prosinec 16 16

Vánoční koleda

Dne 16. 12. 2016 proběhla v tělocvičně naší školy celodružinová akce: „Vánoční koleda“. Hodinový program pro děti  1-4 třídy byl situován v duchu tohoto příběhu. Vyprávění se střídalo se soutěžemi po skupinkách zhruba stejného věku, aby se vystřídali všichni. Nejstarší děti sbíraly skleněné kuličky, ve kterých byla ukryta láska a přátelství. Mladší děti si vyzkoušely přechod přes vodu pomocí loděk. Druháčci utvořili hada a sbírali jídlo na vánoční stůl….Prvňáčci zase se zavřenýma očima hledali vánoční ozdoby, aby jimi mohli ozdobit stromky, které představovaly starší děti. Ozdoby věšely na ruce „ větve „. Mezi jednotlivými soutěžemi se ozývalo lehoučké foukání duchů – děti se nesměly hýbat, stály nehybně jako sochy. Odpoledne jsme zakončili vánoční písní – Nesem vám noviny za doprovodu kytary a k dobré atmosféře přispěly i hořící svíčky a děti posazené do kruhu.

Cílem bylo pomocí příběhu děti naladit na vánoční atmosféru, připomenout tradice a zamyslet se, čím udělat radost svým blízkým, nemyslet na sebe.Vánoce přichází a odchází, ale přátelství a lásky si hledáme celý život.

p. vychovatelka Monika Simandlová