březen 15 21

dejte vejce malovaný,

nedáte-li malovaný,

dejte aspoň bílý,

slepička vám za ně snese jiný.

Takhle nějak to vypadalo v naší škole v sobotu 21.3.2015 mezi  9-12 hodinou. V jednotlivých třidách  se vyráběly nejrůznější jarní nebo velikonoční dekorace. V nabídce byla papírová žába, nebo obalíte vajíčko vatou a hned je tu ovečka, k tomu stojánek na vajíčka ve tvaru slepičky…pokud jste chtěli vylepšit interiér bytu, mohli jste si udělat paprsky z pedigu na keramické sluníčko a na stůl postavit vlastnoručně naaranžovaný ozdobný květináček.  Máte-li doma spoustu fotek, pak dáte přednost výrobě stojánku na fotky se zajíčkem  a pokojíček vyzdobíte veselými kolíčky. Vajíčko je symbol velikonoc, a tak i technik, jak ho upravit je spousta. U nás jste jej mohli vyrobit z plsti nebo nazdobit ubrouskovou technikou. A něco na zavěšení – keramická slepička na dřevěném plotku.

Několik fotografií najdete zde.

To vše a mnohem víc jste si mohli odnést z jarních dílniček. Paní vychovatelky  dílničky připravily tak, aby potěšily nejen děti a vykouzlily úsměv na jejich tvářích, ale aby  i dospěláci prožili příjemné dopoledne a naladili se na přicházející jaro a Velikonoce.

K příjemné atmosféře jistě přispěl  i cukrářský stánek a příjemné posezení u něj, který měla na starosti paní učitelka Valérie Žižáková. Jí i paní učitelkám z 1.stupně , které pro vás dobroty napekly a také žákům z 2.stupně, kteří dětem  pomáhali  při výrobě dekorací patří naše velké poděkování.

Velikonoce jsou svátky jara, i my věříme v tajemství Velikonoc. Jaro nám přináší nový život a okolí se mění v kvetoucí zahradu.

Pěkné Velikonoce i Vám.

Za paní vychovatelky ŠD Novolíšeňská – Monika Simandlová