březen 23 13-17

Příměstský tábor "Putování s bájnými zvířaty"

V období jarních prázdnin proběhl na Základní škole Novolíšeňská příměstský tábor na téma putování s bájnými zvířaty. Celý týden byl protkaný společnou četbou z knihy, kterou doplňovaly aktivity tematicky zvolené pro dané dny. Každý den jsme zahájili jógou pro děti a komunitním kroužkem.

další fotografie

Pondělí bylo ve znamení Fénixe. Po seznamovacích aktivitách si děti vytvářely své vlastní odznaky a hrály hry. Po obědě jsme četli příběh o tomto mýtickém zvířeti, podle kterého si děti vytvořily masky zdobené peřím a třpytkami.

V úterý jsme vzdali čest jednorožcům. Děti dopoledne vytvářely vybuchující duhové sopky, poté stopovaly ukrytý recept na domácí modelínu, kterou si pak samy z bezpečných surovin připravily.

Ve středu děti čekal první větší výlet, a to do Paláce šlechtičen do Moravského zemského muzea, kde jsme se účastnili velmi zajímavého programu na téma loutkářské umění. Tento den nás doprovázel drak, kterého si na konci programu, po přečtení kouzelného příběhu, mohly děti vyrobit. Následovalo putování za Brněnským drakem na radnici.

Čtvrtek byl věnován lochneské příšeře a s tím spojený celodenní výlet do Technického muzea Brno, kde se děti dozvěděly zajímavosti ze světa nevidomých, prošly uličkou dobových řemesel, nechaly se postrašit od Golema a v technické dílně si vyrobily letadélka ze dřeva.

V pátek - poslední den tábora nás navštívil canisterapeutický pes Bastík. Děti se dozvěděly, jak o pejska pečovat, jaké mu dávat povely, společně ho mohly vyvenčit. Ve zbývajícím čase jsme se jako každý den věnovali hrám, výtvarným činnostem a pobytu na hřišti.

Za celý tábor zdraví vrchní tábornice Dáša a Adriana