říjen 16 25

Halloween ve školní družině

Poslední říjnové úterý jsme s dětmi z 2.A a 2.C udělali pěkné, trošku strašidelné odpoledne. Halloween je původem keltský svátek. Slaví se v Americe, Velké Británii a v jiných zemích. U nás nemá tradici, přesto některé symboly se objevují  - vydlabané dýně, kostýmy.

S dětmi jsme se oblékli do rozličných kostýmů a tancem zahájili odpoledne. Čarodějnice Horymíra děti seznámila se svým hradem Kašperkem a děti zapojovala do různých soutěží. Děti vařili v kotli z ďábelských potravin, běhaly kolem čarodějnického kotle, do kterého některé strašidla i spadla. Nechybělo ani foukání pavoučích bonbónků. Odpoledne jsme zakončili příběhem o šprýmaři Jackovi. Vytvořili jsme si atmosféru pomocí svíček a sedli jsme si do kruhu. Nasadili jsme si brýle neviditelnosti (pomohly nám vytvořit větší tmu).

Příběh vypráví o Jackovi, který se v den Halloweenu opil tak, že jeho duše opouštěla tělo. Příchází pro něho ďábel, ale Jack se ho snaží několikráte obelstít. Nakonec podvede sám sebe. Nemůže ani do nebe, ani do pekla a tak jeho duše bloudí světem. Dýně se svíčkami dávají lidé proto, aby nebloudila Jackova duše ve tmě a mohla se i zahřát. A také věří, že on ochrání jejich obydlí.

Děti byly nadšené a některé se zmiňovaly, že vydlabávání dýně již doma zkoušely.