listopad 13 15

Celodružinová akce ,,ŠMOULÍ BRANNEJ DEN´´

Dne 15.11.2013 jsme se s dětmi ze školních družinek opět sešli v tělocvičně, abychom si společně užili pěkné odpoledne plné her, tance a k tomu si pustili několik šmoulích písniček.

Zavítali jsme tentokrát do šmoulí vesničky .Gargamel vymyslel nový lektvar, který v podobě žlutých nafukovacích balónků poslal do šmoulí vesničky a zamořil jí nákazou: ,,šmoulí zlostnou nemocí´´. Taťka Šmoula proto vyhlásil ,,šmoulí brannej den´´.

Všechny děti v maskách i bez masek se postupně zapojovaly do jednotlivých soutěží:

* hůlkami jsme přemísťovali jednotlivé pěnové kostky

* vařili jsme pudink a podlézáním jsme se dostávali k jednotlivým ingrediencím (pudinkový prášek, cukr, mléko a piškoty).

* přerostlé šmoulinky se pomocí obřích pěnových kostek dostávaly na opačnou stranu tělocvičny

* Koumák dětem připravil lovení ryb uprostřed vesničky

* Mlsoun se díval, jak se děti krmí muffiny

Budou brzy Vánoce, a tak si Šprýmař pro všechny děti připravil obří dárek s červenou mašlí, jehož obsahem byly lízátka a spoustu drobností(fixy, pastelky, plyšáčci, připínáčky, malé balónky a tak dál). Děti měly z překvapení radost a smály se tak moc a nahlas, že se lektvar (zlosti) rozpustil a celá šmoulí vesnička se uzdravila. Vždyť zdraví je to nejdůležitější.

Monika Simandlová