3.12. Žákyně A padají z 1.čtveřice

Škoda 1.zápasu, kdy jsme nepodali svůj maximální výkon a tím si uzavřeli cestu pro udržení. Další 2 zápasy velmi dobrá hra, bojujeme, pereme se téměř o každý míč, nepoddáváme se tlaku soupeře.

Hráčky z tréninkové skupiny žkyA dotáhly  kadetky a konkurence v týmu se zvyšuje. Je čím dál těžší vybrat základní sestavu.

Bětka- tahoun družstva je zpět, občas ji provází mírná nejistota po třítýdenní pauze, ale velká pochvala za výborné umísťování míčů do volného prostoru soupeře a podání

Eva - její smečařské umění jde nahoru, začíná víc skákat, realizuje pokyny trenérky, hledá volný prostor v poli soupeře, tlačí podáním - velmi dobrý výkon.

Zuzka - první zápas nepříliš výrazný, vypadalo to, že se trápí. V druhém zápase pookřála a bojuje, velká opora na postu nahravačky, velmi důležitý byl zejména blok na hlavním kůlu soupeře. Nasazení až do konce turnaje. Připomínka k pozornosti a připravenosti v poli- a nehraj jednou rukou!

Adéla - odehrála svůj letos nejlepší zápas, zbavila se strachu, jde i do těžkých míčů, i na síti si odehrála své. Pochvala za bloky se Zuzkou na hlavním kůlu. Škoda, že si nenašla čas a nezůstala celý turnaj.

Ivana - v sobotu jediná hráčka trénující post nahravačky. V prvním zápase vůbec nevyužívá smečařky a hlavním kůlu. Pořád cítím snahu volit jednodušší a ne nejúčinnější řešení, bojuješ s postavením a pohybem k míči.. Na to, jak málo zkušeností má za sebou, slušný výkon.Pochvala za odvahu zkusit rychlíky s Bětkou.

Iva Z- velmi dobrý výkon, hráčka s výbornými dispozicemi, ale velmi špatnou tréninkovou i zápasovou morálkou. Odehrála výborně, bojovala o každý míč, byla soustředěná. Zejména s VK KP A byla radost se na ní dívat. O to smutněji mi bylo, když jsem si uvědomila, kde už by mohla být, kdyby trénovala a hrála pravidelně a ne jenom, když se jí chce. Z 27 tréninků jich absolvovala pouze 16 a jen ze tří se omluvila), příští týden ČP pouze na jeden den a přesto nechce jet........škoda pro ni i pro tým!

Aneta - velmi dobře zvládnutá pozice střídající hráčky, do puntíku splnila pokyny trenérky, s kterými šla na hřiště - vykrývání a jistota na podání.

Lucka B - čekala na svou chvíli až do posledního zápasu, ale ukázala, že chce hrát a nebojí se. Mile mě překvapila na bloku - šla do toho, i když s blokováním nemá téměř žádné zkušenosti.

Sabina - také si na svou chvíli musela počkat, ale i ona se brzy poprala s počáteční nervozitou a ukázala, že chce hrát. Na síti si víc věř, máš šikovnou ruku. Přidej k tomu výskok a pracuj na hře v poli.

Terka N- první střídání se nevydařilo, a pak již moc šancí nedostala. V posledním zápase výkon rozhodně lepší než ve Vyškově.

Terka U - při střídání nepřesvědčila, že je lepší než střídaná hráčka, a tak tentokrát příliš možností nedostala.

Družstvo B se udrželo ve své čtveřici!

Turnaj 3.12. JM-ZKY / IV G  družstvo B – ZŠ Novolíšeňská

Soupeři: VK KP Milénova B, TJ Lokomotiva Břeclav B, Volejbal Vyškov B

Sestava: Ducarová, Ziaková, Večeřová, Honzáková, Večeřová, Kadlecová, Křičková, Gronichová L., Zajíčková, Ulbrichová

1.      Zápas s VK KP Milénova – nezačínáme špatně, hrajeme však vyrovnanou partii pouze do šestého bodu, kdy nám soupeř uniká na rozdíl čtyř bodů a začíná naše ustrašená hra, která bohužel pokračuje i ve druhém setu. Zápas prohráváme 0:2.

2.      Zápas s Lokomotivou Břeclav. Doufám v zisk alespoň jednoho setu. Pro mě, po výkonu v prvním zápasu by to byl úspěch. Holky mě opět překvapují (mile), na hřiště nastupuje parta holek odhodlaných hrát volejbal. Bojujeme o každý míč a ve velmi vyrovnaném zápasu vyhráváme 2:0. I když i tady jsme se dopustili zbytečných chybiček, tak bojovností jsme je vymazali. Musím vyzdvihnout Míšu Ziakovou, která byla základním článkem tohoto vítězství.

3.      Když Milénova ztratila set s Břeclaví, znamenalo to pro nás nutnost zisku jednoho setu k záchraně ve skupině v posledním zápasu s Vyškovem. Při rozcvičení vypouštím švihadla (asi chyba). Zápas začínáme opět velmi ustrašeně a vlažně, nekomunikujeme, nepřistupujeme řádně k míči, nesmyslně se za ním jen natahujeme. První set jsme ztratili. Začátek druhého setu, bohužel žádná změna, a už za stavu 1:5 bereme první time-out. Od této chvíle se hra trochu vyrovnala, ale body se přelévají ze strany na stranu, ale soupeř si drží neustále náskok čtyř bodů. Už druhý time-out bereme za stavu 11:15, aby nám soupeř neodskočil ještě více. Za stavu 16:20 se snažím o nějakou změnu střídáním. Od této chvíle i Áda Honzáková zjistila, že má rychlé nohy, a že je může použít. Začíná boj o každý míč! Anička Ducarová překvapená snad ze svého prvního bloku. Ani si neuvědomila, jak důležitý bod to byl a srovnává stav na 23:23!! Ještě jsme odvrátili jeden matchboll soupeře a kýžený set k záchraně získáváme po dramatu 26:24!! Třetí set už odevzdaného soupeře celkem pohodlně přehráváme a s celkovým počtem 5-ti bodů končíme nakonec na pěkném druhém místě ve skupině.

Holky, co děláme na tréninku musíme dělat taky na 100%. Přístup k tréninku se promítá i v samotném zápasu (viz zápas s Milénovou a první set s Vyškovem). Zodpovědný přístup k tréninku, znamená lepší fyzičku, tím i větší psychickou odolnost, větší jistotu s míčem, větší pohodu ve hře (nezmatkujeme) a hlavně větší zábavu a radost ze hry!!!

20.11. Pohár 7.tříd- padáme zpět do 3.čtveřice, chybí bojovnost a chuť vyhrát. Škoda!

13.11. Minivolejbal

C1 (Procházková M., Hnátová, Klimešová) - Výkony jsme měly jako na houpačce. Chvílemi jsme nemohly přihrát, chvílemi se nám dařilo vše. Míšo, chválím za podání, nevadí že občas ulítne. Nepadej pořád na kolena, těžko se z nich zvedá. Ádi, při couvání je potřeba pořádně zpevnit prsty, aby míč neletěl za nás, byla jsi tahoun družstva. Kači, vypadáš na hřišti, jak kdyby ses bála holek a míče, ničeho se bát nemusíš, holky ani míč ti nic neudělají, zkus si pořádně zakřičet a odehrát míč.
C2 (Zajíčková, Keršnerová) - Od tohoto družstva jsme čekaly především výhry, které přišly a družstvo vyhrálo svoji skupinu. Chvílemi jsme ztrácely koncentraci, ale vždy jsme ji dokázaly se vrátit k soustředěnosti.
C3 (Neumannová, Ovečková) - Holky se v kvalifikaci dostali do nejlepší skupiny a měli to opravdu těžké. Soupeř nám dával míče na zadní čáru a my jsme nestíhaly odcouvat. Málo jsme se dokázali v poli povzbudit. Juli, je potřeba přistupovat ke každému míči, jakoby byl první a musíš spoléhat na to co umíš. Okolí ti nepomůže. S úsměvem jde vše lépe a to jsi dokázala po našem rozhovoru v jednom ze zápasu. Na tomto přístupu budeme dále pracovat. Lindo, musíme zapracovat na technice prstů a již zmiňovaném pohybu v poli.
C4 (Kohlová, Erbenová) - Začaly jsme turnaji lehce nervózně. Nemohly jsme přesně přihrát a dávaly jsme soupeři body. Amálko, když se řekne do výšky, to neznamená, že to hodíš 0,5 m nad sebe, v hale je strop dostatečně vysoký. Líbil se mi přístup, se kterým jsi odehrála celý turnaj, úsměv a povzbuzování spoluhráčky. Teri, jak jsem se již bavily s Amálkou, je potřeba přistupovat ke hře s radostí, výsledky pak přijdou. Bylo každým zápasem vidět, že se snažíš zapracovat na technice prstů, což jste zvládly i v posledních zápasech.
C5 (Binder, Šikulová) - Přechod z oranžového do červeného je mnohdy obtížný. Je potřeba zapracovat na zpracování míče. V téhle soutěži uznávali hodně sporných míčů. Rozhodčí s většími zkušenostmi, by ale míče hrané zespodu odpískaly pro soupeře. Marťo, super podání prsty, ale dávej pozor, aby nehraničilo s hodem. Musíme se dokázat vyrovnat i s porážkou. Chválím za obětavost v poli. Teri, chválím za zákroky u sítě a za radost při hře z každého míče. Že se občas prohraje nevadí, je potřeba nasbírat zkušenosti a další zápasy budou lepší a lepší. Zapracujeme na spodním i podání.
O1 (Ulbrich, Holenková) - Družstvo mělo radost ze hry i z každého míče. Anička výborně vnímala postavení hráčů v poli a umísťovala je do prázdných míst. Lukáš bodoval především z podání a jako zkušený hráč se snažil poradit.

Poznámka ke všem hráčkám i rodičům: Na kurtech jsou rozhodčí, kteří by měli dostat potřebné informace k pravidlům od pořadatele. Rozhodčí má vždy pravdu ačkoliv to tak není. Jsou to jen lidi, ale jsou od toho, aby sporné míče rozhodli. Tereza Gállová

12.-13.11. Český pohár v Uherském Hradišti
Velmi vlažný začátek, chybí Bětlka a nikdo nechce převzít zodpovědnost a vést tým. Hru si neužíváme, trápíme se. Až v šestém setu začínáme hrát s chutí. Lehčí soupeře však už máme za sebou, takže do posledního zápasu v neděli ráno jdeme s pouhými dvěma body. Šance ještě je, ale raději děvčatům nic neříkám. Hrajeme jako vyměnění, zápas odmakáme, tlačíme soupeře podáním a vítězíme 2:0 (25:12 a 25:2). Počítám rychle body 3 týmů, které mají stejné body i sety- zůstat může jen ten nejlepší- jsme jím my. Děvčata jedním poctivě odehraným zápasem dokázala odvrátit pád do 4.skupiny. Nakonec v sobě sílu a odvahu našla.
Pochvala za podání zejména Sabině Ch a Míše Z, dále Evě, která tentokrát byla naší největší smečařskou oporou a Sabně Ch, která bojovala v poli o každý míč.

5.-6.11. Velmi úspěšný víkend, perfektní práce kapitánek  - děkuji všem hráčkám, které pomohly nejen ve hře, ale i při organizaci ! Je radost s vámi spolupracovat!

6.11. P7 - 3 vítězství, postup do 2,čtveřice - gratuluji!!

Drápalová, Ducarová, Ziaková, Honzáková, Večeřová, Křičková, Keršnerová, Kadlecová, Vlčková, Zapletalová, Mrázová
za pomoc s přípravou a organizací děkuji všem 4 Gronichovým, Lucce Ulbrichové, p.Ducarové

5.11. KP ŽKY
družstvo A
TJ Sokol Jehnice A 2:0, TJ DDM Brno A 2:1, TJ Sokol Brno 2:0
Vránová, Gronichová E, Šustková, Francová, Pešková, Zipserová, Mernová,  Boudná L,  Brázdová, DrápalováVyšatová,  Vřešťálová
POSTUP DO 1.ČTVEŘICE - graatuluji!

družstvo B zůstává v ve své čtveřici

22.10.KP žky
družstvo A :  Vránová, Gronichová EFrancová,  Pešková,  Šustková
Třináctá, Vyšatová, Novosadová, Ulrichová, Vřešťálová, Chlupová, Zavadilová- společnými silami a úsilím všech se podařilo postoupit do 2.čtveřice. GRATULUJI!

družstvo B -  Roupcová, Kadlíková, Nespěšná, Ducarová, ZiakováHonzáková, Večeřová, Zapletalová, Kadlecová, Křičková, VlčkováGronichová L- suverénní výhry a postup do vyšší čtveřice. Gratuluji!!

16.10. Kvalifikace minivolejbalu - 21 dětí - pochvala všem za odvedené výkony!
Výborně červení- Linda a Julča - 1.místo ve své skupině a zelení Lea, Nika a Lucka U. rovněž 1.místo ve skupině
8.-9.10. Český pohár žákyň
Z šestzi blokařek v družstvech A a B je ochotna a schopna odjet pouze 1. Odjíždíme tedy v sestavě 4 nahravaček, 1 blokařky a 2 smečařek. Další smečařka si stěžuje na bolest ramene. Dvě hráčky na poslední chvíli onemocněly. Beru tedy za odměnu za odmakanou přípravu Káju, za bojovnost Adélu H. a za radostný přístup a schopnost být kdykoll k dispozici Leu.
Musím říct, že děvčata byla skvělý tým. Táhla za jeden provaz a přestože nám očividně chybělo více velkých hráček, rvala se se soupeřem a vyhrála krásné tři zápasy.
HOLKY DÍKY, BYL TO SUPER ZÁŽITEK!!! Jen tak dál!

2.10. kvalifikace Poháru 7.tříd
Výkon je ještě rozpačitý, mnozí se bojí na hřiště, ale pereme se s přebíháním i vlastní psychikou. Myslím, že výsledné 3.místo a tím pádem 3.čtverka pro další kolo je solidním umístěním. Doufám, že příště už budeme mít přebíhání lépe zažité a  budeme si daleko víc užívat hru .
Volejbal Brno - soupeř hrál poprvé šestkový volejbal a nám se podařilo nepouštět je příliš do smečování, takže celkem jasné vítězství. Boskovice - vyrovnaný zápas, polevili jsme v druhém setu, takže soupeř je o 3 body lepší. VK KP - tady se projevila nezkušenost  hráček - KP hraje dobře a my máme takový respekt, že nejsme schopné přihrát prvních 8 míčů. Dostáváme parádní výprask a doufám, že se nám v sezóně podaří to KP vrátit. Znojmo - první set vedeme s jasnou převahou 24-5. Posílám do hry hráčky, které si ještě moc nezahrály. spoléhám na to, že v Poháru 7.tříd se hodně kazí, takže riskuji tři mladé hráčky vedle sebe. Musím říct, že jsem si prošla peklem, protože Přímětice poprvé kazí až za stavu 24-24. Nakonec vítězíme 27-25. Průběh předchozího setu nás ovlivnil natolik, že v druhém setu bojujeme o každý míč a prohráváme 24-26. Zápas končí absolutní remízou 1-1 (51-51).
Velká pochvala Zuzce, zhostila  se velmi dobře role kapitánky a opravdu byla oporou a tahounem družstva. Míša - nahrávky celkem jisté, pěkně vytažené, při pohybu k míči stále chybí krok do správného postavení pro odbití - reaguj dříve a rychleji. Anička D - v poli hraje odvážně, na síti dle momentální připravenosti na hru (v závěru výrazné zlepšení), na blok často zapomíná chodit. Adéla H - odvaha jí rozhodně nechybí, chuť hrát a vyhrát z ní vyzařuje, chce to zapracovat na technice smeče (aby to rameno vydrželo) a dbát na správné postavení v poli a odstupování před útokem. Klárka - nahrávky na střed pěkné, do kůlu ti ještě chybí síly, hlídat si správný směr paží při spodním odbití, na smeči chválím odvážný přístup. Anička M - v průběhu dne "roztála" a hru si čím dál víc užívala- jen odvahu a nebát se rozhodnout a situaci vyřešit. Bára K- snad poprvé Barča vypadala, že ji volejbal baví, chtěla hrát a ne vystřídat ven, zapracuj na technice vrchního odbití a nahrávky budou lítat tam, kam mají - sílu na to máš. Johanka - také nám rozkvétá a zlepšuje se, jen tak dál- je třeba posílit prsty, aby nahrávky šly tam, kam chceš. Adéla V - své první dva míče v utkání odehrála výborně, ustála tlak, nepodlehla panice- super, mám radost, jak ses s tím poprala. Anička Z - hbitě zaskočila i na post, který neměla naučený, na bloku se rozzářila- blokování ale ještě musíme natrénovat, hlídat si zpevněné ruce při odbití bagrem.

DÍKY ZA PODPORU Bětky, Ivany , Evy a Leony (i s maminkou) které se zhostily rolí  rozhodčích a zapisovatelek a umožnily mi tím se v klidu věnovat družstvu.

1.10. 1.kolo ŽKY
družstvo A  - ZŠ Novolíšeňská -  soupeři Přímětice A, VK KP -Milénova A, Jehnice A
Vránová, Gronichová E.,Šustková,  Drápalová, Brázdová, Mernová, Pešková, Francová, Boudná L, Ulrichová T
zápis - Bradáčková, Vrána -díky! Míša  se nedostavila ani neomluvila, jeden z rozhodčích to udělal stejně, hlavní rozhodčí neměl čas to řešit, takže díky p.Křičkovi za odpískání zápasů.
S Jehnicemi začínáme vlažně a soupeř s přehledem vyhrává. V průběhu prvního setu hledáme základní sestavu- všechny hráčky se dostaly na hřiště a měly šanci ukázat, co umí. V druhém setu se chytáme a začínáme na soupeře tlačit.Po vítězství v druhém setu je třetí set jasně v naší režii.
Znojmo nás drtí především podáním, a když už přihrajeme, přijdou jejich pozorné bloky. Hraje se velmi těžko a opět v prvním setu suverénně vítězí soupeř. V druhém setu bojujeme a hrajeme pěknou hru. Odměnou je naše vítězství. třetí set je opět v režii znojemských podávajících hráček.Ale uhraný set v dané sestavě považuji za úspěch.
Třetí zápas se ZŠ Milénova je noční můra všech trenérů - bez přihrávky, bez pohybu, bez pozornosti, bez útoku,.....Soupeř zaslouženě vyhrává, sám se nejen zachraňuje, ale i posouvá na 2.místo a nás posílá do 3.čtveřice. Byla velká škoda pustit takhle dobře rozehraný turnaj.

družstvo B - Gymnázium Botanická - soupeř VK KP - dvojzápas - Honzáková, Večeřová, Zapletalová, Ziaková, Ducarová, Kadlíková, Roupcová, Křičková, Mrázová, Gronichová L, Kadlecová, Keršnerová
Bohužel jsme nepostoupili a zůstáváme v poslední skupině, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, se nejednalo o zápasy ve stylu, kdo podá, vyhrává. I když podání bylo základem hry, hráli jsme i několik hezkých výměn. Většina našich hráček byla na soutěžním turnaji v šestkovém volejbalu vůbec poprvé a mohli poprvé zažít soutěžní atmosféru. Teprve poslední dva tréninky jsme začali přebíhat a u toho již zůstaneme. Začátky setů jsme se v této činnosti hledali, ale nakonec vždy našli J. Celkově musíme získat větší jistotu na příjmu a nebát se si zavolat a vzít odpovědnost na sebe. Učit se míč mít pod kontrolou a nejen koukat, jak letí do autu a on nám skončí v hřišti. Musíme jít s ním, ne za ním. Při vašem nasazení vím, že na to nebudu dlouho čekat. Chválím za bojovnost všech a chuť hrát i v situaci již za rozhodnutého stavu. Měl jsem z toho velmi příjemný pocit.

17.9. KVALIFIKACE ŽÁKYŇ - družstvo A

Ve skupině hladké vítěžství nad družstvy Vyškov B, Břeclav B. Výhodou bylo, že jsem viděla hrát všech 12 hráček. Po tříhodinovém čekání poslední zápas s  VK KP A. Velmi slušná hra, odmakaný zápas. Na soupeře nestačíme výškou a razancí útoku. Jsou chvíle, kdy soupeře potrápíme, chceme-li ho porazit, musíme zrychlit hru.
Hráčky: Chlupová, Zavadilová, Vyšatová, Novosadová, Vřešťálová,Třináctá, Ulrichová, Vránová,   Drápalová, Gronichová E,  Zipserová, Šustková,
Podpora: Francová, Boudná L., Boudná E, Bradáčková, Brázdová, Mernová, Kadlíková

Děkuji všem hráčkám, které přišly podpořit svůj tým, i když věděly, že si tentokrát nezahrají. Vážím si toho a doufám, že už se těšíte, jak v 1.kole ukážete,co umíte.

4.9. turnaj mladších žákyň a žáků v Břeclavi

Tento víkend mě optimisticky nastartoval do nové sezóny, tak doufám, že nám to vydrží, co nejdéle.

4.9.turnaj žákyň  ve Znojmě
Ziaková , Zipserová, Gronichová E , Vránová,  Šustková, Roupcová, Bradáčková, Ducarová, Drápalová, Francová
BOUDNÁ ELIŠKA -  opět nedorazila ani hráčka ani omluva!
Jsme tým, bojujeme za stejnou věc, daří se nám potrápit i o hlavu vyšší soupeře. Zjišťujem, co vše se ještě musíme naučit, ale hrajeme spolu a pro sebe.Hurá!!!

Výborná konkurence na dobře obsazeném turnaji byla zárukou kvalitní přípravy na kvalifikaci žákyň. Jen tak dál děvčata, mám z vás radost ( i když to možná v některých situacích na hřišti, tak nevypadá).

28.8.první přípravný turnaj v Uherském Hradišti
Ziaková (A3), Nespěšná(A4), Bradáčková, Vránová (UH), Gronichová E. (A2), Šustková, Ducarová (A4)?,  Honzáková, Zipserová, Mernová, Roupcová - výsledné 13.místo, ale úžasný pocit - jsme tým, makáme na sobě, umíme spolu hrát . Ve skupině o poslední čtyři místa se nedáme odradit a rveme se o co nejlepší umístění. Bojujeme o každý míč, pomáháme si. Musím uznat, že dobrá parta začíná fungovat, strhla i hráčky, které mnohdy mají jiné zájmy. Jen tak dál holky, jste na správné cestě!
Makáme na nové sezóně :
23.8. trénink 10 -12h- Ziaková,Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová, Dubová
24.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová
25.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová (p),Gronichová E., Gronichová L, Šustková, Bajerová,Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Mernová, , Roupcová, Mrázová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------