říjen 21

Celodružinová akce Ahoj, školo

Dne 21. 10. 2022 připravily paní vychovatelky dětem na vycházce, oblíbenou celodružinovou akci „Ahoj, školo“. Děti plnily různé úkoly – například „Rybolov“, poslepu poskládat různé tvary na správné hromádky, nejrychleji namotat na zápalku provázek s krabičkou, trefit se míčkem do koše, apod. Za každou splněnou disciplínu dostávaly razítka a za ta si potom mohly nakupovat v „cukrárně“ dobroty. 

Akce se všem moc líbila a už teď se těšíme na další v příštím roce. (Zuzana Hrazdírová)

Kroužek vaření

Náš oblíbený kroužek vaření letos oslavil 10. narozeniny. Proto chci touhle cestou pozdravit všechny děti, které se za 10 let tohoto kroužku zúčastnily. Obzvlášť bych ráda pozdravila a poděkovala všem kuchařkám a kuchařům z letošního školního roku. Všichni byli moc šikovní a trpěliví. Naučili jsme se spolu připravovat pomazánky, vařit polévky, péct sladké i slané buchty a koláče, smažit bramboráky či lívance, uvařit omáčku na špagety, připravit saláty i pochoutkový pohár s ovocem. Děti si pochutnaly i na jídlech, která dříve neměly rády. Zjistily však, že co si připraví samy, chutná mnohem lépe. Pokaždé si odnesly domů recept i samotný pokrm, aby se mohly pochlubit rodičům, jak jsou šikovné. Mnoho dětí se snažilo podle receptů připravit pokrmy i doma a byly moc hrdé, že to zvládly. Jejich snažení si můžete prohlédnout na několika fotografiích.

Všem kuchařům děkuji za společně strávené příjemné chvíle a těším se na ně v příštím školním roce.

paní vychovatelka Mirka Ballová 

 

červen 22

Výtvarná soutěž "Ostrov pokladů"

Na konci školní roku (květen – červen), již tradičně probíhala celodružinová výtvarná soutěž na téma „Ostrov pokladů“. Úkolem dětí bylo malbou nebo výrobkem vyjádřit, co si představují pod pojmem „Ostrov pokladů“. Letos se nám sešlo více výrobku, než minulé ročníky. Děti si se zadaným tématem poradily skvěle a svými originálními nápady nám vyzdobily přízemní část školy. Nahlédnutím do fotogalerie můžete zjistit, jak si děti s tímto zadáním poradily.

Všechny výtvory byly velmi originální a ohodnotit je nebylo lehké. Dne 22. 6. 2022 se konalo vyhodnocení na školní zahradě a odměnu tedy dostalo více dětí. Výběr z prací si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

červen 11

Pevnost Boyard

Snažíme se každý rok vymyslet sportovní víkendovou akci pro celé rodiny s dětmi. Letos se nám to povedlo. V sobotu  11.6.2022  ve 14 hodin se otevřela brána naší školní zahrady a každý kdo měl chuť se dobře bavit, zasoutěžit si a získat  něco na památku byl vítán. Naše zahrada se proměnila v pevnost, která skýtala mnoho nečekaných nástrah. Děti, ale i rodiče měli možnost zastřílet si ze vzduchovky. Čekaly nás i těžší a dobrodružnější stanoviště.

další fotografie

Projít pavoučí sítí a vyzvednout klíč, chůze po laně, střílení do koše a láhve s překvapením, kdy nevíte co v láhvi je a přesto tam musíte sáhnout, protože chcete najít klíč. Byly tu i vědomostní soutěže  - skládání postupně na sebe střídavě různé tvary kostek, hledání písmen a skládání slov  BOYARD a KLÍČ.                                                                                                                             

 

květen 5

Pěvecká soutěž SUPERSTAR

Po dvouleté přestávce jsme se opět sešli, abychom si zazpívali v pěvecké soutěži SUPER STAR. Tentokrát pouze v rámci školního kola. Celkem soutěžilo 25 dětí ve dvou kategoriích.

Mladší  žáci- 1. a 2. třída

Starší žáci- 3. a 4. třída

Všem umístěným gratulujeme a nezapomínejme na heslo SE ZPĚVEM JDE VŠE LÉPE.

duben 29

Čarodějnický rej v ŠD

V pátek 29. dubna 2022 proběhla v tělocvičně školy celodružinová akce Čarodějnický rej inspirovaná lidovým zvykem „Pálení čarodějnic“.

Na náš čarodějnický bál se slétli ze všech možných míst hlavně čarodějové a čarodějnice, ale přišly i další masky jako např. kostlivci, pavouci, kočky i zakleté princezny, aby s námi oslavili nadcházející čarodějnický svátek přehlídkou kostýmů, hudbou, tancem, hrami a soutěžemi.

Zopakovali jsme si zaklínadla, spočítali lektvary, přecházeli potok suchou nohou, přenášeli na sobě všechny pavouky z okolí a přemýšleli nad pohádkami, ve kterých čarodějnice vystupují.

březen 31

Talentmánie 2022

Po dvou letech, kdy nás omezovala epidemie Covidu se nám podařilo opět zorganizovat celodružinovou akci Talentmánie. Tento rok tato soutěž proběhla ve čtvrtek 31. března. I tentokrát jsme „soutěž“ pojali jako přehlídku těch nejlepších vystoupení, která byla vybrána již dříve v jednotlivých odděleních školní družiny. I přes technické problémy, se nakonec přehlídky zúčastnilo 38 dětí, které se předvedlv v disciplínách jako tanec, moderní gymnastika, předvádění scének či hře na různé hudební nástroje. Společně jsme si i zatančili a zahráli taneční hry. Všechny děti byly za své výkony nakonec náležitě oceněny sladkou i věcnou odměnou. Už nyní se těšíme na příští ročník a mnoho dalších talentovaných dětí. J

                                                                                                                      Dita Hrazdírov

říjen 21 20

Celodružinová akce "Ahoj školo"

V říjnu, 20. 10. 2021, nám epidemiologická situace umožnila vrátit se k oblíbené celodružinové akci „AHOJ ŠKOLO“. Paní vychovatelky připravily vtipné a dynamické disciplíny, jako např. „Zbourej pyramidu, Projdi dráhu s minipálkou a nafukovacím balónkem, Uhodni, co tam nepatří, Hoď pohledem, Ulov rybičky, Tref se do nádoby, Slož puzzle, Dej kytičky na balanční strom, …“

Za každou splněnou disciplínu dostaly děti razítko a za ně si mohly v „Cukrárně“ vybrat svou odměnu. Akce jako obvykle sklidila velký úspěch a už se všichni těšíme na další.

 

březen 20 4

Soutěž Superstar školní družiny

Dne 26. 2. 2020 se žáci naší školní družiny opět zúčastnili školního kola pěvecké soutěže „Superstar“. Soutěžilo celkem 24 dětí ve 4 kategoriích. 4.3. 2020 děti z prvních míst jednotlivých kategorií postoupily do kola obvodního na ZŠ Mutěnická.

Výsledná umístění:

1.místo Erik Mieč  2.B, Trunečkvá Tereza  1.A

3.místo Kryštof Merta  4.C, Nelze uvést   3.C

Trunečková Tereza a Erik Mieč postoupili do kola městského 11. 3. 2020 na ZŠ Antonínká, ale toto kolo soutěže bylo bohužel zrušeno z důvodu výskytu koronaviru a následnému vyhlášení karantény.

leden 20 24

Karneval ve školní družině

V pátek 24. ledna 2020 proběhl v tělocvičně naší školy tradiční celodružinový karneval. Tématem karnevalu byly pohádkové a večerníčkové postavy, a jak se děti při zahájení karnevalu společně shodly, těšily se, že se alespoň na chvíli těmito postavičkami z pohádek stanou. V rámci tohoto tématu po promenádě masek probíhala soutěž v hádání písniček z pohádek a večerníčků. Zde děti opravdu překvapily. Některé totiž dokázaly poznat pohádku již po 2-3 sekundách  puštěné hudební ukázky. Holky i kluci si samozřejmě po celou dobu karnevalu užívali volného i společného tance  i další,  tentokrát taneční soutěže. Na konci karnevalu porota vybrala 20 nejlepších karnevalových kostýmů a vítězné masky získaly odměny. Nikdo však neodešel s prázdnou. Karneval se vydařil a dětem nezbývá, než se těšit na další a přemýšlet, jakou masku zvolí příště.

   

prosinec 19 14-20

Líšeňské vánoce a Brněnské vánoce

Dne 14. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili akce Líšeňské Vánoce a o týden později 20. 12. 2019 vystoupili na akci Brněnské Vánoce.

Na Líšeňských i Brněnských vánocích se představily děti z prvního i druhého stupně v jednotlivých tanečních vystoupeních (5 vystoupení) . Ukázaly svým rodinám, ale i ostatním, že tanec je jako sněhová louka plná pestrých barev a my ji dotváříme.  Tanec i hudba s tanečními kroky ve stylu disko a street  dance  byly laděny do Vánoční atmosféry. Představily jsme také dva školní sbory. Český a anglický sbor. Zahrály  Vánoční koledy. Pásmo bylo dlouhé 30 minut. Zpěv Vánočních písní doprovázely děti na kytary, flétny a housle:

   

prosinec 19 7

Andělské Vánoce na ZŠ Novolíšeňská

Již tradičně se 7. prosince 2019 – v sobotu dopoledne na naší škole konaly vánoční tvořivé dílničky, kde si děti za doprovodu svých blízkých mohly přijít nasát zimní a vánoční atmosféru. Pro účastníky byl v pěti třídách nachystán materiál na výrobu a 12-ti výrobků a dekorací,… se kterými si pak mohli nazdobit své domovy. V některé třídě si děti vyráběly sněhuláka z květináčku, betlém z papírových ruliček, vánoční závěs s rybičkami, jinde zase svícen, ozdobný vánoční stromeček nebo přáníčko. V jedné třídě děti malovaly na kameny a zdobily perníčky.

 

listopad 19 28

Talentmánie 2019

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhla celodružinová akce Talentmánie. Tentokrát jsme celou „soutěž“ pojali jako přehlídku těch nejlepších vystoupení, která byla vybrána již dříve v jednotlivých odděleních školní družiny. Celkově se přehlídky zúčastnilo 50 dětí, které se předvedli v disciplínách jako tanec, moderní gymnastika, předvádění scének či hře na různé hudební nástroje. Všechny děti byly za své výkony náležitě oceněny sladkou odměnou. Nakonec jsme společně vyhodnotili ještě celkově 8 vystoupení, která dostala zvláštní ohodnocení v podobě věcné ceny. Velmi se těšíme na příští ročník a spoustu dalších talentovaných dětí.

                                                                                                                      Dita Hrazdírová

Výtvarná soutěž " Příšerky"

 Ve dnech 14.10 - 18.11. 2019 se konala celodružinová výtvarná soutěž na téma " Příšerky".  Soutěže  se zůčastnilo 165 dětí. Úkolem bylo zapojit svoji fantazii a namalovat anebo vyrobit co nejnápaditější stvoření.Jak byly děti šikovné, ukážou fotografie.