutěž (viz fotogalerie).

Děti nadšeně zobrazily na výkresech i výrobcích svoje maminky i celé rodiny. Na nástěnce se nám sešlo celkem 129 nádherných prací. Všechny děti byly za svoji šikovnost odměněny sladkostí a 49 dětí za nejhezčí práce i věcnou odměnou. Těšíme se na další výtvarnou soutěž v příštím školním roce a krásné prázdniny přejí děti ze 4.oddělení ŠD s paní vychovatelkou Mirkou Ballovou.

 

květen 23 20

CESTA KOLEM SVĚTA – akce pro rodiče a děti

V sobotu 20.5.2023 ve 14,00 hodin se otevřela brána naší zahrady, kudy přicházeli rodiče s dětmi strávit příjemné odpoledne. CESTA KOLEM SVĚTA oslovila malé i velké, k zábavě se připojili i rodiče, prarodiče a dobří známí. Děti si vyplnily své cestovní pasy a sbalily si pár věcí na cestu. Po zaznění píšťalky se vlak rozjel a děti se vydaly za dobrodružstvím.

Každé stanoviště nechalo účastníky nahlédnout do jiného světadílu. V Grónsku si tak zahráli florbal na ledě, V Americe na ně zase čekalo střílení z luku a v Africe procházeli džunglí a objevovali, jaká různá zvířata v něm žijí. Stanovišť bylo celkem 7 a děti si u každého z nich užily spoustu legrace. Za splnění úkolů na všech stanovištích děti dostávaly drobné ceny v podobě sladkostí, bublifuků, zápisníčku a dalších.

Během celého odpoledne byla možnost nechat si namalovat něco na obličej, nebo si vytvořit hezkou památku v podobě kamenů štěstí ve výtvarné dílničce. Od 16:00 hodin se rozhořel oheň a opékání mohlo začít. Každý si opekl dobrotu podle své chuti, špekáček, pečivo, nebo i Marshmallowns. Skupiny tvořené rodinami a kamarády si potom dopřály zasloužený odpočinek na dekách, a užívaly si piknik na čerstvém vzduchu. Pro děti dále program pokračoval míčovými hrami a malováním na zem. Zábava končila mezi 18. a 19.00 hodinou.

Těšíme se zase za rok, až se všichni sejdeme a opět společně prožijeme příjemné odpoledne.

další fotografie                                                                                             (Monika Simandlová)

květen 23 2

Obvodní kolo taneční soutěže Star Dance

V úterý 2. 5. proběhlo obvodní kolo taneční soutěže Star Dance  na základní škole Mutěnická. Zde se sešlo celkem 23 choreografií ze tří různých škol – Základní školy Mutěnická, Novolíšeňská a Masarova. Všichni naši tanečníci zde byli velmi úspěšní a umístili se na předních příčkách.

V kategorii skupin 3. místo obsadila taneční skupina ve složení Kociánová Karin (4.A), Kociánová Markéta a Elblová Eva (1.A) s choreografií „Made in USA“, 2. místo potom skupina ve složení Blahutková Veronika, Zachovalová Zlata, Kubacká Veronika, Kutejová Kristýna  a Raclová Sofie (3.B) s choreografií „Megan“.

V kategorii Duo na  2. místě skončila dvojice Bížová Sabina a Šimková Ema (3.B) a jejich choreografie „Rampampam“, 1. místo obsadila dvojice Blahutková Veronika a Raclová Sofie s jejich choreografií „Mamma Mia“.

V kategorii Sólo jsme měli dvě tanečnice a obě si vybojovaly 1. místo. Mezi prvnáčky to byla Anastasia Calancea (1.C) s její sestavou „Wednesday“ a z druháků se jednalo o Zuzanu Rotreklovou (2.A), která tančila svoji sestavu „Old town road“.

Taneční soutěž se vydařila a všechna naše vystoupení byla na úrovni. Všem moc gratulujeme a těšíme se na příští ročník, kde budeme, doufejme, stejně úspěšní.

další fotografie

duben 23 24

Školní kolo Star Dance

V pondělí 24. 4. 2023 u nás na škole proběhl 1. ročník celodružinové soutěže Star Dance. Děti ze všech oddělení se zde měly možnost utkat v jakékoli taneční disciplíně.

Tanečníci soutěžili s vlastními choreografiemi v sólech, duech nebo skupinách. Tříčlenná porota, složená z paní vychovatelek, měla velmi těžký úkol, vyhodnotit nejlepší taneční sestavy a zároveň vybrat reprezentaci naší školy do následného obvodního kola. Porota hodnotila nejen samotnou choreografii, ale i synchronizaci, kostýmy, rekvizity a hudbu.

Soutěže se zúčastnilo zhruba 60 dětí různého věku v celkově 18. choreografiích. Porota potom vybrala a ohodnotila 7 choreografií. Všichni zúčastnění si za svou snahu vybojovali sladkou odměnu a vítězové potom ještě věcnou cenu.

duben 23 21

Úspěch na Mezinárodním tanečním festivalu

V pátek 21.4. 2023 jsme se opět, po tříleté covidové odmlce, zúčastnili Mezinárodního tanečního festivalu neprofesionálních dětských tanečních skupin ŠD a ŠK ve velkém sále na Kounicové ulici. I tento rok zde byla hojná účast různých tanečních souborů jak z tuzemska, tak i ze Slovenska. Soutěžilo se v různých tanečních disciplínách i věkových kategoriích. Všechna vystoupení posuzovala tříčlenná odborná porota. Hodnotila se samotná choreografie, provedení, kostýmy, rekvizity, hudba i celkový dojem.

Za naši školu nás reprezentovala taneční skupina Divoké Kočky, která působí v rámci družinového kroužku Street Dance pod vedením paní vychovatelky Dity Hrazdírové. Letos jsme vytvořili choreografii Ostrov pokladů, která se nám snaží ukázat přechod ze stresu všedních městských dní za dobrodružstvím na Ostrově pokladů. V taneční sestavě se nám střídá více tanečních stylů, proto jsme se přihlásili do disciplíny Free style.

   

Díky našemu nasazení, snaze a cílevědomosti jsme uspěli a vytančili si první místo. Získali jsme nejen zlatý pohár, ale i mnoho nových zkušeností a zážitků. Těšíme se na příští ročník a možnost dalších vystoupení.

březen 23 3

Maškarní karneval ve školní družině

Dne 3. března 2023 se prostory tělocvičny zaplnily nejrůznějšími maskami a pohádkovými bytostmi. Přestrojené děti vytvořily krásnou karnevalovou atmosféru. Nejdříve nás čekala přehlídka masek, na které jsme mohli vidět fotbalisty, postavy z Harryho Pottera, různá zvířátka, princezny, víly, jednorožce a další postavičky. Pak proběhla taneční soutěž s balónky a tzv. židličkovaná. Naučili jsme se dva společné tance, zatancovali si na známé písničky a občas jsme si i během tance zazpívali do mikrofonu s oblíbenými zpěváky. Porota měla opět nelehký úkol vybrat nejpovedenější masky a navíc zvolit nejšikovnější tanečníky karnevalu. Všechny masky získaly frkačku a sladkou odměnu. Všichni mohou na karnevalové veselí zavzpomínat z přiložených fotografií.

Pořadí oceněných masek najdete zde.