duben 17 1

Velikonoční vajíčko

…..takový byl název letošních dílniček pro děti a rodiče naší školy. Sobotní dopoledne 1.4.2107 si ti, kteří k nám zavítali, mohli vyrobit 12 různých jarních a velikonočních dekorací- jako např. pilinového panáčka s vlasy z osení, velikonočního zajíce z polínka, motýlky  či kuřecí houpačku z pedigu, jarní prostírání, zvířátka z chlupatých drátků, látkové ptáčky na kolíčku, nebo si nazdobit ubrouskovou technikou květináček, cukrovou polevou perníček nebo vodovou barvou sádrové vajíčko. Maminkám se zase určitě líbil jarní závěs na dveře z větviček a barevného pedigu, který zdobily mašlí a závěsným vajíčkem.

Zde je několik dalších fotografií.

K příjemné atmosféře také přispěla naše kavárna- cukrárna, kde bylo možné koupit si kávičku, pití nebo nějaký výborný zákusek z dílny paní učitelek 1.stupně. Nově v letošním roce mohly maminky nakoupit jarní výzdobu v našem obchůdku, do jehož sortimentu patřily například jarní talíře, zajíčci, slepičky nebo ptáčci z keramiky, voňavá mýdla, ručně vyráběné svíčky a další. Dík za příjemné sobotní dopoledne pro asi 80 dětí a jejich blízké patří zejména p. vychovatelkám, p. učitelkám 1.stupně a také žákům 2.stupně – kteří nám v tuto sobotu opravdu velmi pomohli.

Za vychovatelky ZŠ Novolíšeňská                      Jana Stehlíková