listopad 16 25

Z pohádky do pohádky

Poslední pátek v měsíci listopadu proběhla celodružinová akce s názvem „Z pohádky do pohádky“. Ve čtrnáct hodin se děti sešly v tělocvičně, aby se staly herci nebo diváky v této zábavné divadelní soutěži. Holky a kluci z jednotlivých oddělení předváděli známé pohádky, proměnili se  například ve Štaflíka, Špagetku, Okouska nebo aktéry z pohádky „Hrnečku, vař“. Svá vystoupení připravili s pomocí paní vychovatelek a vybavili se vtipnými, někdy vlastnoručně vyrobenými krásnými rekvizitami.

Díky často vysokým výkonům čekalo porotu těžké rozhodování. V mladší kategorii se o vítězství rozdělily děti z 1.A s pohádkou „O třech kůzlátkách“ a děti z 2.B a 2.C, které zahrály „Perníkovou chaloupku“. Porotu dále zaujalo představení „Křemílek a Vochomůrka“ v podání herců z 2.A a 2.C. Ve starší kategorii obsadil 1. místo tým z 3.C a jejich „Tři prasátka“. Druhé místo si vybojovala družinka z 3.A a 4.D, která vystoupila se „Sněhurkou a sedmi trpaslíky“. Třetí místo připadlo žákům z 3.B a divadlu „Mach a Šebestová: Výlet do ZOO“. Všem účinkujícím děkujeme.
         Blanka Fabiánková, vychovatelka ŠD