Co už bylo:

 

3.5. 3.místo v krajském finále ve volejbale

Třináctá, Zavadilová, Zipserová, Vrbová, Ducarová, Gronichová, Ziaková, Zapletalová, Vlčková, Bradáčková

27.4. mladší 3. místo v přehazované líšeňských škol

Divácká, Lunerová, Myslínová, Kovaříková, Zahradníková B, Hofírková, Votkanych, Peňová

starší - 2.místo v přehazované líšeňských škol

Nespěšná, Neužilová, Hoňková, Šídlová, Gronichová, Vrbová, Bradáčková

 

25.4. vítězství v OVOV  s náskokem 1500bodů

Neužilová, Klobásková, Gronichová, Václavíková, Zahradníková A

 

9.4. finále minivolejbalu - 2 modrá, 2 zelená, 2 červená a 1 oranžové družstvo

 

8.4. 3.ročník Memoriálu Lenky Vašinové

Děkuji všem, kteří nás podpořili při vzpomínce na Leňu:

hráčkám za účast a přítomnost při závěrečném vyhlášení a vzpomínce, rodičům za upečení dobrot na občerstvení hráček a jejich doprovodu, trenérům, rozhodčím Míle, Lence, Danče, Tomášovi, Kristýně a Terce, vedení školy, p. Gronichové a p.Vyšatovi za pomoc v průběhu turnaje, žákyním C, které obětavě přišly zapisovat a hlavně  p.Havlíčkovi, který se mnou každý rok turnaj připravuje a organizuje, 

A závěrečné pořadí?

1. kadetky TJ Junior Brno A

2. kadetky DDM Brno (s 2 našimi bývalými hráčkami)

3. kadetky TJ Junior Brno B

4. žákyně DDM Vyškov

5.žákyně Drásov

6. ZŠ Milénova A

7. ZŠ Novolíšeňská A

8. ZŠ Milénova B

9.ZŠ Novolíšeňská B

 

1.-2. 4. Juniorky 4. místo v celorepublikové soutěži Český pohár

 

30.3. Vítězství v okresním finále škol a postup do krajského finále! Hráčky: Třináctá, Zavadilová, Zipserová, Gronichová, Bradáčková, Ziaková, Zapletalová, Vlčková - GRATULACE!

Pochvala Míše- jako jediná z mladších odehrála všechny zápasy a přesto byla jediná, která přišla na trénink - cením si toho!

25.-26.3. Český pohár Kopřivnice - velmi důstojné zakončení sezóny žákyň - od skvělé party po velmi dobrý a bojovný volejbal - 5 vítězných zápasů, jedna prohra v tie-breaku - spousta nádherných rozeher, z kterých mrazilo. Děkuji všem zúčastněným za skvělý víkend!

Hráčky: Eva, Lucka, Petra, Bětka, Míša, Ivana, Adéla, Terka a Terka - pochvala všem za týmový a pozorný výkon

5.3. poslední kolo Poháru 7.tříd - konečně vítězíme ve 4. čtveřici - gratulace a přání zodpovědného přístupu v přípravě na fiinále 2.4. a regionální kolo MČR 22.-23.4, - pochvala za velmi dobrý servis- velm..i přispěl k vítězství ve všech zápasech

Hráčky: Zuzka, Míša, Johanka, Adéla H, Klára, Adéla V,, Anna K, Leona, Nikol, Lucka

4.3. Finále JM KP žákyň - celkové 6.místo v kraji a pochvala všem, které sezónu zdárně dokončily

Lucka, Eva, Bětka, Adéla, Terka N, Terka U, Zuzka, Ivana

Holky nezlomil fakt, že část družstva upřednostnila jiné aktivity než vrcholný turnaj sezóny, 1.set se Sokolem a sety s Příměticemi jsme měli možnost vidět opravdu velmi dobrý volejbal a k celkovému výsledku přispěly všechny zúčastněné hráčky. Škoda výpadku v druhém setu se Sokolem, věřila jsem, že budeme bojovat!

25.-26.2. organizujeme Český pohár žákyň- díky pomoci všech, jsme to úspěšně zvládli - výborné ubytování pro přespávající družstva, skvěle zásobený a fungující bufet, fyzikální hračky pro zkrácení dlouhé chvíle, příjemní rozhodčí, skvělé zapisovatelky a hlavně výborná hra a spolupráce všech hráček.Díky všem - takhle fungující parta rodičů i dětí je odměnou pro každého trenéra!

22.2. Liga ZŠ - 2 vítězství - Eva velmi dobrá na síti a několik výborných míčů v poli, Míša o třídu lepší výkon než v sobotu

18.2. žky A poslední kolo KP žákyň - do finále jdeme z 5.místa

        žky B - rozhodně nejpohlednější hra ze zúčastněných týmů - Áda H skutečný tahoun týmu

12.2. Pohár 7.tříd- hrajeme bez šťávy a nadšení, zkušené hráčky netáhnou tým dopředu, ale odpočívají na svých místech v základní sestavě

1.2. Liga škol- v I.iII.lize máme jedno vítězství a jednu porážku

28.1.-29.1. Český pohár- velká pochvala všem, kteří pomohli zachránit velmi nepříjemnou situaci. Z 23 hráček přihlášených na tento turnaj mohlo a chtělo jet pouze 5, zbytek obětavě doplnilo družstvo B. Rodiče pomohli s dopravou a hráčky získaly cenné zkušenosti. Oceňuji hráčky, které odjely na minivolejbal, i když by raději zůstaly na Českém poháru. A  ještě dokázaly v obou kategoriích vyhrát své skupiny. V poháru padáme do třetí skupiny, ale odjíždíme s pocitem 13 odehraných setů a spousty nasbíraných zkušeností. A také víme, že umíme bojovat, i když podmínky nejsou zrovna nejpříznivější.

Eva G - tahoun na hřišti, střídá hru hlavou i silou, velká opora na podání i při organizaci postavení ve hře. Mimo něj bohužel jako kapitán nefunguje. Po namáhavém dni a nemoci  v čele mladých spoluhráček ještě po půlnoci nespí.....

Adéla F- odjíždí v ne zcela dobrém zdravotním stavu, hraje všechna utkání, na což není zvyklá, a také nemá po půlnoci potřebu spát.....Na síti si uhraje své, ale stále ti nepracují nohy tak, jak mají.

Míša Z - v sobotu šetří každý krok k míči. V neděli ji určuji kapitánem a nohy se najednou rozběhaly. Doufám, že se jim to bude stávat čím dál častěji. Velká opora na podání i při organizaci hráček na hřišti. Chválím za první pokusy o blok.

Ivana Š - střídala post nahravačky a blokařky a snažila se vždy rychle zorientovat. Odehrála 13 setů, na což také není zvyklá, takže si troufám tvrdit, že nelitovala , když vynechala rodinnou oslavu a dala přednost volejbalu.

Anna Z- zlepšuje se každým zápasem a je vidět, že chce hrát. Hlídat práci ruky při smeči i podání.

Johanka- chce hrát, někdy jí však síly nestačí. Je třeba trochu naposilovat ruce. Ale v jediném vítězném setu byla na hřišti!

Adéla V- nechtěla jet , a pak litovala, že musí odjet. Také tam vidím zlepšení. Dokonce ani na bloku už se nebála

Klára V - již ve čtvrtek na tréninku hrála, jako by mě chtěla přesvědčit, ať ji v neděli neposílám na minivolejbal, ale nechám si ji na Českém poháru. Sobotní ráno bylo rozpačité, ale třetí zápas odehrála velmi dobře, byla pozorná v poli, velmi dobře umísťovala smeče. Práce ruky je lepší, ale stále je třeba na správném pohybu pracovat. Cením si toho, že jsi bez reptání jela splnit svou povinnost na minivolejbal, i když se ti vůbec nechtělo.

Adéla H - s Ádou neustále bojujeme, nechce poslouchat, nerespektuje pokyny trenéra, odmítá hrát, co jí trenér řekne. Nakonec odjede bez rozloučení jiným autem než jí trenér určí. Hodně jsme spolu o víkendu komunikovali, tak doufám, že dojde k nápravě. Bylo by škoda, aby tak šikovná hráčka nehrála proto, že nechce poslouchat. Na náhru se jí nechtělo, ale odehrála tam veli dobře. Její rychlé nohy byly přínosem a neměla čas ztrácet pozornoist  jako se jí to děje na smeči.

Leona G - nejmladší z bojovnic zaujala i soupeře a ostatní trenéry svou odvahou postavit se mnohem starším soupeřkám a vybrat jejich prudký míč. A že se jí někdy nedařilo? To se s věkem spraví, pokud bude pilně trénovat a dělat, co jí trenéři radí.

 

21.1. Žky A padají z 1.čtveřice v KP žákyň - díky pomoci z jiných tréninkových skupin jsme nastoupili v 7, končíme však v 5. Slušně odehraný 1.set s VK KP A, 2.zápas - nejlehčí soupeř, ale nejmenší chuť hrát, zranění v 3.zápase družstvo semklo a tým najednou spolupracuje a hraje s chutí a získává jeden set nad Příměticemi.

ŽKY B udržely svou skupinu - gratulace

Existence družstva A ohrožena - ze strany hráček není zájem o volejbal?

Družstvo A žákyň se letos neustále potýká s docházkou.Podívejme se na prosinec a leden, kdy bylo 16 tréninů:

Míša V  6, Iva Z 4 (matka tento týden oznamuje ukončení trénování - v polovině rozehrané sezóny), Adéla F 5, Lucie B 3, Darja (nemám informace o tom, kdy nastoupí), Sabina 8, Ivana Š 5, Eva G 12, Bětka 14, Aneta 7, Zuzka 3 (po mém upozornění mi matka sděluje, že kdyby měla dcera volejbal na prvním místě, hrála by v jiném oddíle) ,- jsme v první čtveřici, ale nemáme potřebu trénovat, ani docházka na zápasy není 100%) . Zvažuji zrušení družstva  A a to si děvčata začátkem prosince přála jezdit na Český pohár po celé ČR....... Dvě hráčky, které chtějí hrát a pracovat na sobě, je na volejbal opravdu málo. 

18.1. Vítězství nad ZŠ Vejrostova B, prohra s G Řečkovice v II. lize základních škol

15.1.P7 -  ZŠ Novolíšeňská - 

Velká šance na postup, kláčové hráčky však netáhnou, ale jen se vezou . Škoda nevyužité příležitosti. Mrzí mě, že jkapitán nerespektuje pokyny trenéra. Vypadá to, že hráčky jsou se svými výkony spokojeny a nechce se jim na sobě pracovat.

Drápalová,  Ducarová, Keršnerová,   Mrázová, Honzáková, Večeřová, Kadlecová,  Ziaková, Zapletalová, Ulbrichová,Procházková, Pauliková, 
omluvena: Dubová, Křičková, Zapletalová, Vlčková, Gronichová L
Díky Bětce za pískání i snahu rozcvičit hráčky, kterým se nechtělo hýbat.
 
11.1. Dvě vítězství v I lize základních škol 

 7.1. KP ŽKY 

družstvo A  soupeři: Sokol Brno, DDM Brno, Předklášteří
Zipserová,  Brázdová, Šustková, Gronichová E, Vránová, Mernová, Drápalová, VyšatováUlrichová, NovosadováChlupová, Vřešťálová
S přehledem vítězíme a postupujeme do 1.čtveřice! Na vítězství se podílelo všech 12 hráček a je čím dál těžší vybrat těch nejlepších 6.  Třetí set s DDM odehrála šestice žákyň bez Zuzky a děvčata ukázala, že chtějí hrát a vyhrávat a že příští kolo to soupeřům v první čtveřici rozhodně nehodlají dát zadarmo.
Eva G - tentokrát rozhodně nejužitečnější hráčka s množstvím vítězně zakončených míčů, Je vidět, že nad hrou přemýšlí, pochvala nejen za technické provedení, ale i za taktické myšlení.
Lucka V - pochvala za správné umísťování množství  nepřesně nahraných míčů. Podání velmi účinné, ale zkažených bylo příliš. 
Bětka - několik velmi pěkných smečů, pozornost v poli, obětavost. Ale opět bojuje s přemotivovaností (3 bloky v síti a série míčů vyhozených při útoku opakovaně stejným způsobem jsou u tak zkušené hráčky zbytečné chyby)
Zuzka - tentokrát pozici hráčky v základu neudržela, hra pro ni byla po třítýdenní pauze trápením, Doufám, že příští týden si to vynahradí
Sabina Ch - měla štěstí, že jsem tentokrát potřebovala upozornit Ivanu na nutnost trénování a jiná nahravačka nebyla., proto hrála.... Je třeba startovat včas k míči, dotáčet se do směru, nahrávat vrchním odbitím a k síti, řídit hru a přemýšlet nad tím, kam nahrát. Úsilí se zvýšilo pouze v okamžicích, kdy se Ivana začala chystat na střídání.
Ivana - příležitostí dostala méně a nepřesvědčila mě, že je schopna bez tréninku hrát. Pohyb k míči je čím dál pomalejší, nejsi dotočena do směru,, v poli špatné postavení a nesleduješ soupeře. Poslední dobou jsi roztržitá a nepracuješ na svém zlepšení.
Sabina B - konečně překročila svůj stín, ve čtvrtek na tréninku usměrňovala velmi dobře míče a v sobotu konečně hrála bez viditelného strachu a pokračovala ve slušné hře, Cesta do základu vede přes zlepšení podání.
Iva Z - dlouho jsem ji šetřila, aby jí zase nedošly síly.To, co odehrála, odehrála velmi dobře, pozorně sledovala míče a pomohla tím v několika nepřehledných situacích, poslední dva sety zakončila výborným podáním a po něm závěrečným esem. Na tréninku je třeba se zaměřit na časování smeče a hlavně správné postavení při blokování.
Aneta - nejužitečnější střídající hráčka, která v rozhodujících chvílích střídala a splnila úkol, který dostala.
Petra - rozhodně nejlepší blokařka tohoto turnaje, na smeči by to chtělo přitvrdit.
Terka N - konečně jsem ji viděla odehrát si své a dokonce to vypadalo, že má ze hry radost
Terka U - tentokrát se na ni moc nedostalo, na začátku problémy v poli, v posledním setu zvládla střídání velmi  dobře.
 
družstvo B soupeři: - Kuřim, Pohořelice, Milénova B
Ducarová (A4)Křičková, Zapletalová, Mrázová, Ulbricová, Kadlíková
Honzáková, Kadlecová (A2),  Ziaková (A4)Gronichová L (A4)

V posledním zápase děvčata sice vybojovala udržení ve skupině, ale dle slov trenéra nejhorší hra v letošní sezóně-

2.1.2017 Letošní první trénink: z družstva A- Vránová, Gronichová E, Šustková (pozdě ale přece),

z družstva B - Ziaková, Ducarová, Honzáková, Křičková, Mrázová, Zapletalová, Vlčková, Gronichová L, Zajíčková

omluvena: Drápalová, Kadlecová

Kde je zbytek? Zejména družstvo A by se mělo zamyslet. V sobotu hrajeme!

17.12. ŽKY A v oslabené sestavě, ale posíleny výborně hrající Luckou V jsme sahaly po postupu. Díky špatné fyzické kondici klíčové hráčky však bylo nutné vystřídat na tři nahravačky a postup nevyšel. Přesto v dané sestavě moc pěkná hra.

ŽKY B postup do vyšší čtveřice- gratulace

18.12. Pohár 7.tříd - udržely jsme svoji čtveřici, díky za pomoc všem mláďatům 

14.12. Memoriál F.Odehnala- družstvo A výborné 2.místo , družstvo B 10.místo

10.12. Ceský pohár

Vyšatová, Chlupová, Zavadilová, Vránová, Gronichová Eva, Boudná, Šustková, Ducarová, Ziaková, , Honzáková, Gronichová Leona

Udrželi jsme se v třetí skupině, vynechám-li první zápas......, výborně odehraný turnaj, velmi dobře fungující střídající hráčky na tom měli svou zásluhu. Pět zápasů v jednom dni je skutečně hodně.

Námět pro hráčky k zamyšlení: Proč nám nejdou 1.zápasy? A co se dá udělat pro to, abychom to změnili?

Po prvním zápase se na nadcházející den dívám skepticky. Hladce vyhraný první set a další pasivní a neradostný přístup a zasloužená prohra se soupeřem, kterého jsme v prvním setu hladce převálcovali. Je jasné, že nám tento zápas bude chybět.

Po příjezdu Vyšatových nastává s Luckou neuvěřitelná proměna a rázem je z ní opora celého týmu a celé družstvo chytá druhý dech.

Lucka V - výborně odehrané čtyři zápasy, byla jsi skutečnou oporou a bylo by fajn zapracovat na tom, aby tomu tak bylo vždy a ne jen v ideálních podmínkách. Hraješ-li se žákyněmi, připrav se na to, že náhra nebudou takové jako v juniorkách.

Eva G - zase se vrací na výsluní, skáče, dává do smečů víc síly a k tomu její šikovné zápěstí a schopnost plnit taktické pokyny, obětavost v poli. Výborná hra a pouhé jeden okamžik zaváhání v průběhu 5 náročných zápasů - pochvala

Bětka - opora týmu, obětavost v poli, snaha neustále držet tým, několik nádherných zásahů na síti - výborně!

Lucka B - každým setem lepší a lepší, začíná se orientovat na hřišti. Na to jak málo má odehráno, výborná hra

Anna D - velmi dobře odehraný turnaj, s Luckou se dělili o post druhé blokařky - podání velmi dobře, útok má razanci, v poli slušné zásahy, ale chce to udržet pozornost a být u míče včas a zejmína myslet na to, že hlavním úkolem blokařky je blokovat

Míša Z- nejlepší nahrávky ze všech čtyř přítomných nahravaček

Ivana - bez nahrávky dotažené do kůlu nemůžeme sztavět hru na smečařkách a to by byla skutečně škoda, i na poli je třeba ještě zapracovat. V této konkurenci už jen odvaha a smělost na hlavní náhru nestačí.

Adéla H - tentokrát se na ni moc nedostalo, konkurence na smeči byla veliká. Důležité stžídání v okamžiku únavy hlavních hráček

Sabina- první zápas zase vypadá jako kdyby hrála poprvé a vůbec ji to nebavilo, v dalších zápasech došlo ke zlepšení

Eliška - v prvním zápase přemýšlím, proč s námi vůbec jela. Během dne zlepšení.

Leona - vážím si toho, že s námui jede a rozcvičuje se, i když ví, že na hřiště se nedostane. A je-li třeba, jde i zapisovat. Díky

 

8.12. Setkání sportovních klubů v Líšni, vyhlášení nejlepších sportovců Líšně.

Oddíl TJ Junior prezentovaly tyto hráčky:

Vránová, Gronichová Eva, Procházková Míša, Gronichová Leona, Neumannová Linda, Zajíčková Nicol

Bětka Vránová vyhlášena mezi nejlepšími sportovci Líšně - gratulujeme

 

3.12. Žákyně A padají z 1.čtveřice

Škoda 1.zápasu, kdy jsme nepodali svůj maximální výkon a tím si uzavřeli cestu pro udržení. Další 2 zápasy velmi dobrá hra, bojujeme, pereme se téměř o každý míč, nepoddáváme se tlaku soupeře.

Hráčky z tréninkové skupiny žkyA dotáhly  kadetky a konkurence v týmu se zvyšuje. Je čím dál těžší vybrat základní sestavu.

Bětka- tahoun družstva je zpět, občas ji provází mírná nejistota po třítýdenní pauze, ale velká pochvala za výborné umísťování míčů do volného prostoru soupeře a podání

Eva - její smečařské umění jde nahoru, začíná víc skákat, realizuje pokyny trenérky, hledá volný prostor v poli soupeře, tlačí podáním - velmi dobrý výkon. 

Zuzka - první zápas nepříliš výrazný, vypadalo to, že se trápí. V druhém zápase pookřála a bojuje, velká opora na postu nahravačky, velmi důležitý byl zejména blok na hlavním kůlu soupeře. Nasazení až do konce turnaje. Připomínka k pozornosti a připravenosti v poli- a nehraj jednou rukou!

Adéla - odehrála svůj letos nejlepší zápas, zbavila se strachu, jde i do těžkých míčů, i na síti si odehrála své. Pochvala za bloky se Zuzkou na hlavním kůlu. Škoda, že si nenašla čas a nezůstala celý turnaj.

Ivana - v sobotu jediná hráčka trénující post nahravačky. V prvním zápase vůbec nevyužívá smečařky a hlavním kůlu. Pořád cítím snahu volit jednodušší a ne nejúčinnější řešení, bojuješ s postavením a pohybem k míči.. Na to, jak málo zkušeností má za sebou, slušný výkon.Pochvala za odvahu zkusit rychlíky s Bětkou.

Iva Z- velmi dobrý výkon, hráčka s výbornými dispozicemi, ale velmi špatnou tréninkovou i zápasovou morálkou. Odehrála výborně, bojovala o každý míč, byla soustředěná. Zejména s VK KP A byla radost se na ní dívat. O to smutněji mi bylo, když jsem si uvědomila, kde už by mohla být, kdyby trénovala a hrála pravidelně a ne jenom, když se jí chce. Z 27 tréninků jich absolvovala pouze 16 a jen ze tří se omluvila), příští týden ČP pouze na jeden den a přesto nechce jet........škoda pro ni i pro tým!

Aneta - velmi dobře zvládnutá pozice střídající hráčky, do puntíku splnila pokyny trenérky, s kterými šla na hřiště - vykrývání a jistota na podání.

Lucka B - čekala na svou chvíli až do posledního zápasu, ale ukázala, že chce hrát a nebojí se. Mile mě překvapila na bloku - šla do toho, i když s blokováním nemá téměř žádné zkušenosti.

Sabina - také si na svou chvíli musela počkat, ale i ona se brzy poprala s počáteční nervozitou a ukázala, že chce hrát. Na síti si víc věř, máš šikovnou ruku. Přidej k tomu výskok a pracuj na hře v poli.

Terka N- první střídání se nevydařilo, a pak již moc šancí nedostala. V posledním zápase výkon rozhodně lepší než ve Vyškově.

Terka U - při střídání nepřesvědčila, že je lepší než střídaná hráčka, a tak tentokrát příliš možností nedostala.

Družstvo B se udrželo ve své čtveřici!

Turnaj 3.12. JM-ZKY / IV G  družstvo B – ZŠ Novolíšeňská 

Soupeři: VK KP Milénova B, TJ Lokomotiva Břeclav B, Volejbal Vyškov B

Sestava: Ducarová, Ziaková, Večeřová, Honzáková, Večeřová, Kadlecová, Křičková, Gronichová L., Zajíčková, Ulbrichová

1.      Zápas s VK KP Milénova – nezačínáme špatně, hrajeme však vyrovnanou partii pouze do šestého bodu, kdy nám soupeř uniká na rozdíl čtyř bodů a začíná naše ustrašená hra, která bohužel pokračuje i ve druhém setu. Zápas prohráváme 0:2.

2.      Zápas s Lokomotivou Břeclav. Doufám v zisk alespoň jednoho setu. Pro mě, po výkonu v prvním zápasu by to byl úspěch. Holky mě opět překvapují (mile), na hřiště nastupuje parta holek odhodlaných hrát volejbal. Bojujeme o každý míč a ve velmi vyrovnaném zápasu vyhráváme 2:0. I když i tady jsme se dopustili zbytečných chybiček, tak bojovností jsme je vymazali. Musím vyzdvihnout Míšu Ziakovou, která byla základním článkem tohoto vítězství.

3.      Když Milénova ztratila set s Břeclaví, znamenalo to pro nás nutnost zisku jednoho setu k záchraně ve skupině v posledním zápasu s Vyškovem. Při rozcvičení vypouštím švihadla (asi chyba). Zápas začínáme opět velmi ustrašeně a vlažně, nekomunikujeme, nepřistupujeme řádně k míči, nesmyslně se za ním jen natahujeme. První set jsme ztratili. Začátek druhého setu, bohužel žádná změna, a už za stavu 1:5 bereme první time-out. Od této chvíle se hra trochu vyrovnala, ale body se přelévají ze strany na stranu, ale soupeř si drží neustále náskok čtyř bodů. Už druhý time-out bereme za stavu 11:15, aby nám soupeř neodskočil ještě více. Za stavu 16:20 se snažím o nějakou změnu střídáním. Od této chvíle i Áda Honzáková zjistila, že má rychlé nohy, a že je může použít. Začíná boj o každý míč! Anička Ducarová překvapená snad ze svého prvního bloku. Ani si neuvědomila, jak důležitý bod to byl a srovnává stav na 23:23!! Ještě jsme odvrátili jeden matchboll soupeře a kýžený set k záchraně získáváme po dramatu 26:24!! Třetí set už odevzdaného soupeře celkem pohodlně přehráváme a s celkovým počtem 5-ti bodů končíme nakonec na pěkném druhém místě ve skupině.

Holky, co děláme na tréninku musíme dělat taky na 100%. Přístup k tréninku se promítá i v samotném zápasu (viz zápas s Milénovou a první set s Vyškovem). Zodpovědný přístup k tréninku, znamená lepší fyzičku, tím i větší psychickou odolnost, větší jistotu s míčem, větší pohodu ve hře (nezmatkujeme) a hlavně větší zábavu a radost ze hry!!!

 

20.11. Pohár 7.tříd- padáme zpět do 3.čtveřice, chybí bojovnost a chuť vyhrát. Škoda!

 

13.11. Minivolejbal

C1 (Procházková M., Hnátová, Klimešová) - Výkony jsme měly jako na houpačce. Chvílemi jsme nemohly přihrát, chvílemi se nám dařilo vše. Míšo, chválím za podání, nevadí že občas ulítne. Nepadej pořád na kolena, těžko se z nich zvedá. Ádi, při couvání je potřeba pořádně zpevnit prsty, aby míč neletěl za nás, byla jsi tahoun družstva. Kači, vypadáš na hřišti, jak kdyby ses bála holek a míče, ničeho se bát nemusíš, holky ani míč ti nic neudělají, zkus si pořádně zakřičet a odehrát míč. 
C2 (Zajíčková, Keršnerová) - Od tohoto družstva jsme čekaly především výhry, které přišly a družstvo vyhrálo svoji skupinu. Chvílemi jsme ztrácely koncentraci, ale vždy jsme ji dokázaly se vrátit k soustředěnosti. 
C3 (Neumannová, Ovečková) - Holky se v kvalifikaci dostali do nejlepší skupiny a měli to opravdu těžké. Soupeř nám dával míče na zadní čáru a my jsme nestíhaly odcouvat. Málo jsme se dokázali v poli povzbudit. Juli, je potřeba přistupovat ke každému míči, jakoby byl první a musíš spoléhat na to co umíš. Okolí ti nepomůže. S úsměvem jde vše lépe a to jsi dokázala po našem rozhovoru v jednom ze zápasu. Na tomto přístupu budeme dále pracovat. Lindo, musíme zapracovat na technice prstů a již zmiňovaném pohybu v poli.
C4 (Kohlová, Erbenová) - Začaly jsme turnaji lehce nervózně. Nemohly jsme přesně přihrát a dávaly jsme soupeři body. Amálko, když se řekne do výšky, to neznamená, že to hodíš 0,5 m nad sebe, v hale je strop dostatečně vysoký. Líbil se mi přístup, se kterým jsi odehrála celý turnaj, úsměv a povzbuzování spoluhráčky. Teri, jak jsem se již bavily s Amálkou, je potřeba přistupovat ke hře s radostí, výsledky pak přijdou. Bylo každým zápasem vidět, že se snažíš zapracovat na technice prstů, což jste zvládly i v posledních zápasech.
C5 (Binder, Šikulová) - Přechod z oranžového do červeného je mnohdy obtížný. Je potřeba zapracovat na zpracování míče. V téhle soutěži uznávali hodně sporných míčů. Rozhodčí s většími zkušenostmi, by ale míče hrané zespodu odpískaly pro soupeře. Marťo, super podání prsty, ale dávej pozor, aby nehraničilo s hodem. Musíme se dokázat vyrovnat i s porážkou. Chválím za obětavost v poli. Teri, chválím za zákroky u sítě a za radost při hře z každého míče. Že se občas prohraje nevadí, je potřeba nasbírat zkušenosti a další zápasy budou lepší a lepší. Zapracujeme na spodním i podání. 
O1 (Ulbrich, Holenková) - Družstvo mělo radost ze hry i z každého míče. Anička výborně vnímala postavení hráčů v poli a umísťovala je do prázdných míst. Lukáš bodoval především z podání a jako zkušený hráč se snažil poradit. 
 
Poznámka ke všem hráčkám i rodičům: Na kurtech jsou rozhodčí, kteří by měli dostat potřebné informace k pravidlům od pořadatele. Rozhodčí má vždy pravdu ačkoliv to tak není. Jsou to jen lidi, ale jsou od toho, aby sporné míče rozhodli. Tereza Gállová
 
12.-13.11. Český pohár v Uherském Hradišti
Velmi vlažný začátek, chybí Bětlka a nikdo nechce převzít zodpovědnost a vést tým. Hru si neužíváme, trápíme se. Až v šestém setu začínáme hrát s chutí. Lehčí soupeře však už máme za sebou, takže do posledního zápasu v neděli ráno jdeme s pouhými dvěma body. Šance ještě je, ale raději děvčatům nic neříkám. Hrajeme jako vyměnění, zápas odmakáme, tlačíme soupeře podáním a vítězíme 2:0 (25:12 a 25:2). Počítám rychle body 3 týmů, které mají stejné body i sety- zůstat může jen ten nejlepší- jsme jím my. Děvčata jedním poctivě odehraným zápasem dokázala odvrátit pád do 4.skupiny. Nakonec v sobě sílu a odvahu našla.
Pochvala za podání zejména Sabině Ch a Míše Z, dále Evě, která tentokrát byla naší největší smečařskou oporou a Sabně Ch, která bojovala v poli o každý míč.
 
5.-6.11. Velmi úspěšný víkend, perfektní práce kapitánek  - děkuji všem hráčkám, které pomohly nejen ve hře, ale i při organizaci ! Je radost s vámi spolupracovat!
 
6.11. P7 - 3 vítězství, postup do 2,čtveřice - gratuluji!!
 
Drápalová, Ducarová, Ziaková, Honzáková, Večeřová, Křičková, Keršnerová, Kadlecová, Vlčková, Zapletalová, Mrázová
za pomoc s přípravou a organizací děkuji všem 4 Gronichovým, Lucce Ulbrichové, p.Ducarové 
 
5.11. KP ŽKY
družstvo A 
TJ Sokol Jehnice A 2:0, TJ DDM Brno A 2:1, TJ Sokol Brno 2:0
Vránová, Gronichová E, Šustková, Francová, Pešková, Zipserová, Mernová,  Boudná L,  Brázdová, DrápalováVyšatová,  Vřešťálová
POSTUP DO 1.ČTVEŘICE - graatuluji!
 
družstvo B zůstává v ve své čtveřici
 
22.10.KP žky
družstvo A :  Vránová, Gronichová EFrancová,  Pešková,  Šustková
Třináctá, Vyšatová, Novosadová, Ulrichová, Vřešťálová, Chlupová, Zavadilová- společnými silami a úsilím všech se podařilo postoupit do 2.čtveřice. GRATULUJI!
 
družstvo B -  Roupcová, Kadlíková, Nespěšná, Ducarová, ZiakováHonzáková, Večeřová, Zapletalová, Kadlecová, Křičková, VlčkováGronichová L- suverénní výhry a postup do vyšší čtveřice. Gratuluji!!
 
16.10. Kvalifikace minivolejbalu - 21 dětí - pochvala všem za odvedené výkony!
Výborně červení- Linda a Julča - 1.místo ve své skupině a zelení Lea, Nika a Lucka U. rovněž 1.místo ve skupině
8.-9.10. Český pohár žákyň
Z šestzi blokařek v družstvech A a B je ochotna a schopna odjet pouze 1. Odjíždíme tedy v sestavě 4 nahravaček, 1 blokařky a 2 smečařek. Další smečařka si stěžuje na bolest ramene. Dvě hráčky na poslední chvíli onemocněly. Beru tedy za odměnu za odmakanou přípravu Káju, za bojovnost Adélu H. a za radostný přístup a schopnost být kdykoll k dispozici Leu.
Musím říct, že děvčata byla skvělý tým. Táhla za jeden provaz a přestože nám očividně chybělo více velkých hráček, rvala se se soupeřem a vyhrála krásné tři zápasy.
HOLKY DÍKY, BYL TO SUPER ZÁŽITEK!!! Jen tak dál!
 
 
 
2.10. kvalifikace Poháru 7.tříd
Výkon je ještě rozpačitý, mnozí se bojí na hřiště, ale pereme se s přebíháním i vlastní psychikou. Myslím, že výsledné 3.místo a tím pádem 3.čtverka pro další kolo je solidním umístěním. Doufám, že příště už budeme mít přebíhání lépe zažité a  budeme si daleko víc užívat hru . 
Volejbal Brno - soupeř hrál poprvé šestkový volejbal a nám se podařilo nepouštět je příliš do smečování, takže celkem jasné vítězství. Boskovice - vyrovnaný zápas, polevili jsme v druhém setu, takže soupeř je o 3 body lepší. VK KP - tady se projevila nezkušenost  hráček - KP hraje dobře a my máme takový respekt, že nejsme schopné přihrát prvních 8 míčů. Dostáváme parádní výprask a doufám, že se nám v sezóně podaří to KP vrátit. Znojmo - první set vedeme s jasnou převahou 24-5. Posílám do hry hráčky, které si ještě moc nezahrály. spoléhám na to, že v Poháru 7.tříd se hodně kazí, takže riskuji tři mladé hráčky vedle sebe. Musím říct, že jsem si prošla peklem, protože Přímětice poprvé kazí až za stavu 24-24. Nakonec vítězíme 27-25. Průběh předchozího setu nás ovlivnil natolik, že v druhém setu bojujeme o každý míč a prohráváme 24-26. Zápas končí absolutní remízou 1-1 (51-51).
Velká pochvala Zuzce, zhostila  se velmi dobře role kapitánky a opravdu byla oporou a tahounem družstva. Míša - nahrávky celkem jisté, pěkně vytažené, při pohybu k míči stále chybí krok do správného postavení pro odbití - reaguj dříve a rychleji. Anička D - v poli hraje odvážně, na síti dle momentální připravenosti na hru (v závěru výrazné zlepšení), na blok často zapomíná chodit. Adéla H - odvaha jí rozhodně nechybí, chuť hrát a vyhrát z ní vyzařuje, chce to zapracovat na technice smeče (aby to rameno vydrželo) a dbát na správné postavení v poli a odstupování před útokem. Klárka - nahrávky na střed pěkné, do kůlu ti ještě chybí síly, hlídat si správný směr paží při spodním odbití, na smeči chválím odvážný přístup. Anička M - v průběhu dne "roztála" a hru si čím dál víc užívala- jen odvahu a nebát se rozhodnout a situaci vyřešit. Bára K- snad poprvé Barča vypadala, že ji volejbal baví, chtěla hrát a ne vystřídat ven, zapracuj na technice vrchního odbití a nahrávky budou lítat tam, kam mají - sílu na to máš. Johanka - také nám rozkvétá a zlepšuje se, jen tak dál- je třeba posílit prsty, aby nahrávky šly tam, kam chceš. Adéla V - své první dva míče v utkání odehrála výborně, ustála tlak, nepodlehla panice- super, mám radost, jak ses s tím poprala. Anička Z - hbitě zaskočila i na post, který neměla naučený, na bloku se rozzářila- blokování ale ještě musíme natrénovat, hlídat si zpevněné ruce při odbití bagrem.
 
DÍKY ZA PODPORU Bětky, Ivany , Evy a Leony (i s maminkou) které se zhostily rolí  rozhodčích a zapisovatelek a umožnily mi tím se v klidu věnovat družstvu.
 
1.10. 1.kolo ŽKY
družstvo A  - ZŠ Novolíšeňská -  soupeři Přímětice A, VK KP -Milénova A, Jehnice A
Vránová, Gronichová E.,Šustková,  Drápalová, Brázdová, Mernová, Pešková, Francová, Boudná L, Ulrichová T
zápis - Bradáčková, Vrána -díky! Míša  se nedostavila ani neomluvila, jeden z rozhodčích to udělal stejně, hlavní rozhodčí neměl čas to řešit, takže díky p.Křičkovi za odpískání zápasů.
S Jehnicemi začínáme vlažně a soupeř s přehledem vyhrává. V průběhu prvního setu hledáme základní sestavu- všechny hráčky se dostaly na hřiště a měly šanci ukázat, co umí. V druhém setu se chytáme a začínáme na soupeře tlačit.Po vítězství v druhém setu je třetí set jasně v naší režii.
Znojmo nás drtí především podáním, a když už přihrajeme, přijdou jejich pozorné bloky. Hraje se velmi těžko a opět v prvním setu suverénně vítězí soupeř. V druhém setu bojujeme a hrajeme pěknou hru. Odměnou je naše vítězství. třetí set je opět v režii znojemských podávajících hráček.Ale uhraný set v dané sestavě považuji za úspěch.
Třetí zápas se ZŠ Milénova je noční můra všech trenérů - bez přihrávky, bez pohybu, bez pozornosti, bez útoku,.....Soupeř zaslouženě vyhrává, sám se nejen zachraňuje, ale i posouvá na 2.místo a nás posílá do 3.čtveřice. Byla velká škoda pustit takhle dobře rozehraný turnaj.
 
družstvo B - Gymnázium Botanická - soupeř VK KP - dvojzápas - Honzáková, Večeřová, Zapletalová, Ziaková, Ducarová, Kadlíková, Roupcová, Křičková, Mrázová, Gronichová L, Kadlecová, Keršnerová
Bohužel jsme nepostoupili a zůstáváme v poslední skupině, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, se nejednalo o zápasy ve stylu, kdo podá, vyhrává. I když podání bylo základem hry, hráli jsme i několik hezkých výměn. Většina našich hráček byla na soutěžním turnaji v šestkovém volejbalu vůbec poprvé a mohli poprvé zažít soutěžní atmosféru. Teprve poslední dva tréninky jsme začali přebíhat a u toho již zůstaneme. Začátky setů jsme se v této činnosti hledali, ale nakonec vždy našli J. Celkově musíme získat větší jistotu na příjmu a nebát se si zavolat a vzít odpovědnost na sebe. Učit se míč mít pod kontrolou a nejen koukat, jak letí do autu a on nám skončí v hřišti. Musíme jít s ním, ne za ním. Při vašem nasazení vím, že na to nebudu dlouho čekat. Chválím za bojovnost všech a chuť hrát i v situaci již za rozhodnutého stavu. Měl jsem z toho velmi příjemný pocit.
 
17.9. KVALIFIKACE ŽÁKYŇ - družstvo A 
 
Ve skupině hladké vítěžství nad družstvy Vyškov B, Břeclav B. Výhodou bylo, že jsem viděla hrát všech 12 hráček. Po tříhodinovém čekání poslední zápas s  VK KP A. Velmi slušná hra, odmakaný zápas. Na soupeře nestačíme výškou a razancí útoku. Jsou chvíle, kdy soupeře potrápíme, chceme-li ho porazit, musíme zrychlit hru.
Hráčky: Chlupová, Zavadilová, Vyšatová, Novosadová, Vřešťálová,Třináctá, Ulrichová, Vránová,   Drápalová, Gronichová E,  Zipserová, Šustková, 
Podpora: Francová, Boudná L., Boudná E, Bradáčková, Brázdová, Mernová, Kadlíková
 
 
Děkuji všem hráčkám, které přišly podpořit svůj tým, i když věděly, že si tentokrát nezahrají. Vážím si toho a doufám, že už se těšíte, jak v 1.kole ukážete,co umíte.
 
4.9. turnaj mladších žákyň a žáků v Břeclavi
 
Tento víkend mě optimisticky nastartoval do nové sezóny, tak doufám, že nám to vydrží, co nejdéle.
 
4.9.turnaj žákyň  ve Znojmě 
Ziaková , Zipserová, Gronichová E , Vránová,  Šustková, Roupcová, Bradáčková, Ducarová, Drápalová, Francová
BOUDNÁ ELIŠKA -  opět nedorazila ani hráčka ani omluva!
Jsme tým, bojujeme za stejnou věc, daří se nám potrápit i o hlavu vyšší soupeře. Zjišťujem, co vše se ještě musíme naučit, ale hrajeme spolu a pro sebe.Hurá!!!
 
Výborná konkurence na dobře obsazeném turnaji byla zárukou kvalitní přípravy na kvalifikaci žákyň. Jen tak dál děvčata, mám z vás radost ( i když to možná v některých situacích na hřišti, tak nevypadá).
 
28.8.první přípravný turnaj v Uherském Hradišti
Ziaková (A3), Nespěšná(A4), Bradáčková, Vránová (UH), Gronichová E. (A2), Šustková, Ducarová (A4)?,  Honzáková, Zipserová, Mernová, Roupcová - výsledné 13.místo, ale úžasný pocit - jsme tým, makáme na sobě, umíme spolu hrát . Ve skupině o poslední čtyři místa se nedáme odradit a rveme se o co nejlepší umístění. Bojujeme o každý míč, pomáháme si. Musím uznat, že dobrá parta začíná fungovat, strhla i hráčky, které mnohdy mají jiné zájmy. Jen tak dál holky, jste na správné cestě!
Makáme na nové sezóně :
23.8. trénink 10 -12h- Ziaková,Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová, Dubová
24.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová
25.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová (p),Gronichová E., Gronichová L, Šustková, Bajerová,Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Mernová, , Roupcová, Mrázová

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------