listopad 11-12

Úspěch v soutěži IT-SLOT

Ve dnech 11. a 12. 11. vyplňovali žáci 9. ročníku úkoly online soutěže IT-SLOT. Jedná se o vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. ročníku v oblasti IT. V rámci naší školy 3. místo obsadila Jolana Janoušková, 2. místo sdíĺeli žáci Veronika Šandorová a Jakub Nečas a 1. místo patří Matyáši Pokreisovi. Ten se v konkurenci 8284 žáků ze 184 škol umístil na skvělém 23. místě v rámci České republiky a postupuje do celostátního finálového kola v Praze. Blahopřejeme!

listopad 7-16

Soutěž Bobřík informatiky

Již tradičně vyplňovali všichni žáci 5. – 8. ročníku naší školy úkoly online soutěže Bobřík informatiky. Vyřešením 12 logických nebo programovacích úkolů mohli získat trofej bobříka, na jehož „ulovení“ potřebují získat alespoň 120 bodů.

Jak se dařilo žákům v jednotlivých ročnících naší školy:

Kategorie Mini (5. ročník) - 24 úspěšných řešitelů

Kategorie Benjamin (6. a 7. ročník) – 40 úspěšných řešitelů

Výsledky školního kola

Literární a dušičková soutěž

Žákovský parlament vyhlásil literární a výtvarnou soutěž s tématikou dušiček. Žáci si mohli vybrat způsob provedení a my se jen mohli těšit na jejich kreativitu.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili – víme, že jste tomu museli věnovat svůj čas.

Nakonec se nám sešlo 65 děl. Z toho 53 bylo ve výtvarné soutěži a 12 v literární soutěži. Bylo nesmírně náročné určit ty nejlepší, protože v každém výtvoru byla snaha a úsilí! Nakonec jsme se rozhodli ocenit úplně všechny zúčastněné malou sladkou pozorností. A 5 míst odměnit velkou sladkou odměnou.

výsledková listina

více fotografií

listopad 9

Matematická soutěž MaSo

Žáci ze třídy 7.A, Michal Jelínek, Oliver Starycha, Viktorie Kosíková a Ondřej Skácel, se 9.11 zúčastnili matematické soutěže "MaSo" na Gymnáziu Kapitána Jaroše. Z dvaceti týmů se umístili se na 9. místě.

 

 

 

 

říjen 20

Okresní kolo mladších a starších žáků ve stolním tenise

Dne 20. 10. se naši žáci zúčastnili okresního kola ve stolním tenise na ZŠ Svážná. V kategorii mladších dívek se nám podařilo získat 3. místo, v kategorii starších dívek 4. místo, v kategorii mladších i starších žáků jsme obsadili 2. místo.

Naši školu z mladších dívek reprezentovali: Marie Vargová a Viktorie Kosíková, v kategorii starších dívek: Kristýna Čelechovská, Šandorová Veronika a Zezulová Sára. V kategorii mladších chlapců naši školu reprezentovali: Petr Mach, Tomáš Osička, Jakub Šlapanský a Ondřej Lux, v kategorii starších chlapců: Matyáš Marek, Jakub Dlouhý a Matyáš Krpec. Všem výše uvedeným žákům patří velký dík za vytrvalost a pevné nervy zejména při utkáních, které se na první pohled nejevily v náš prospěch.Máme pro vás několik fotografií.

Den přírodních věd 2022

Začátkem října se uskutečnil již 10. ročník soutěže Den přírodních věd v ZOO Brno. Tuto soutěž připravují studenti Střední průmyslové školy chemické pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Letos se do soutěže zapojilo celkem 45 škol a zúčastnilo se 57 družstev žáků 6. a 7. tříd, 66 družstev 8. a 9. tříd a 19 tříd z víceletých gymnázií.
Naši školu reprezentovaly 2 týmy v každé kategorii. A jak se jim vedlo? V kategorii mladších žáků obsadili žáci 7.A ( Leontýna Coufalová, Ema Dolanová a Michal Jelínek) dělené 9.-11. místo, žáci ze 7. C (Marie Vargová, David Barna a Ondřej Lošák) se umístili na 15. místě. V kategorii starších žáků se našim zástupcům vedlo ještě lépe – žáci 9.B (Elen Skarolková, Tereza Slezáčková a Jan Bilíček) obsadili krásné 6. místo a žáci 9. A (Klára Osičková, Veronika Šándorová a David Krytinář) skončili na 16. příčce. Všem účastníkům soutěže děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně podobných úspěchů. Zde jsou fotografie z akce.

Úspěch ve výtvarné soutěži Svět kolem nás

V měsíci září proběhla na druhém stupni naší školy výtvarná soutěž na téma „Svět kolem nás“. Nejlepší práce našich žáků postoupily do městského kola organizovaného Střední průmyslovou  a Vyšší odbornou školou v Brně. Postoupily práce těchto žáků: Veroniky Kuriálové, Mileny Horákové, Emy Bružeňákové, Andrey Křivánkové, Leontýny Coufalové a Jolany Janouškové.

Ve velké konkurenci brněnských i mimobrněnských základních i základních uměleckých škol byly oceněny dvě žákyně naší školy. Na třetím místě se umístila Veronika Kuriálová a na druhém místě Andrea Křivánková. Všem oceněným i zúčastněným gratulujeme!

Filipův pohár

V nedávně době se někteří žáci naší školy zúčastnili letní soutěže s ČSOB: Filipova poháru. Pomocí aplikace plnili otázky v kvízu, který se zbýval finanční gramotností a online bezpečností. Nejlepšího výsledku dosáhla Viktorie Kosíková ze 7. A, která vyhrála 1. místo ve Vida! Science centru a vyhrála tak hlavní cenu.

Viktorce moc gratulujeme.

 

Výtvarná soutěž ve 3. třídách

Během měsíce září jsme navštívili nádherné představení „Operky“ v divadle Radost. Celý zážitek z představení jsme se rozhodli ztvárnit volnou technikou i v rámci hodiny výtvarné výchovy napříč třetími ročníky. Protože vzniklo mnoho krásných děl, vyhlásili jsme soutěž o tři nejlepší. Výběr byl velmi složitý, ale nakonec se na 1. místě umístila Aneta Schicková ze 3.C , na 2. místě Sabinka Bížová ze 3.B, na 3. místě společně Emma Přibylová ze 3. A a Elenka Herrera ze 3.B. Speciální místo obsadila Sofinka Šikulová ze 3.C za nejvtipnější zpracování.
červen 17

Úspěch v soutěži Rozpočti si to!

Žáci 8. ročníku několik měsíců pracovali na soutěži „ROZPOČTI SI TO!“. Cílem této soutěže je, aby se žáci dozvěděli něco nového ze světa finanční gramotnosti. Žáci byli rozděleni do menších týmů. Ty si na začátku soutěže vybrali rodiny a rozdělili si role, které v rodině budou zastupovat. V tomto rozložení poté řídili finance celé rodiny.

Soutěž probíhala online, během ní týmy dostávaly různé úkoly a za ně dostávali soutěžní měnu „ chechtáky". Do finále postoupily týmy, které během prvního kola soutěže získaly nejvíce „chechtáků". Konkurence byla veliká, celkem se zúčastnilo soutěže přes 300 týmů a do finále postupovalo 15 nejlepších.

Z naší školy se podařilo do celostátního finále probojovat celkem 2 týmům. Tým, který postupoval z 10. místa, se jmenoval „Distributoři" a byl složen z těchto žáků: Jaroslav Tesařík, Matyas Pokreis, Oliver Hladký a Štěpán Chaloupka. Tým, který postupoval ze 14. příčky, nesl název „Fešáci“ a zastupovali jej tito řáci: Nikolas Nováček, Václav Zahradník, Karel Říha a Filip Kotulan. Finále se uskutečnilo 17. června online. Do finále si měly týmy připravit video týkající se zbavení se závislosti na hazardních hrách, které následně odborná porota hodnotila. Celková prezentace týmu se o něco více povedla Fešákům, ale ani Distributoři nezaháleli. Celkově ve finále se Fešáci umístili na 11. příčce a Distributoři hned za nimi.

Za oba týmy mohu říci, že jsme s výsledky spokojení a považujeme za velký úspěch to, že jsme se dostali až do finále soutěže. Zároveň to považujeme i za výhodu a získané zkušenosti plánujeme využít v soutěži i v příštím roce. Oba týmy by také rády poděkovaly paní učitelce Daniele Válkové za úsilí a velikou podporu, kterou týmům poskytla.

Štěpán Chaloupka

červen 16

Šachový turnaj matematického kroužku

V rámci posledního setkání členů matematického kroužku 6. až 9. ročníku si šest z nich spolu se dvěma dalšími žáky 9.A změřilo své síly v šachovém turnaji. Po čtyřech kolech hry bylo pořadí nejlepších následujíc´:

1. místo - Jakub Toncr 

2. místo - Nela Horáková, Matěj Skácel

3. místo - Anna Soušová

Blahopřejeme všem k jejich výkonům.

červen 8

Krajské kolo turnaje v minikopané

Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili turnaje v minikopane. Po vítězství v brněnském městském kole jsme postoupili do krajského finále, které se konalo 8.6.2022 v Blansku. Zde jsme po bojovných výkonech obsadili konečné třetí místo. Zde je několik fotografií z turnaje.

červen 7

Školní šachový turnaj pro 1. stupeň

V úterý 7. 6. jsme na naší škole obnovili tradici pořádání šachových turnajů pro naše žáky. Jednalo se o turnaj pro žáky 1. stupně školy, kterého se zúčastnilo 21 dětí z 2. až 5. tříd. Odehrála se celkem čtyři kola po 15 minutách, hrálo se švýcarským systémem. Nejlépe se dařilo následujícím:

1. místo - Václav Urbánek (3,5 b)

2. místo - Adam Bednář (3 b)

3. místo - Klára Mifková (2.5 b)

Věříme, že si všichni zúčastnění soutěžní odpoledne užili a vítězům patří naše blahopřání. Děkujeme žákům třídy 9.A Jakubu Toncrovi a Petru Trungelovi za pomoc při organizaci soutěže.