říjen 19 3

Atletika se vrací za Lužánky

Ve čtvrtek 3. 10. se za velmi chladného počasí uskutečnil atletický závod pro základní školy Atletika se vrací za Lužánky. Díky natáčení filmu o Zátopkovi byla na starém a chátrajícím stadionu Za Lužánkami položena nová antuková dráha i trávník na fotbal. Žáci tedy měli možnost podívat se a zažít atmosféru velkého stadionu, na který v minulosti chodily desetitisíce fanoušků. Celé dopoledne výborně moderoval Petr Švancara, bývalý vynikající fotbalista, který se velmi zasazuje o oživení dávné slávy Lužánek.

Závodu se zúčastnilo 17 brněnských škol, soutěžilo se ve čtyřech atletických disciplínách: běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 600 m. Naši školu reprezentovali: Ondra Lux ze 4. B, Veronika Kurialová ze 4. A, Martin Tahal z 5. A, Sára Zezulová z 5. C, Tomáš Augustin a Ella Pernicová ze 6. C, Dominik Vodička ze 7. C a Kačka Gottvaldová ze 7. D. Všichni podávali výkony na hranici svých možností a celkově jsme se umístili na 11. místě. Na památku tohoto jedinečného závodu si všichni odnesli pamětní medaili a drobné dárky, které věnovalo město Brno. (viz fotografie)

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.