Školní kolo biologické olympiády

Koncem ledna proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády.

V kategorii mladších žáků z 6. a 7. ročníku zvítězila Eva Říhová ze 7.B, na 2. místě se umístila Kateřina Veselá ze 7.A a 3. příčku obsadila Sára Pitrochová ze 7.B.

V kategorii starších žáků z 8. a 9. tříd zvítězil Ondřej Lošák z 8.A, 2. místo patří Nele Filipové z 9.A a na 3. místě se umístila Natálie Ondráčková z 8.A.

Soutěže se letos zúčastnilo rekordních 30 žáků, všem děkujeme za účast a držíme pěsti do dalších soutěží.

Olympiáda v českém jazyce

I v letošním školním roce se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili Olympiády v českém jazyce. Ve školním kole soutěžilo 35 žáků, kteří museli prokázat nejen výborné znalosti gramatiky českého jazyka, ale také schopnost napsat slohovou práci v rozsahu 200 – 300 slov ve stanoveném čase.

Výsledky soutěže jsou následující:

1. místo – Iveta Dvořáková z 9. B

2. místo – Leontýna Coufalová z 8. A

3. místo – Natálie Pastyříková z 9. B

4. místo -  Lucie Čižiková z 9. B

5. místo – Ema Jenerálová z 9. B

Děkujeme všem soutěžícím nejen za účast a snahu, ale především za vysokou kvalitu odvedené práce. Vítězce soutěže, Ivetě Dvořákové, pak přejeme hodně štěstí v okresním kole.

leden 23

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

V úterý 23.1. v odpoledních hodinách proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce,  kterého se zúčastnilo celkem 28 žáků 6. - 9. tříd. 

Výsledky soutěže byly následující:

Kategorie 6. a 7. tříd (12 žáků): 

1.místo -Daniel Šípek 7.C

2.místo - Elian Chico Domingues 7.B

3. místo - Nela Dvorská 6.A

Kategorie 8. a 9. tříd (16 žáků):

1. místo - Beránek Daniel, 8. C

2. místo - Kročilová Marie, 8. B

3. místo - Peňová Isabela, 8. A

Blahopřejeme soutěžícím k jejich prokázaným konverzačním schopnostem v angličtině a vítězům držíme palce do městského kola.

Pravopisná soutěž

V prosinci proběhla na 2. stupni již tradiční pravopisná soutěž. Účastníci museli kromě komplexní znalosti různých pravopisných jevů prokázat také schopnost spolupráce, neboť soutěž probíhala ve dvojicích. Soutěže se zúčastnilo celkem 40 žáků v kategorii 8. a 9. ročníků a 24 žáků v kategorii 6. a 7. ročníků. 

Výsledky soutěže byly následující: 

Kategorie 6. a 7. ročníků

1. místo – Michaela Libosvárová a Veronika Kubánková ze 7. C

2. místo – Anna Bojdová a Evelyn Němcová ze 7. A

3. místo – Lenka Pakostová a Darina Smola ze 7. B 

Kategorie 8. a 9. ročníků

1. místo – Lucie Čižiková a Iveta Dvořáková z 9. B

2. místo – Ema Keprtová a Natálie Pastyříková z 9. B

3. místo – Ema Dolanová a Ondřej Lošák z 8. A 

Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme, že přišli tak v hojném počtu a věnovali svůj čas soutěži z českého jazyka.

Naši sedmáci v soutěži MONTÍK

Žáci třídy 7.A se zapojili do celostátní  soutěže MONTÍK, ve které tři třídy, které budou mít 31.1. 2024 nejvíc lajků, vyhrají poukazy na nákup pomůcek.

Děkujeme za olajkování našeho soutěžního výtvoru na facebookové stránce  facebook.com/MONTIKFB.
Za podporu děkují Leona Zímová, Marie Krupičková, Evelyn Němcová a Kateřina Veselá  ze 7.A.
 
 
 

 

prosinec 23 1-18

STAREZ School Cup

Dne 18. 12. se žáci naší školy zúčastnili fotbalového turnaje STAREZ School Cup v Brněnských Ivanovicích. Naši školu reprezentovali tito žáci 9. tříd: Dominik Beneš z 9. C; Rostislav Ivanyna, Vít Komínek, Marek Pelikán, Patrik Pokorný, Kryštof Sotolář, Vojtěch Šachl, Jan Ulrich, Filip Zelníček všichni z 9. D. Kvalita naší hry by se dala přirovnat k pohybu na houpačce. V prvním zápase jsme nastoupili ve skvělé formě, dařily se nám herní kombinace a zakončování bylo snadné.  Bohužel jsme se nechali ukolébat a další zápas jsme remizovali. V podobném duchu pro nás turnaj pokračoval a i přes některé výkyvy jsme si z něj odnesli hezké 2. místo.

Dne 8. 12. naši školu reprezentovali tito žáci 7. tříd: Lukáš Novotný, Lukáš Lazar,, Tomáš Komínek, Oliver Mitrenga, Vojta Palovský, Petr Vaňkát, Lukáš Tesař, Nikolas Vytopil a Patrik Vobora. Naše družstvo bylo velice ukázněné a svědomitě si plnilo svoje činnosti na hřišti i mimo něj. Chlapci si tak svým přístupem vybojovali  1. místo, o které se utkali s 6 dalšími brněnskými školami.

Dne 1. 12. naši školu reprezentovali tito žáci 6. tříd: Dan Winter, Dominik Wilks, Vojta Vrbka, Martin Sýkora, Kryštof Kubíček, Tomáš Šťastný, Michael Novotný, Andrej Banyka a Oliver Volf  V turnaji jsme si nevedli špatně, ale některé šance jsme neproměnili v góly a v rozhodujících momentech se nám nedařilo dohnat rozdíl ve skóre. Nakonec i přes drobné nedostatky jsme vybojovali zasloužené 3. místo.

Vánoční přání v Malování

Již tradičně v období adventu soutěží naši žáci 5. a 6. tříd o nejkrásnější vánoční přáni vytvořené v programu Malování. Absolutním vítězem soutěže se stal Michal Musil a jeho obrázek ozdobí vánoční přání naší školy. Děkujeme všem žákům, kteří se zapojili do soutěže a pomohli vytvářet krásnou vánoční atmosféru.

další obrázky žáků

výsledky soutěže

prosinec 23 7

Městský přebor škol v šachu

Ve čtvrtek 7. 12. v CVČ Lužánky proběhl Městský přebor škol v šachu za účasti dvou týmů z naší školy. Tým mladších žáků ve složení Jan Filip, Adam Bednář, Klárka Mifková a Martin Pavlacký v devíti odehraných partiích vybojoval 8.místo mezi brněnskými základními školami. Za tým starších žáků hráli Dominik Jedlička, Kryštof Sotolář, David Barna a Damian Shaker. Čekalo je celkem 7 partií, které jim vynesly 9. místo mezi brněnskými základními školami a příslušnými ročníky víceletých gymnázií. Děkujeme všem za velmi dobrou reprezentaci naší školy.

   

listopad 23 29

Soutěž ve šplhu

Ve středu 29.11.2023 se konala kvalifikace soutěže ve šplhu. Naši školu reprezentovali: Míša Částková z 8.B, Veronika Blatecká z 8.C, Ema Keprtová z 9.B, Vincent Červený z 9.A, Kryštof Sotolář a Vojta Šachl z 9.D.

Družstvo dívek skončilo na 2. místě a družstvo chlapců v soutěži zvítězilo. Oba týmy  tak postoupily do finále města Brna, které se konalo ve středu 06.12.2023. Děvčata startovala ve stejném složení, u chlapců došlo k výměně Kryštofa Sotoláře za Filipa Zelníčka. Ani jedno z družstev se v konkurenci nejlepších brněnských škol neztratilo. Děvčata vybojovala 3. místo, kluci se umístili jako druzí. Vincent Červený dosáhl i individuálního úspěchu, když v soutěži jednotlivců skončil na 3. místě s časem 2,55s.

Soutěže se účastnily také nejlepší školy z celého Jihomoravského kraje. I na krajské úrovni kluci vybojovali umístění na „bedně“, skončili na 3. místě, dívčí družstvo bylo páté.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

prosinec 23 22

Školní šachové turnaje na ZŠ Novolíšeňská

Ve středu 22. 11. 2023 jsme na naší škole uspořádali školní šachový turnaj pro 1. - 5. třídy. Celkem 17 malých šachistů odehrálo čtyři šachové partie švýcarským systémem, čtyři nejlepší nás budou reprezentovat v Městském přeboru škol 7. 12.
Jsou to tito žáci: Jan Filip (5.C) – 1. místo, Adam Bednář (5.B) - 2. místo, Klára Mifková (5.C) – 3. místo, Martin Pavlacký (5.A) – 4. místo a náhradníkem je Jirka Loveček, který obsadil 5. místo a jako žák 1. třídy si zaslouží velký obdiv za tento skvělý výkon.
O týden později, 29. 11., se do turnaje v královské hře zapojilo 12 žáků  6. - 9. ročníku. Nejlepších výsledků dosáhli a v městském kole budou naši školu reprezentovat: Dominik Jedlička (9.C) - 1. místo, Kryštof Sotolář (9.D) - 2. místo,  David Barna (8.C) - 3. místo a Damian Shaker (8.C) - 4. místo. Náhradníkem je Oliver Starycha z 8.A.
Děkujeme také pomocníkům z řad žáků 8. ročníku Davidu Barnovi, Matyáši Královi, Romaně Nesvadbové a Ondrovi Novákovi, kteří přispěli ke zdárnému průběhu obou školních turnajů. 
listopad 23 13

Obvodní kolo v přehazované pro 4. a 5. ročník

V pondělí 13. listopadu se žáci naší školy účastnili obvodního kola v přehazované pro 4.-5. ročník. Ve třech velmi vyrovnaných zápasech se nám podařilo dvakrát remizovat a poslední zápas jsme bohužel s velmi malým bodovým rozdílem prohráli.  Naši školu reprezentovalo 10 hráčů, kteří odvedli skvělou týmovou práci a hráli s velkým nasazením. Jejich bojovnost jim pak vynesla konečné 3. místo.   

Naši školu reprezentovali: z 5.A Adéla Ducháčková, z 5.B Mikuláš Krutílek, Adam Stehlík a Jakub Osička, z 5.C David Šrámek, Šimon Jursa, Barbora Srníková a Dita Mádlová a z 5.D Elen Dobiášová a Adéla Faulová.

listopad 23 6-16

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je vědomostní soutěž pro žáky, rozvíjející jejich informatické myšlení. Od 6. do 16. 11. se o „ulovení“ Bobříka informatiky pokusili všichni žáci od 5. do 9. ročníku naší školy. Výsledky byly následující:

Kategorie Benjamin (5. a 6. ročník) – 41 úspěšných řešitelů

Kategorie Kadet  (7. a 8. ročník) – 37 úspěšných řešitelů

Kategorie Junior (9.ročník) – 14 úspěšných řešitelů

podrobné výsledky

listopad 23 9

KAHOOT! - soutěž v německém jazyce

Ve čtvrtek 9. listopadu se žákyně a žáci devátých ročníků zúčastnili soutěže  „ Kahoot“ v německém jazyce. V průběhu vzájemného zápolení museli dokázat nejen, že ovládají němčinu, ale současně předvést svou pohotovost a rychlost. S úkoly se všichni účastníci vyrovnali se ctí a zaslouží tak pochvalu.

Na pomyslné stupně vítězů vystoupili: na 3. místě se umístila  Nela Filipová ze třídy 9. A, 2. příčku obsadila Karolína Goldmannová ze třídy 9. A a absolutním  vítězem  se ziskem 30895 bodů se stal Jakub Bábíček  ze třídy 9. C.

Vítězům blahopřejeme a všem účastníkům soutěže děkujeme za úsilí a snahu, s jakou do soutěže šli i za pěkné dosažené výsledky.

listopad 23 7-13

Soutěž IT – SLOT

V druhém listopadovém týdnu žáci 8. ročníku řešili v hodině Informatiky úkoly online soutěže IT-SLOT. Jedná se o vědomostní soutěž z oblasti IT doplněnou několika logickými úkoly. V rámci školy si nejlépe vedli.

1.místo - Oliver Starycha (8.A) – 21 bodů z 22

2.místo – Milena Horáková (8.A) – 19 bodů

3. místo – Vojta Šoukal (8.C) – 18 bodů

Děkujeme všem osmákům za aktivní účast v soutěži a blahopřejeme vítězům k výborným výsledkům.

říjen 23 18-25

Matematická soutěž MATESO – 5. ročník

V období od 18.10. do 25.10. proběhlo u žáků 5. ročníku školní kolo soutěže MATESO. Soutěž každoročně pořádá ZŠ Kuldova, která pro páťáky vždy připraví 15 zajímavých, logických matematických úloh. Za každou úlohu se získává 1 bod a úspěšným řešitelem je každý, kdo získá alespoň 8 bodů. Přestože letošní ročník soutěže nebyl vůbec jednoduchý, tak máme celkově 11 úspěšných řešitelů.

Vítězem školního kola se stala Eliška Černá z 5.D, která získala 11 bodů. Na druhém místě se s 10 body umístili Daniel Schrimpel (5.C), David Šrámek (5.C) a Veronika Zelníčková (5.B). Na třetím místě se s 9 body umístili Martin Pavlacký (5.A), Matěj Hromádka (5.D) a Daniel Vlasatý (5.D). Tabulku úspěšných řešitelů doplňují s 8 body Anna Kubánková (5.B), Adéla Faulová (5.D), Lucie Maťová (5.D) a Uliana Nahorna (5.D).

Do městského kola, které se bude konat v úterý 21.11. přímo v ZŠ Kuldova postoupili žáci, kteří dosáhli alespoň 10 bodů, tedy Eliška Černá, Daniel Schrimpel, David Šrámek a Veronika Zelníčková. Přejeme jim hodně zdaru při řešení dalších zajímavých matematických úloh!

Den přírodních věd v ZOO Brno

První týden v říjnu proběhl již 11. ročník soutěže Den přírodních věd v ZOO Brno.  Zúčastnilo se jej celkem 60 družstev žáků 6. a 7. tříd a 76 družstev z 8. a 9. tříd. Celkem se zapojilo 51 škol z Brna a okolí. V kategorii mladších žáků si lépe vedlo družstvo ze 7.B a 7.C ve složení Eliška Hořavová, Eva Říhová a Tadeáš Velebil – obsadili 34. místo. Žáci ze 7. A, jmenovitě Julie Špatná, Julie Štolfová a Tomáš Osička, skončili 46.

V kategorii starších žáků se nám dařilo ještě lépe – družstvo žáků 9.B ve složení Lucie Čižíková, Iveta Dvořáková a Daniel Prachař se umístili na 20. místě, jejich kolegové z 9. C, Nikola Minaříková, Edita Pohlová a Daniel Novotný obsadili 38. příčku. Všem výše jmenovaným žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme spoustu úspěchů v dalších soutěžích.

více fotografií

Úspěch v celobrněnské výtvarné soutěži

Na jaře letošního roku proběhla výtvarná soutěž vyhlášená radnicí městské části Brno-střed. Tématem soutěže bylo oblíbené místo nacházející se právě v této městské části. Zúčastnit soutěže se mohl bez ohledu na věk každý.

V konkurenci několika set výtvarných prací obsadila první místo v kategorii dětí ve věku od 11 do 15 let žákyně naší školy Leontýna Coufalová ze třídy 8.A. Vítězce gratulujeme!