17.9. KVALIFIKACE ŽÁKYŇ - družstvo A 
 
Ve skupině hladké vítěžství nad družstvy Vyškov B, Břeclav B. Výhodou bylo, že jsem viděla hrát všech 12 hráček. Po tříhodinovém čekání poslední zápas s  VK KP A. Velmi slušná hra, odmakaný zápas. Na soupeře nestačíme výškou a razancí útoku. Jsou chvíle, kdy soupeře potrápíme, chceme-li ho porazit, musíme zrychlit hru.
Hráčky: Chlupová, Zavadilová, Vyšatová, Novosadová, Vřešťálová,Třináctá, Ulrichová, Vránová,   Drápalová, Gronichová E,  Zipserová, Šustková, 
Podpora: Francová, Boudná L., Boudná E, Bradáčková, Brázdová, Mernová, Kadlíková
Jednoznačnou oporou na siti byla Aneta, i když pod tlakem se bála přitvrdit a to musíme změnit, chceme-li vítězit. Strach nesmí převážit nad touhou zakončit a získat bod. Lucka tentokrát výkyvy ve výkonu - výborné míče, a pak problémy hlavně díky nedostatečné práci nohou. Eliška - velmi mile mě na náhře překvapila, jediná výtka je, že je třeba jít do špatně přihraných míčů a pokud jsi zadní hráč, zkusit se dostat pod míč a nahrát, i když jde míč na pásku. Sabina opora v těžkých chvílích na podání, nahrávky je třeba lépe technicky zpracovat. Zuzka na své mládí velmi slušný výkon a pochvala za zvládání rúzných postů. Ivana výrazně lepší výkon než na čtvrtečním tréninku. Je třeba zapracovat na technice odbití a práci v poli při vybírání míče. Bětka pochvala za vedení týmu, přestože kolem ní bylo 7 starších hráček, obětovost a dvě nádherně vyřešené situace na síti. Pokud si zachováš chladnou hlavu, jsi pro tým oporou, takže soustředit se na míč a taktiku, ne na to, že chci moc vyhrát. Eva - poslední dobou smeč nemá obvyklou razanci, takže zůstávala v záloze jako tajná zbraň. V prvním setu s KP se ji soupeř tak vyděsil, že hned zkazil a ona neměla možnost ukázat, co umí. Ve druhém setu začala řádit. Škoda, že to soupeř překazil svou manipulací rozhodčího. Věřím, že Evča v příštím kole ukáže, co umí.Iva se v přípravě velmi zlepšila, tentokrát to příliš nepředvedla, ale věřím, že v příštím kole, kdy dostane větší příležitost, ukáže, co umí. Terka N solidně odútočila a byla v záloze na podání - rychlý průběh setu však neumožnil ji využít. Terka U překonala svůj strach z pozice smečaře a pár bodíků dala. Také jsem ji měla v záloze na podání, bohužel k střídání již nedošlo. 
Nejvyšší hráčka týmu Darja se bohužel kvalifikace nezúčastnila, protože jí rodiče na tento den naplánovali oslavu narozenin.Škoda, že nemá podporu! V rozhodujícím zápase s KP by se nám její výška hodila.
 
Děkuji všem hráčkám, které přišly podpořit svůj tým, i když věděly, že si tentokrát nezhrají. Vážím si toho a doufám, že už se těšíte, jak v 1.kole ukážete,co umíte.
 
4.9. turnaj mladších žákyň a žáků v Břeclavi
Z původně přislíbených 15 hráček odjíždí pouhých 10. Viki Blažková a Adéla Vlčková nedaly vědět, zda se zúčastní, Nicol Toczyska a Lucka Ulbrichová nedostaly e-mail a pokyny na stránkách si nepřečetly. Lucka však po zjištění situace přijíždí na turnaj (a myslím, že nelitovala). Johanka onemocněla.
Aničku Z tedy posouvám do družstva B a půjčujeme si dvě hráčky z Břeclavi (na poslední zápas s Břeclaví pak jednu z Přímětic).
Mláďata (Lea. Nika, Anička Z, Míša P., Lucka) mile překvapila - tak dlouhé rozehry jsem opravdu nečekala, i podání bylo velmi solidní. Hrajte dál s takovým nadšením a výsledky se určitě dostaví!
Družstvo A  mě doslova šokovalo svou bojovností a chutí vyhrát. Trio Zuzka, Míša, Anička chtělo hrát a vyhrát a dělalo pro to, co se dalo. Po počátečním zmatku dokázali i dirigovat mladší hráčky, které nemají moc zkušeností s přebíháním a výsledkem byla opravdu velmi dobrá hra. Bylo to milé překvapení nejen pro mě, ale i pro hráčky samotné. Zuzka kralovala na síti, drtila soupeře i na podání, hrála obětavě v poli -  chtěla vyhrát - velká pochvala za předvedený výkon ( a to měla za sebou 8-9 setů v sobotu). Míša cítila zodpovědnost a postupně se vybičovala k pěkným výkonům. Při hře s VK KP Brno startovala na míče včas, docházela je a pěkně nahrávala. Podání dělalo soupeřům také starosti. Anička na bloku neohroženě směčovala, její podání budilo respekt, v poli hrála pozorně a obětavě. Klára V - v poli a na příjmu je ještě občas ztracená, ale její nahrávky jsou dobře vymyšlené i provedené. Do kůlu zatím nedopinkne, ale jinak radost pohledět. Adéla H - bojovnost ji nechybí, i když kolísá podle nálady v družstvu. Rozhodně však chce zakončovat a dávat body. V přebíhání má ještě zmatky, na podání občas spěchá, v poli to chce být lépe připravená (nohy). Podala velmi slušný výkon. Klára B - snaží se, bojuje, ale chybí soustředění a zkušenosti. Doufám, že poctivou docházkou na tréninky a zápasy v Poháru 7.tříd vše brzy dožene. Neohroženost a touha zakončit ji ale také nechybí.
Poslední tři sety nás už přemohla fyzická i psychická únava, takže je do hodnocení nezahrnuji. Přece jen ustát 4 zápasy s jednou 15-ti minutovou pauzou, když tři hráčky mají najednou být oporami a řídit ostatní, což je pro ně nová role a další tři musí neustále stíhat rychlé míče, myslet na přebíhání a mnohdy ještě na správnou techniku, bylo zatím nad naše síly.
 
Tento víkend mě optimisticky nastartoval do nové sezóny, tak doufám, že nám to vydrží, co nejdéle.
 
4.9.turnaj žákyň  ve Znojmě 
Ziaková , Zipserová, Gronichová E , Vránová,  Šustková, Roupcová, Bradáčková, Ducarová, Drápalová, Francová
BOUDNÁ ELIŠKA -  opět nedorazila ani hráčka ani omluva!
Jsme tým, bojujeme za stejnou věc, daří se nám potrápit i o hlavu vyšší soupeře. Zjišťujem, co vše se ještě musíme naučit, ale hrajeme spolu a pro sebe.Hurá!!!
Bětka vede tým a myslím si, že dobře. Podání hraje hlavou a je úspěšná. Ivana ji vydatně pomáhá v tmelení kolektivu, v náhře je třeba rychlejší reakce a vylepšit techniku vrchního odbití obouruč ("netahat" míče), Eva G pochopila, že musí Bětce pomoci s organizací hry na hřišti a v průběhu turnaje se vracela ke hře, na kterou jsem u ní zvyklá..Přidala i obětavé zákroky v poli. Dobře!  Iva Z obrovské zlepšení - vydrží-li ti morálka na tréninku, vylepšíme techniku a bude to radost pohledět.Ale už teď to má jiskru a dynamiku. Míša se rozhodně snaží,umí pěkně nahrát, ale občas na hřišti odpočívá.  Elia dokazuje, že chce hrát a že je ochotna se pokusit zvládat i těžkou pozici střídajícího hráče a v pravý okamžik ukázat, co umí. Eva R má za sebou první chvilky na hřišti v rychlejší hře. Anička D se postupně během dne dostává do tempa (absence soustředění je trochu znát). Zuzka pomáhá oslabenému týmu žákyň z tréninkové skupiny  kadetek a je tam velmi užitečnou hráčkou. Adéla F také pomáhá druhému týmu a na síti si své uhraje. Jen v poli nám ty nohy stále váznou.
Výborná konkurence na dobře obsazeném turnaji byla zárukou kvalitní přípravy na kvalifikaci žákyň. Jen tak dál děvčata, mám z vás radost ( i když to možná v některých situacích na hřišti, tak nevypadá).
 
28.8.první přípravný turnaj v Uherském Hradišti
Ziaková (A3), Nespěšná(A4), Bradáčková, Vránová (UH), Gronichová E. (A2), Šustková, Ducarová (A4)?,  Honzáková, Zipserová, Mernová, Roupcová - výsledné 13.místo, ale úžasný pocit - jsme tým, makáme na sobě, umíme spolu hrát . Ve skupině o poslední čtyři místa se nedáme odradit a rveme se o co nejlepší umístění. Bojujeme o každý míč, pomáháme si. Musím uznat, že dobrá parta začíná fungovat, strhla i hráčky, které mnohdy mají jiné zájmy. Jen tak dál holky, jste na správné cestě!
Makáme na nové sezóně :
23.8. trénink 10 -12h- Ziaková,Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová, Dubová
24.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová
25.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová (p),Gronichová E., Gronichová L, Šustková, Bajerová,Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Mernová, , Roupcová, Mrázová
 
Soustředění:
Kadlíková, Zipserová, Roupcová, Francová, Boudná L, Bradáčková, Tychtlová, Pešková, Boudná E, Brázdová, Šustková, Gronichová, Harásková, Vránová, Nespěšná, Mernová, Zapletalová, Ziaková, Drápalová,Mrázová,Honzáková, Večeřová, Dubová, Procházková, Gronichová L, Vlčková, Zajíčková
Přípravka: Binder, Neumannová, Ovečková, Tocyská, Hlinková, Rotreklová, Kuberová
 
 
1.7.- 14.8. Prázdniny - volejbalistky a volejbalisti si užívají zasloužený odpočinek
 
4.-5.6. turnaj žákyň Lanškroun - 22. místo ve velmi silně obsazeném turnaj,.. Jsme zase o 9 zápasů zkušenější.
28.5. Minivolejbal Šlapanice - poklidná atmosfěra 14 družstev, každé družstvo odehrálo během 4 hodin   6 -7 zápasů, což byl v poměrně vysokých teplotách úctyhodný výkon. Pochvala všem zúčastněným. První místo v červeném, 3.místo v červeném i oranžovém minivolejbale - gratulace!
 
21.5. oblíbený turnaj v Olomouci - již podruhé saháme po medaili, ale opět neúspěšně. Zradila nás fyzická kondice, technické chyby a psychika. Přesto krásné 4.místo ze 16 družstev.
Gronichová, Vránová, Ducarová, Ziaková, Pešková, Šustková, Bradáčková 
 
15.5. turnaj Nové Veselí - 8.místo ze 14.družstev
Gronichová, Vránová, Ziaková, Ducarová, Drápalová, Nespěšná, Bradáčková, Tychtlová
 
30.4. Memoriál Lenky Vašinové - 2. ročník
Memoriálu se zúčastnilo 9 družstev. Účast našich 4 družstev (35 hráček) byla důstojnou vzpomínkou na hráčku a kamarádku, která již mezi námi není. Děkuji všem děvčatům, trenérům, rodičům, bývalým i zraněným hráčkám, kteří přispěli k hladkému průběhu turnaje pomocí či občerstvením. Výsledky:
1.místo TJ Junior Brno A
2.místo Jehnice A
3.místo Boskovice
4.místo TJ Junior B
5.místo  Moravská Třebová
6.místo Gymnázium Šlapanice
7.místo ZŠ Novolíšeňská A
8.místo Jehnice B
9.místo ZŠ Novolíšeňská B
Všechna družstva odehrála 6 zápasů takže ZŠ Novolíšeňská i ZŠ Holzova ožily na 9 hodin volejbalovým nadšením. Děkuji všem, hodně to pro mě znamená. Pavla Kočvarová
 
27.4. Okresní finále Sportovní ligy škol - krásné 2.místo - Gronichová, Zavadilová, Třináctá, Ziaková, Nespěšná, Somorová, Tychtlová, Zipserová, Roupcová, Bradáčková, Harásková
 
Dne 13.4. se naše volejbalistky zúčastnili finále ligy základních škol. Do finále děvčata postoupila ze 4.místa, a proto je v 1.kole čekal vítěz základní části ZŠ Vejrostova.  Přestože chyběla naše nejzkušenější   hráčka,  děvčata odehrála velmi pěkný zápas a vybojovala vítězství.  Na tým Gymnázia Šlapanice již naše síly nestačily. V prvním setu to sice vypadalo, že soupeř nám vítězství přenechá  a děvčata bojovala o každý míč. Soupeř však byl starší a zkušenější,  a tak jsme skončili na krásném druhém místě.  Na tomto úspěchu se podílela: Eliška Zavadilová, Aneta Třináctá, Eva Gronichová, Denisa Nespěšná, Míša Ziaková, Elia Bradáčková, Anička Ducarová a Daniela Fléglová. Gratulujeme
 
9.-10.4. kvalifikace na MČR - 5.místo - obrovský posun, začínáme být tým! V sobotu velmi příjemné překvapení
 
A jak to všechno dopadlo?
Finále P7 3.4.
Do finále vstupujeme bez 4 hráček základní sestavy z celoroční soutěže, a tak v prvním setu stavím do základní šestky dvě hráčky, které s přebíháním a rychlejší hrou mají jen malé zkušenosti. Na tréninku se jim dařilo, navíc obě přistupují k trénováníé zodpovědně. Podcenila jsem však zápasový stres, a tak než mrknu koutkem oka, prohráváme 15:1 - dvě hráčky se nám na hřišti promněnily v ledové sochy. Změníme tedy sestavu a hra se zlepšuje. Přesto prohráváme s Břeclaví B 2:0. Vítěz celoroční soutěže Uherské Hradiště nám také nedal příliš mnoiho šancí na bod, i když na začátku prvního setu to vypadalo velmi slibně.Prohráváme opět 2:0. Zbývají Jehnice, které mají také dvě prohry, takže bojujeme o to, zda poslední zápas bude o 5. či 7.místo. Vítězíme 2:0 a čeká nás ZŠ Vejrostova a boj o 5.místo. Prohráváme ve třetím setu 15:13. Chybí dlouhá hráčka, která by postrašila soupeře.
Obhajujeme tedy 6. místo z celoroční soutěže. 
Elia - velmi slušně odnahráváno, pochvala za výborné pole a bojovnost. Ke konci už chyběla fyzická kondice. Pochvala za podání (pokud se soustředila na správný nadhoz)
Aneta - přišla, přestože tušila, že si asi po 14 denní absenci nezahraje. Nakonec hrála a odehrála v P7 nejlépe v této sezóně i přes zraněný kotník. Výborné zásahy nad sítí při špatné přihrávce, velmi dobré podání (když konečně našla odvahu podávat vrchem). Nahrávky je třeba ještě dostat výš a víc do kůlu.
Míša - počáteční strnutí rozhýbala, nahrávky jsou pěkné, jen ty nohy v poli je potřeba rozhýbat. Pochvala za podání
Eva - střihání jí tentokrát nešlo, ale v poli hrála výborně. Na síti byla nevýrazná, ale v průběhu turnaje už to zase byla Evča taková, jakou ji znám - dokázala najít slabé místo soupeře. Pochvala za podání v posledních dvou zápasech.
Zuzka - smeče jsou opatrné, chybí razance, ale poté, co začala vnímat mé rady, došlo ke zlepšení. Pole bylo tentokrát horší než jsem u tebe zvyklá- že by následek kecání na tréninku? Pochvala za podání.
Anička - pochvala za to, jak se poprala s novým postem (blok), který nikdy nehrála. Postupně se zorientovala a začala nabývat jistoty, zlepšení smeče, pochvala za podání.
Bětka - děkuji, že překonala zdravotní obtíže a přišla. Absence byla znát, občas jsi chtěla příliš a často míče uspěchala. Pochvala za pole, snahu zablokovat, bojovnost a očividnou touhu hrát .
Denča - nasazení do základu pro ni byl šok, který v tu chvíli nepřekonala, ale v průběhu turnaje se na hřiště vrátila a své si odehrála. Věřit si a vydržet!
Adéla odtrénovala v březnu 2 tréninky, takže hrála minimálně. Přesto mě mrzelo, že odešla před skončením turnaje. Doufám, že to vše pro ni bylo poučením a příště bude všechno jinak.
Myslím, že jako tým jsme se zase o kus posunuly, a věřím, že to společně ještě pořádně roztočíme!
Finále žákyň 2.4. 
Podle zaslaných výsledků před posledním kolem jsem očekávala, že naším prvním soupeřem ve finále bude Sokol Brno. Pořadatel však neměl zapsané výsledky předposledního kola, takže jsme poskočili na 5.místo a naším soupeřem se stalo G Šlapanice. První zápas s G Šlapanice rozhodoval o tom, zda budeme hrát v  1.-4. čtveřici nebo 5.-8. Klasické zkoprnění, ke kterému u nás dochází při kontaktu s tímto soupeřem, se bohužel dostavilo a my jsme nebyli schopni se z něho vymanit. Chyběl útok, nebyl dobrý příjem, zapomínali jsme vykrývat. Sáru jsme po prvním setu stáhla z náhry na smeč, ale ani ona nebyla smečřsky přesvědčivá. Prohráváme 2:0 a tím se dostáváme do skupiny o 5.-8.místo.
Dalším soupeřem je VK KP M. Vítězíme celkem hladce 2:0, ale se hrou stále nejsem spokojena. Vím, že děvčata umí hrát mnohem lépe a kolektivněji,
Třetím soupeřem jsou 2. v dlouhodobé soutěži - VK KP Přímětice. Začínáme opět velmi pod tlakem a soupeř se ujímá vedení. Naštěstí si některé hráčky uvědomily, že je to jejich poslední mistrovské utkání v kategorii žákyň, srovnáváme skóre a vítězíme v 1. setu. V druhém setu soupeř rezignoval a my hladce vítězínme 2 : 0 a obhajujeme tím 5.místo z celoroční soutěže. 
Lucka Š pochvala za pozornou hru v poli, i když hrála málo 
Martině V a Anežce díky, že přišly podpořit tým
Verče za to, jak se postupně prosadila do základu a vůbec nepůsobila bojácně
Sabině, že i se zablokovaným krkem přišla, aby byla s děvčaty
Kubis děkuji za podporu u většiny našich zápasů, také Sáře a Míše děkuji, že i přes své povinnosti v kadetkách si našly čas i na to, aby podpořily žákyně
 
Všem poctivkám děkuji za jejich celoroční přístup. To je to, co mě drží nad vodou! 
 
2.-3.4. nám vrcholí sezóna - v sobotu finále žákyň, v neděli finále mladších žákyň - něco, na co jsme dřeli celou sezónu.
Družstvo žákyň - očekávala jsem účast všech děvčat na soupisce- chceme zaútočit na horní polovinu tabulky. A  jak vypadá naše příprava v posledním měsíci a situace v pátek v 17.30h?
Lucka Š. - 5 tréninků (nevolnosti, škola), sobotní účast zatím nepotvrzena
Anežka - 1 trénink(škola)
Verča B - všech 10 tréninků
Sabina - 4 tréninky (zdrav.potíže, škola), sobotní účast zatím nepotvrzena
Lucka V - 6 tréninků (škola, nevolnosti)
Eliška -  všech 10 tréninků
Petra V - 9 tréninků
Aneta T - všech 10 tréninků
Darja - 7 tréninků - ve čtvrtek nepřítomna, v pátek odpoledne přichází e-mail, že je nachlazená a víkendových finále se nezúčastní
Eva - 9 tréninků
Bětka - 6 tréninků (nemoc), v sobotu omluvena (nemoc trvá)
Kubis - 2 tréninky s žákyněmi - z 1 se omlouvá kvůli učení (po 5 dnech volna)
Míša K- ze 2 tréninků absolvovala 1, po mém dotazu na neúčast se omlouvá druhý den dlouhou školou
Sára - absolvovala oba tréninky 
Kami - nejeví zájem, neoslovena
Výsledek? Potvrzena účast 9 hráček, z nichž 6 poctivě odtrénovalo.
A mladší žákyně? T:oto družstvo má jet příští týden na kvalifikaci na MČR
Darja - 7 tréninků - ve čtvrtek nepřítomna, v pátek odpoledne přichází e-mail, že je nachlazená a víkendových finále se nezúčastní
Eva - 9 tréninků
Bětka - 6 tréninků (nemoc), v neděli přijde
Elia - 5 tréninků (nemoc)
Terka T - 6 tréninků, pozdní příchody na tréninky
Eliška B - 1 trénink, lyžařský kurz, zbytek bez omluvy + v pondělí nechodí, žádné informace o její nedělní účasti, v sobotu večer dostávám sms, že náhle odjela s rodiči
Sabina B - 3 tréninky (opakovaná nemoc, lyžařský kurz)
Ivana Š - 2 tréninky, lyžařský kurz, rodinné důvody, bez informace o nedělní účasti
Denisa - 9 tréninků
Aneta M - 0 tréninků, lyžařský kurz, omluvy po 1 dni, v sobotu večer e-mail, že v neděli přijde
Míša Z- 10 tréninků
Zuzka D -7 tréninků (zraněný sval)
Anna D - 10 tréninků
Klára V - 3 tréninky, týden neomluvena -  nenominována
Klára B - 4 tréninky, zbytek neomluven -  nenominována
Aděla H - 5 tréninků, 1 omluven, zbytek ne -  nenominována
Sofie H - 9 tréninků, v sobotu dopoledne informace, že rehabilitační lékař zakázal hrát, takže v neděli nepřijde
Bára K - 1 trénink, (zranění) -  nenominována
 
TAK CO MYSLÍTE? Má smysl těmto družstvům věnovat v průměru  15 hodin týdně? Píši zde o "zodpovědných"  družstvech A. V družstvech B je situace dramaticky horší. Zkuste se zamyslet nad svým přístupem a důvody absence - volejbal je kolektivní hra. Bylo by na čase se k tomu tak stavět!
Je smutné, když ze 45 hráček se těžko najde  15 zodpovědných. Kolikrát se vám stalo, že by nepřišel trenér? Zkuste myslet na to, že trenéři se na tréninky připravují, a proto je pro ně důležitý počet hráček na tréninku- omlouvejte se a dělejte to včas (dřív než začne trénink) a respektujte termíny své hlavní soutěže.
 
 
19.- 20.3. Úspěšný víkend - družstva A i B v JM ŽKY vyhrávají svoji skupinu - gratulace !!!
12.-13.3. Náročný víkend, ale díky pomoci rodičů a zodpovědnému přístupu většiny hráček , jsme ho zvládli víc než dobře. A hlavně - máme spoustu nových zkušeností a většina hráček se posunula zas o kousek dál.
ČP kadetek - vítězství ve své skupině
ČP žákyň - 4. a 7. místo ve skupině, ale většina z  22 děvčat je schopna hrát a všechna děvčata přebíhala
P7A - 1.místo ve skupině a získání cenných bodů - výborně!!!
P7B - zapojeny 3 nové hráčky do šestkového volejbalu - super!
JEŠTĚ JEDNOU DÍKY VŠEM,  KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO ORGANIZACE TOHOTO VÍKENDU.
Bez jejich pomoci bychom to nezvládli.
Stručné hodnocení:
Míša K - pochvala za organizování a vedení týmu B
Lucka V - trenér nestojí proti tobě, je s tebou a chce tě posunout dál
Katka M - chybí ti tréninky i zápasy, škoda, že jsi odehrála jen 1 den
Lucka Š - těžká pozice po nemoci, ale každým zápasem se zlepšovala.Chválím bojovnost a snahu plnit úkoly
Anežka- jsem ráda, že jsi vybojovala čas na volejbal a bylo vidět, že si to užíváš
Sabina- pochvala za vedení a organizování týmu. Neulehčuj si to a nahrávej vrchním odbitím obouruč.
Terka U - sune se to, tak pracuj usilovně dál
Elia - pochvala za Pohár 7.tříd, chce to zvýšit píli na tréninku a výsledky se určitě dostaví
Eliška - chybí nahravačské zkušenosti a rychlejší pohyb, ale chválím za zodpovědný přístup k nové roli. Pracuj na sobě dál.určitě se to vyplatí.
Iva - mrzí mě špatná komunikace, spolupracuj se mnou a trénuj a výsledky se určitě dostaví, předpoklady máš
Petra - tvé úsilí se začíná vyplácet, zlepšuješ se, takže pojďme ještě přitvrdit na smeči
Aneta - po měsíční absenci to bylo velké trápení, ale snažila ses s tím poprat, tak hlavně vytrvej a makej na sobě dál
Terka N- pochvala za třetí zápas, tak soustředěnou jsem tě snad ještě nezažila. Teď to budu chtít častěji! Pochvala za volání a snahu dojít k 2.míči. Na technice vrchního odbití obouruč je třeba ještě zapracovat.
Eva - je třeba zapracovat na vrchním odbití obouruč, tam je opravdu mezera. Pochvala za Pohár 7.tříd !
Bětka - poslední dobou jsi se hodně zlepšila, zbrklých míčů ubývá a to je dobře. Pochvala za oba dny!
Darja - poprvé soustředěná a bojující po celé první tři zápasy. Tvá snaha se začíná vyplácet, tak jen tak dál. Jako nutnost vidím zapracovat na technice smeče.
Verča - v sobotu pozorně odmakané, bojovnost nechybí. V neděli rozpaky a chybí odvaha. Pochvala za sobotní míče v poli.
Boudná L.- první turnaj - pochvala za snahu vnímat pokyny a touhu dělat vše správně
Zuzka - pochvala za Pohár 7.tříd, je třeba přidat ráznost na útoku
Anička K- škoda, že jsi mohla jen v neděli, ale také se zlepšuješ, tak vydrž v píli
Berenika - snaha ti rozhodně nechybí, hra se zlepšuje. Je třeba udržet pronuté ruce při bagru.
Anička D- na tréninku stojíš, nehýbáš se, děláš blbiny- ve hře ti pak ten pohyb chybí. Pochvala za snahu zvládnout post nahravačky. Pochvala za neděli.
Adéla F- zlepšuješ se, tak na sobě pracuj a vytrvej, výsledky se dostaví
Míša Z - na tréninku stojíš, nehýbáš se, děláš blbiny- ve hře ti pak ten pohyb chybí. Pochvala za snahu zvládnout post nahravačky.. Prsty máš nejpřesnější, ale bez pohybu nahrávat nelze. Pochvala za neděli.
Sofie - pochvala za vedení a podporu týmu na PB
Denča - pochvala za Pohár 7.tříd a díky za pomoc v sobotu
Terka T- díky za pomoc v sobotu. Ve hře je potřeba se zklidnit a sledovat míč.
Julča O- jediná hráčka z přípravky, která se přišla podívat na starší a zapojila se i do otáčení, a to oba dny - díky
Adéla H - volejbal je kolektivn hra, tak se nesnaž hrát vše sama a rovnou přes síť
Katka K, Anička Z a Lea - pochvala za zvládnutí prvního šestkového volejbalu.
Johanka- pochvala za bojovnost v poli
Mája - pochvala za podporu týmu i při zranění
 
 
9.3. Vítězství v lize škol nad ZŠ Milénova 2:0
 
20.-21.2.Český pohár Svitavy
Z 20 přihlášených hráček dáváme horko-těžko dohromady 8, které by na poháru byly oba dny.  
Kubis na horách (s tím jsme dopředu počítali - hlásila v lednu), Sára povinnosti ve svém družstvu, Kuklica o hraní v žákyních neprojevuje zájem, Kami také ne. Anežka zrušila všechny zápasy z důvodu přípravy na přijímací zkoušky, Lucka Š, Aneta, Bětka, Iva a Petra nemocné, Darja na lyžařském kurzu. Nedělní souběh s pohárem 7.tříd vyřadil Evu a Eliu.
Na poslední chvíli bereme " na zkušenou" Aničku D a Míšu Z - za téměř 100% docházku si to zasloužily. V sobotu se snažím střídat, protože na neděli má zůstat jen 6 starších hráček. Nakonec po zranění prstů u Lucky zůstává (díky obětavosti své i celé její rodiny) Eva i na neděli. Na pohár 7.tříd v neděli do družstva A je povolána Denča a Míša (díky za odvahu).
Lucka V - tentokrát jsem měla pocit, že vede tým- od rozcvičení až po závěr (i když v něm už byla únava ze hry i bolavých prstů znát). Vzala jsi to za dobrý konec, takže na sobě pracuj dál. Na smeči i v poli rozhodně opora týmu
Eva - užívala si každý míč a byla královnou sítě i pole, dokázala zrealizovat mé pokyny a pozorně odehrála všech 16 setů. Byl to jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla ji na poháru nechat.
Sabina - vynechané všechny tréninky v týdnu před turnajem, kde měla nahrávat, mě opravdu nadzvedly. Sesadila se tím z postu nahravačky. Asi si toho byla vědoma, protože na univerzálu odmakala, měla výborné zásahy v poli, jen ta nahrávka stále vázne.
Terka U - bojovala, snažila se, chyby tam jsou, nedostatek zkušeností z rychlejší hry také, ale určitě mě příjemně překvapila. Snad už pochopila, že Já vím, ale....na trénink nepatří. Určitě je přínosem v tvoření dobré party.
Terka N - bojovala, snažila se, chyby tam jsou, nedostatek zkušeností z rychlejší hry také, překvapila obzvláště několika velmi dobře načasovanými bloky, celkem jistým podáním, v poli je třeba víc pohybu.
Eliška - kvalitní, vysoké a dostatečně dlouhé nahrávky umožňovaly smečařkám plnit svůj úkol. Radovala se z každého složeného smeče a tak by to mělo být. V nahrávce jsou technické chyby, ale rozhodně to byla dobrá volba, udělat z ní hlavní nahravačku. Škoda, že se jí zdá, že tam musí moc běhat, a proto se jí na tomto postu moc nechce hrát. To jsou její slova, ale na hřišti odmakala zodpovědně. Hrála až tak dobře, že jsem se občas neudržela a zlobila se pro taktické chyby, které obvykle vytýkám pouze nahravačkám z kadetek
Verča - stále převládá strach z míče, tendence rozhlížet se a přenechat míč raději druhým. Na druhé straně odehrála zřejmě poprvé 15 setů a vydržela až do konce, i když bylo vidět, že jí moc sil nezbývá. Na síti už jsi otrlejší, dokonce jsi zvládla několik pěkných vykrytí, v poli buď odvážnější.
Elia - vždy nebojácná a sebevědomá, tady ji docházela slova i odvaha. Začínají se projevovat tréninkové absence a tvé chování, o němž víš, že není správné, tě pak drží hodně dole. Zkus k věcem přistupovat zodpovědněji a určitě si i ve volejbale budeš cítit jistěji.
Anička - první zkušenost, i úspěchy byly - na první seznámení s takovou soutěží dobře
Míša - byl to trochu křest ohněm, ale i to je třeba. Rozhýbej nohy a všechno bude snažší.
 

21.2.Pohár 7.tříd A - padáme do nižší čtveřice - ale mnohé hráčky poprvé přebíhaly a praly se s tím statečně. Komentář trenérky: Míša Ziaková byla na náhře (hrozné zmatky s přebíháním), a pak zkoušela jeden set na smeči - nic nezkazila, ale ani nepomohla ničím navíc. Denča - občas problémy na přihrávce s těžkým servisem, ještě nemá vžitý pohyb blokařky (míč u soupeře jsem na síti, míč u nás odstupuju - i tatínek se ji snažil poradit). Adéla - lepší pohyb na síti než Denča, ale cpe se do nahrávek, pole na to že se nehýbe, tak docela dost vybrala. Elia - plná pusa řečí, ale hra nic moc. Smeče do autů, celkem odpodávala, hrála na smeči i na náhře. Myslela jsem že bude tahoun a neutvrdila mě. Zuzka - obětavá, hodně uhrála v poli, ale většinou odrážela míče k soupeři, na smeči si odehrála hodně, nebyla špatná ani na bloku. Ivča šustková - náhra, slušný výkon, horší příjem, ale nejlepší nahravačka. Aneta - k tomuto turnaji přistupovala laxně - odrážení míču jednou rukou, náhry nalepené na síti, zmatky při přebíhání (nevěděla kdy je přední a zadní). Anička - Hrála na smeči nebo bloku, odehrála si svoje, na smeči se prosazovala, odpodávala. příjem občas uletěl, ale přihrála nejvíce. Terka 13.2.ŽKY A - sestup z 1.čtverky - chyběla bojovnost a touha dovést utkání do vítězného konce

Sabina - náhry nejsou dotažené, první utkání špatné, v dalších zlepšení, ale chceš-li nahrávat, musíš na sobě pracovat - posílit prsty a zrychlit přesuny a hlavně: nahravačka musí nahrávat vrchním odbitím obouruč
Bětka - solidně odehraný zápas, nechybí bojovnost, zlepšuje se smeč, ubývá zbrklostí. Jen tak dál
Eva - dva zápasy se nedařilo sundat z nohou lyžáky, chybí obvyklá rychlost i jistota, ve třetím zápase už zase začíná mít radost ze hry. Týden na horách je na ní znát.
Eliška - zaskočila, kde bylo třeba,vystřídala tři různé posty a byla mou zbraní při střídání v okamžicích, kdy na hřišti něco nefungovalo
Lucka V- naše nejúčinější smečařka, odvaha ji nechybí, ale byla cítit nedůvěra ve spoluhráčky a odevzdanost v některých okamžicích hry. Je třeba zapracovat na směru smeče. Pochvala za pozornost v poli, byla tam, kam šel míč.
Verča - odložila hory a doufám, že nelitovala. Zahrála si poměrně dost a připsala si k dobru pár úspěšných míčů, posun vidím i v přihrávce
Petra - byla oporou týmu, odehrála pozorně na síti i v poli, poslední dobou jsem s jejím přístupem spokojená, tak doufám, že jí to vydrží. Jediné, co zatím bylo nad její síly byla blokařka ze Šlapanic.
Darja- situace se vyvinula tak, že nastoupila v základu a vedla si dobře. Změna na smečařku ji trochu rozhodila, ale stále se to sune, dobrých míčů přibývá, na bloku budíš u soupeřů respekt, je třeba zapracovat na smeči - chybí rozběh a odraz a tím nevyužíváš na maximum své možnosti
 
 
24.1. P7 - Bětka s Evou pozorné opory týmu po všech stránkách - velká pochvala, Iva pro tentokrát  zvládala nahrávku nejlépe, Anička se po prvním zápase zorientovala a odehrále také velmi solidně,Aneta hraje s nasazením, ale je třeba dotáhnout nahrávku výš a dál. Sabča odehrále málo, ale hrála odvážně a to se mi líbí.U Elišky se projevuje malá účast na tréninku- trénink nám pomáhá nabýt jistotu a ta ti včera chyběla. Darja pochvala za pozorné bloky, na eleganci smeče musíme ještě zapracovat, poměrně úspěšné podání. Zuzka velmi slušně v poli, na smeči musíme ještě zapracovat.
A Elia? Předpoklady má, bojovnost také, ale s morálkou má problémy- středa, čtvrtek opět chybí na tréninku - omluva žádná, , jestli přijde v neděli nevím - nakonec se objevuje v půl deváté, omluva žádná - velmi nezodpovědný přístup vůči kolektivu, a proto se rozhoduji ji v tomto kole nepostavit a doufám, že příští týden ji uvidím na tréniku s maximálním úsilím.
23.1. Žky A - suveréně vítězí a týmovým výkonem postupují do 1.čtveřice - pochvala všem devíti hráčkám- každá odehrála minimálně tři sety
 
16.1. ŽKY B se udržely ve své skupině a už přebhají- gratulace
 
9.-10.1. Český pohár Opava
Výrazné rozdíly ve hře s kadetkami a bez nich. Naposledy nám pomohly zrychlit hru, další ĆP BUDOU HRÁT POUZE HRÁČKY z tréninkové skupiny žákyň, tak uvidíme, jak uspějeme!
20.12. P7
družstvo A - Břeclav - první zápas se Sokolem Brno začínáme dobře, ale po pár chybách jsme bez chuti a bez pohybu, po bitvě nakonec prohráváme ve třetím setu. Zápas s děvčaty z Břeclavi je úplně odevzdaný, bez chuti a bez pohybu -prohra 0:2. Sokol dvakrát prohrává a nám nezbývá nic jiného než porazit dosud nejlepší tým chlapců z Břeclavi.Nastala neuvěřitelná proměna- rveme se jako lvice, hra vypadá velmi dobře. Není bez chyb, ale jsme tým a hrajeme odvážně.A jednotlivé hráčky? První dva zápasy nehodnotím- katastrofa u všech.
Eva - pověřila jsem jí vedením týmu a najednou koukám, na hřišti je kapitán Bětka - necouvej ze svých povinností. V posledním zápase opora na podání, škoda zkaženého servisu na začátku 3.setu. Bojuje na síti a tentokrát už zase i v poli pozorná a obětavá hráčka tak, jak ji znám.
Bětka - přibývá situací, kdy jsi soustředěná a hraješ s rozvahou. Velká pochvala za blokařské výkony, jeden výborný smeč, který měl vše, co má mít. Bojovnost a odvaha vzít těžké situace do svých rukou- ale pozor na zasahování do prostoru spoluhráčů.
Elia - nedá se jí upřít, že chce, ale mnohdy jsou její rozhodnutí zbytečně zbrklá.Poprvé jsem ji zažila, že ztrácí odvahu - obvykle je to naše jediná neohrožená hráčka. Sousta tvých chyb pramení také z nedostatku procvičení jednotlivých činností - bez tréninku moc jistoty nezískáš.
Anička D- první dva zápasy mlčí, nekomunikuje, soustředí se asi na hru, ale vypadá, že trpí. V posledním zápase nám rozkvétá a s úsměvem se zlepšuje i její herní projev.
Zuzka - přibývá míčů, kdy zapomeneš na to, že se vlastně bojíš hrát , abys nezkazila.Důsledkem je úspěšnost na podání i smeči. V poli vidíš míč a jsi u něj, tak promluv, ať ti ho nikdo nesebere z rukou.
Sabina B - velké překvapení. Dosud vždy nejistá, dnes odehrále svá nejlepší utkání v poháru 7.tříd od začátku sezóny. Z trojice Holzova dnes nejpohyblivější a nejodvážnější.
Aneta M - pozdě reaguješ na míče, nesleduješ hru, je třeba na tom zapracovat v tréninku.
Iva Š. - nesleduješ hru, na míče reaguješ pozdě, je třeba na tréninku zapracovat na pohybu k míči
Bohužel nám body nestačí a padáme zpět do čtvrté čtveřice.
družstvo B - 2. místo ve své čtveřici v sestavě Klára Večeřová, Adéla Honzáková, Karolína Kadlíková, Denisa Nespěšná, Míša Ziaková , Johanka Křičková a Tereza Tychtlová
 
19.12. KP ŽKY - 5.kolo

DĚKUJI VŠEM HRÁČKÁM, KTERĚ K ZÁPASU PŘISTOUPILY ZODPOVĚDNĚ I PŘES URČITÉ OSOBNÍ NEPOHODLÍ ,  VÁŽÍM SI TOHO!!!

Začíná to zajímavě:
Anička K se týden dopředu na víkend omlouvá
Sára a Kubis na ČP kadetek 
Lucka V. od pondělí nemocná
Lucka Š. od středy nemocná
Eliška B nemocná
Sofie nemocná
Adéla B- netrénuje, není omluvena
Darja není ve středu na tréninku, ve čtvrtek nepřichází ona ani omluva, tak píši a o 2h později přijde e-mail od maminky, že je nemocná
v pátek v poledne volá p. Havlíček, že Míša Ku je nemocná a zda by s nimi nemohl jet někdo na ČP - oslovuji tedy starší žákyně, mladší mají v neděli pohár 7.tříd:
ze 7 oslovených mi nikdo nebere telefon....., postupně se dozvídám - Eliška Z e-mail nemocná, Tereza U. nemocná, Tereza N. nemocná, Petra V. e-mail zhmožděný prst ze čtvrtečního tréninku, Katka M. nereaguje, Adéla F na celý víkend nemůže, Verča B. také ne, Anežka nereaguje....
Kadetky odjíždí v 7 hráčkách do Červeného Kostelce u Náchodu, žákyň A zbývá 6, žákyň B také 6.
V sobotu večer potkávám nemocnou Míšu Kuklíkovou. v obchodě s bratrem a tatínkem......
Žákyně A : V pátek večer po komunikaci s rodiči potvrzuje účast na žákyních Katka M, ale jen do 12.30h (v praxi 1 zápas a 5 minut 2.zápasu). Lucka V vstává z postele a potvrzuje účast, takže nakonec je nás již nečekaných 8. První zápas s Jehnicemi (soupeř, který postoupil ze 3.čtveřice). Začínáme velmi dobře, soupeře celkem snadno přehráváme. Bohužel jen do první chyby. Poté si přestáváme věřit, vypadá to, že na hřišti jsme za trest a my za lajnou prožíváme muka - míče padají mezi dvě hráčky, nikdo nevolá, nehraje. Když už míč konečně zvedneme, ruce smečařů se stávají gumovými a míč nepřeletí síť. Přichází chyby na podání, blokaři padají do sítě, neradujeme se z dobrých míčů, nefunguje kolektiv. Prohráváme 2:0 bez jakékoli radosti ze hry. Přemýšlím, zda marody Lucku a Evu nemám v dalším zápase nechat sedět, aby měly sílu do posledního zápasu a nebyly na vánoce nemocné. V dalším zápase hraje VK KP 1:2 s Jehnicemi. To pro nás nevypadá dobře. Zdá se, že s KP budeme v posledním zápase bojovat o sestup a už mají o bod víc než my. Stále optimističní a vždy nás podporující Gronichovi rozvíjí teorie o další hře, vysvětluji, že teoretická možnost nespadnout do 3.čtveřice tu ještě je. Znamenalo by to nejen porazit VK KP, ale sebrat alespoň jeden set Sokolu (spadl z 1.čtveřice a 1.zápas odehrál velmi dobře). Lucka i Eva potvrzují, že jsou v pohodě a mohou hrát. Se Sokolem začínáme naprosto neuvěřitelně, spolupráce, vynikající podání a vítězství v 1.setu. Fungující tým, který jde za svým cílem, je zase tady. 2. set nedokážeme soupeři odolávat a prohráváme. Bodík na dorovnání s KP máme v kapse a vrháme se do 3.setu. V něm vítězíme nad Sokolem Brno 2:1. Hra s VK KP je vyrovnaná a plná zvratů. Ve třetím setu vedeme 9:1 a dovolíme soupeři , aby vyrovnal. Nakonec po boji o každý míč vítězíme 17:15 a zajišťujeme si tím účast v druhé čtveřici i pro příští kolo. 
(Po skončení opět volá p.Havlíček- Baru se na ČP zranila, jedou pro ni rodiče a kadetky zůstávají v 6. Ptám se, zda by se nenašel někdo, kdo by byl schopen odjet a pomoci jim - všichni už mají jiný program...Přesto mají oslabené kadetky z prvních 5 zápasů  4 vítězství.)
A v jaké sestavě jsme odehráli v žákyních tato dvě nečekaná vítězství? 
Sabina Ch- výborné podání, nahrávka bagrem poměrně přená, zato nahrávka vrchním odbitím obouruč má velké mezery - je potřeba vyrážet včas, posílit prsty a dotáčet se do směru
Lucka V - je vidět, že po nemoci ještě není fit, ale rve se jako lvice, fantasticky podává a je jednou z opor na útoku i pečlivých přihravačů. Děkujeme, že jsi přišla, týmu to velmi pomohlo.
Aneta T - po třítýdenním výpadku máš problémy s pohybem, nedocházíš k míčům, jen se natahuješ, ale je vidět, že si užíváš, že už zase můžeš hrát. Na smeči jsi byla velkou oporou, i když v posledním zápase už byla vidět špatná kondice. Odcházíš z tréninků dřív kvůli spojení, je třeba posilování a protahování absolvovat doma!
Eva -  opora na podání i na smeči. Jako jediná smečařka si poradíš i se špatnou náhrou a ještě z toho vyčaruješ bod. Super!
Bětka - ze začátku zbrklost a nesoustředěnost, ale potom předvádí to, co ve středu - soustředěný výkon, několik krásných zásahů v poli, velmi dobré podání
Anežka - nabýváš jistoty, zlepšuješ se, přitvrdila jsi na podání i na smeči, nebojíš se pro míč vrhnout na zem, jen tak dál
Verča - snažíš se, zlepšuje.š se, ale stále ti chybí sebedůvěra. Při první chybě se sesypeš a s tím musíme něco udělat. Mrzela mě tvá radost, když jsem tě poslala na lavičku.
Katka M - při první chybě se sesypeš a přidáš další chyby, je třeba neustále sledovat míč,snažit se předvídat, kam poletí a přesunout se k němu . Tvá účast do 12.30h v praxi znamenala odehraný jeden zápas a 5 minut druhého zápasu
Žákyně B :
Nominováno bylo jen 8 hráček. V pátek při shánění náhradníků na ČP kadetk se dozvídám, že Terka N a Terka U jsou nemocné. Sháním Anetu M. a Sabinu B - avizované náhradníky. Aneta potvrzuje účast, Sabina nereaguje, a tak oslovuji Karolínu.
Družstvo B tedy nakonec odehrálo v této sestavě:
Zipserová, Bradáčková, Chromá, Francová, Mernová, Kadlíková, Ducarová, Ziaková a ve vyrovnaném posledním zápase vítězí a zůstává v 5.čtveřici! Gratulace!
A komentáře trenérky?
Elia- jeden z tahounů týmu. Někdy vedla přílišná snaha k chybám na smeči i na přihrávce
Iva Zjeden z tahounů týmu. Někdy vedla přílišná snaha k chybám na smeči i na přihrávce, pochvala za obětavost.Pozor při podání máš vepředu pravou nohu.
Míša Z - pochvala za téměr bezchybné podání, velmi dobře odehraný poslední zápas
Adéla F - dostává se pod míče- super, podání je nejisté, hodně chyb na smeči
Kája K- pochvala za velmi dobře odehraný poslední zápas
Aneta M - pochval- povzbuzovala tým, odpřihrávala i odútočila- další z opor
Anna D - své činnosti  pečlivě zvládla, jen by to chtělo se více projevovat 
Berenika - velmi dobré podání i útok, spousta velmi dobrých míčů v poli. Pozor při podání máš vepředu pravou nohu.
 "Jako tým holky působí negativně, mezi zápasy srandičky a v zápase jsou přikované. V koncovkách zmatkují a jsou nervozní, a z toho vyplývají některé chyby. Ostatní družstva se povzbuzvala po každém míči a to je dovedlo k vítězství." Terka
 

16.12.  st - Memoriál F.Odehnala

družstvo A - 3.místo 
Somorová, Štěpánková, Bartošová, Vránová, Gronichová, Bradáčková, Katrňáková
družstvo B -9. místo 
Ducarová, Ziaková, Nespěšná, Tychtlová, , Křičková, Bajerová, Keršnerová, Oplatková, Večeřová
Předpokládaný konec turnaje po 14.hodině na Vodove, děvčata odchází sama
 
13.12. Minivolejbal B-  Letovice
Zvejška, Zvejšková, Klementová, Ulbrich, Rotreklová, Neumannová,Zajíčková, Hnátová, Hlinková, Gronichová,  Strýčková, Maňoušek,  Toczynská, Keršnerová, Ovečková Šikulová Klimešová , Kuberová 
 
12.12. Žky A v pětičlenné druhé čtveřici
Somorová, Koubková, Kuklíková, Chlupová, Vránová, Gronichová, Zavadilová, Bartošová, Štočková,  Pešková, Vyšatová
soupeři : JM KCM - s pomocí žákyň trénujících u pana Havlíčka vítězíme po velmi pěkné hře, Vyškov A - po výborném prvním zápase přijdou opory z šatny až při hvizdu rozhodčího k postavení na hřiště - důsledek 9:1 pro soupeře v úvodu prvního setu - 6 chyb udělaly zmíněné tři hráčky. Začínáme bojovat, ale už to nezvládáme. V druhém setu si smečařsky vybírají chyby a na soupeře nestačíme. Přímětice B - opory odchází na svůj zápas a my se znovu hledáme, děláme spoustu chyb, necháme míč padat mezi dvě hráčky, nezavoláme., VK KP M - začínáme hrát a bojovat. I když hra má výkyvy, vítězíme v 3.setu 15:11. Takže máme prohru s 1. a posledním družstvem. JM KCM  je nakonec o pár bodů lepší než my, VK KP M o pár bodů za námi.
Zápis: Fléglová, Bajerová, Bradáčková - děkujeme!
 
5.12. ŽKY B postupují do skupiny E - gratulace - jen tak dál!
28.-29.11.I s posilami z kadetek zůstáváme ve čtvrté sedmičce - čeká nás tedy pohár útěchy, ale získáváme cenné zkušenosti
14.11. ŽKY A padají z 1.čtverky, ale bojovnost nechyběla...
           ŽKY B končí 3. ve skupině F
8.11. Pohár 7.tříd
Družstvo A nepostoupilo, takže zůstává ve 4.čtveřici. Tato velká ztráta bodů  hned v úvodu sezóny není příjemná a družstvo bude už mít těžké dostat se do finálové osmičky.
Družstvo B padá do poslední čtveřice.
Děvčata, je třeba pracovat na pohybu k míči a odvaze hrát. Kdo se bojí hrát míč a neútočí, nemůže vyhrávat.
 
31.10. - 1.11. Český pohár žákyň Hradec Králové
Sára, Lucka V - hlavní smečařky týmu, jsou nejúdernější ze všech hráček, velmi dobře. (Není to důvod k zamyšlení, když nahravačky z kadetek smečují lépe než smečařky ze žákyň?). Dobrá hra, ale ve vypjatých chvílích chybují místo aby družstvo podržely. Odehrály 12 setů, díky za pomoc. 
Kubis - hlavní nahravačka, odehráno 12 setů, výkon byl místy nesoustředěný ze zbytečnými chybami, chybí mi tam různorodost a přesnost nahrávek, rychlejší pohyb k míči, dotočení se do směru nahrávky. Tradiční opora na podání a snad jediná z družstva kadetek podání nekazila. Nahravačka určuje hru, a tak je třeba neustále něco vymýšlet a zkoušet nové věci místo toho, co nefunguje. Nelze hrát pětkrát za sebou míč na jednu hráčku, je třeba zkusit něco nového dostat se ze svízelné situace a ne se držet naučeného schématu.
Aneta - měla by být naší hlavní smečařskou oporou, byla platnou hráčku, ale smeč se nerozvíjí tak, jak by měl a v poli je to velmi slabé- důvodem jsou nefungující nohy. Je třeba na nich zapracovat a posunout se dál (u smeče- rozběh, výskok, v poli- připravenost, přešlapování, sledování míče a reagování na jeho dráhu letu)
Eliška odehrála také 12 setů, tentokrát nebyla v útoku tak účinná jsko na žákyních (stále opakuješ stejnou chybu a nesnažíš se něco změnit). V poli častá nepřipravenost na míč. Poslední zápas lepší pohyb (nebylo na koho spoléhat, tak jsi se pohnula- dělej to vždy). Je třeba pracovat s rukou na smeči i podání.
Eva G - velká nervozita z počátku turnaje, přenechávání míčů zkušenějším (ale ne lépe přihrávajícím hráčkám), nerozhodnost. V okamžiku, kdy na hřišti nejsou hráčky z kadetek, jsi to zase ty.
Verča B - v poli problémy s viděním míče, bojuješ, chceš hrát, ale zatím je to velmi nervózní. Nemysli na to, co uděláš za chyby. Na prvních zápasech sezóny jsi byla nejradostnější hráčka. Drž se toho, užívej si hru a nenech se rozhodit chybami. Bez chyb se nic nenaučíme.
Lucka Š - zpočátku nervózní, rozpačitý výkon, v závěru hraješ odvážně i ve vypjaté situaci, míče nekazíš, chceš-li hrát na smeči, musíš se tlačit k razantnějšímu útoku.
Terka U  - jako druhá blokařka sis své odehrála, ale v útoku je třeba přitlačit a v poli soustředěně sledovat míč. A hlavně trenéři ti radí a vedou tě, tak to tak ber a nebraň se tomu. Podávat už budeš jen vrchní podání a při tréninku pracovat na zrychlení ruky a správném  nadhozu.
Sabina- v sobotu bez pohybu, a tím pádem se na hřiště moc nedostala. V posledním zápase už to zase byla ona. Je třeba pracovat na pohybu, nahravačka musí být rychlá. Jsou-li čtyři nahravačky, máš šance střídat do pole, ale na to je třeba sebou pořádně mrsknout.
Elia - první turnaj s družstvem A, moc příležitostí jsi nedostala, ale to co odehrála, bylo klidné, pečlivé a sousředěné, což mě potěšilo. Jen tak dál a hraj tak i v družstvu B žákyň, to je tvoje cesta k družstvu A.
 
 
25.10. Minivolejbal Rousínov - oranžový, červený, zelený, modrý
Sraz do 8.20h na hale v Rousínově, Habrovanská 1199/3a
modrý: Ducarová, Ziaková, Zapletalová -  4.místo
zelený: Krejčiříková, Bajerová, Gronichová L., - 2.místo
červený: Toczynská, Zajíčková, Hlinková - 3 vítězství, 2 porážky
oranžový: Hnátová, Maňousek - 1 vítězství
 
24.10. KP ŽKY - družstvo A postupuje do 1.čtveřice- GRATULACE!!!
Na postupu se podílely všechny zúčastněné hráčky, opět skvělá podpora rodičů. I Gronichovi přijeli zjistit situaci, aby mohli informovat nemocnou Evču
A komu patří pochvala? Míše Koubkové (chtěla vyhrát!), Lucce Vyšatové (po dlouhé době dobrý výkon na smeči), Anetě Třinácté (smeč velmi účinný, chceš-li se posunout dál, je třeba rozhýbat nohy- v poli i při rozběhu na smeč- půjde ti to pak ještě líp), Elišce Zavadilové (poslední dobou odvádíš velmi dobré výkony - jen tak dál), Lucce Štěpánkové (postup do základní šestky, tak tomu říkám výkon- pokračuj ve svém snažení), Anežce Štočkové ( odehrála jen jeden zápas, myšlenkami už možná byla trochu na oslavě), Petře Vřešťálové (znám tvé lepší výkony, ale ono to bez pořádného tréninku jde těžko), Sabině Chlupové (v zápase se Šlapanicemi), Bětce Vránové (poslední dobou se trochu trápíš, ale bloky se Šlapanicemi byly důležité, vydrž), Verče Bartošové (poslední dobou se také nedaří tak, jak by jsi chtěla, ale to jedno podání, to byla paráda, vydrž) a Darje Peškové ( i přes blokádu v zádech se snažila dát do pořádku a vydržela s námi až do konce).
družstvo B - první dva zápasy bez pohybu a chuti vyhrát, přehráváme míč a čekáme, jak to dopadne. V posledním zápase je na hřišti nejsilnější sestava, přesto proti mladým hráčkaám z Jehnic vyhráváme velmi těsně - udrželi jsme se v 6.čtveřici, ale chtělo by to trochu víc.
Musím říct, že z hráček, které původně chtěly hrát v družstvu A a teď mají být oporou týmu B, jsem dost zklamaná - Iva neúčast, Elia netrénuje a na jejích výkonech je to znát,  Terka U- po nemoci, ale bez pohybu v poli, nepřipravena na míč - to jsou základní věci, bez kterých se nedá hrát,Terka N- již tři týdny jsem ji neviděla pořádně odtrénovat, takže i když se tentokrát ve hře snažila, bylo to znát. Někteří soupeři, kteří tě dlouho neviděli, byli v šoku,že se vůbec nehýbeš - je čas se nad sebou zamyslet a začít makat!).
Adéla Francová - technicky dobře, ale stále chybí pohyb v poli, Anička D- snad jediná hráčka, kterou trenér chválil, že odmakala celý turnaj - pracuj na sobě, určitě to někam dotáhneš, Míša Ziaková - nadšení ti nechybí, ale je třeba se hýbat v poli, Anička K,- jsi nejstarší, měla bys být oporou, Berenika - hra není špatná, ale je třeba zapracovat na technice odbití vrchem, Aneta, Ivana, Sabina - mladé hráčky, které se ještě potřebují vyhrát, takže se do toho v Poháru 7.tříd pořádně opřeme, Zuzka Drápalová - nevěří si, silově nezvládá a na tréninku také vidím spíš zábavu než poctivé odmakaní jako dřív.
 
11.10. kvalifikace Poháru 7.tříd - ZŠ Novolíšeńská 
družstvo A - Vránová, Gronichová, Bradáčková,  Boudná, Brázdová, Šustková, Mernová, Ducarová - výsledek kvalifikace - 4.čtveřice
družstvo B - Nespěšná, Tychtlová, Ziaková, Mrázová, Keršnerová, Honzáková, Večeřová, Bajerová, Keršnerová, Křičková - výsledek kvalifikace - 5.čtveřice
Děkujeme rozhodčím i zapisovatelům z řad rodičů a zraněných hráček
 
11.10. KP JKY a KKY + starší žákyně - Čerbáková, Michenková, Zaoralová, Kuklíková, Štěpánková, Chlupová, Novosadová, Zipserová, Vřešťálová, Třináctá, Bartošová - prohra 0:3,0:3
 
4.10. MINIVOLEJBAL
žlutý :(1.-2.třída) Klementová, Ulbrich,, Zvejšková 
oranžový (2.-3.třída) Maňousek,  Binder,  
                                   Neumannová, Rotreklová - 1.místo
                                   Ovečková,  Klimešová, 
                                   Šikulová, Ulbrichová
červený (3.-4.třída)  Kadlecová, Paulíková
                                  Zvejška, Keršnerová D,,                       
                                   Hnátová, L., Zajíčková,
                                   Toczyská, Hlinková,  Chaloupková
                                    Kuberová, Slezáková
zelený (4.-5.třída): Kovaříková,VeseláBlahoudková
                              VečeřováBajerová, Honzáková, 
modrý (5.-6.třída) : Ziaková,Ducarová, Keršnerová B
                               Mrázová,  Zapletalová,  Fazorová, 
První zkušenosti máme za sebou a teď už to bude jen lepší. Děkujeme všem rodičům za pomoc a spolupráci.
 
KP ŽKY - 1.kolo 
družstvo A2.místo, zůstává v 2..čtveřici - bojovnost v zápase s VK KP nestačila na výškovou převahu soupeře, ostatní dva zápasy měly hladký průběh. Všechny hráčky odehrály alespoň dva sety a všech jedenáct bylo právoplatnými členkami týmu. Spolupráce s hráčkami, které trénují v kadetkách funguje- super.
Somorová, Vyšatová, Koubková, Chlupová, Vránová, Štěpánková, Gronichová, Třináctá, Zavadilová, Vřešťálová, Bartošová
družstvo B nebojuje a padá do 6.čtveřice - škoda zápasu se ZŠ Vejrostova - bez bojovnosti nahoru nepůjdeme
Novosadová, Ulrichová, Boudná, Francová, Badinová, Ducarová,. Ziaková, Šustková
 
Český pohár žákyň 19.-20.9.
Vránová, Gronichová, Štěpánková, Ulrichová, Chlupová, Vřešťálová, Bartošová, Vyšatová, Štočková absolvovaly celé dva dny, v neděli přijely posily Třináctá, Somorová, Koubková, Třináctá
Všechny hráčky odehrály minimálně 5 setů, posun byl vidět v každém zápase. Přestáváme se bát, snažíme se udržet míč ve hře, pokoušíme se o bloky. Problém je v radosti ze hry a agresivitě v útoku a také v tom, že při příjmu si dáváme přednost. Chce to méně alibismu a více odvahy vzít danou situaci na sebe. Budete-li na sobě pracovat a vyhodnocovat si své chyby i úspěchy, věřím tomu, že nám zrovna tato soutěž přinese hodně dobrého pro naši volejbalovou budoucnost.
 
sobota 12.9. kvalifikace žákyň na ZŠ Novolíšeňská - sraz 7.50h - družstvo A i B
družstvo A -  Vašková, Koubková, Štěpánková, Štočková, Chlupová, Zavadilová,  Vřešťálová, Třináctá,  Pešková, Gronichová, Vránová , Somorová, Bartošová
 
družstvo  B   Novosadová,  Ulrichová, Zipserová, Bradáčková, BoudnáBrázdováMernová, ZiakováDrápalová, Ducarová, Francová, Badinová, Kadlíková, Šustková, Katrňáková, Chromá, Harásková
 
Kvalifikace žákyň proběhla v domácím prostředí v úžasné atmosféře. Zúčastnilo se jí 30 žákyň, rozdělených do dvou družstev a všechny se vzájemně podporovaly. Chvilku to .vyadalo, že družstvo B má na dosah úžasný výsledek v kvalifikaci. V prvním setu porazili Vítovice, a tak se otevírala krásná cesta k 3. nebo 4.čtveřici. Družstvo A dohrálo a přišlo fandit. Atmosféra byla výborná, hráčky namotivované, některé možná příliš. Začala se projevovat nezkušenost, nervozita, zbrklost a naprostá absence pohybu k míči. Nevyšlo to, ale některé momenty zápasu ukazovali na to, že i družstvo B má šanci hrát na slušné úrovni, pokud na sobě bude pečlivě pracovat. Zejména starší a zkušenější hráčky se však musí chopit vedení a brát více míčů na sebe. Poslední zápas družstvo B s přehledem vyhrálo a postoupilo tak pro příští kolo do 5.čtveřice. Můj obdiv patří trenérovi, který zvládl zapojit do zápasu všech 17 hráček, takže kdo nehrál, fandil a byl s týmem a až na Sofii, u níž se za její krátké působení nestihla vyřídit registrace si to na hřišti postupně zkusily úplně všechny hráčky.
Družstvo A prošlo skupinou hladce a čekala jej rozhodující bitva s Vyškovem A. Již předem bylo jasné, že to nebude jednoduché. Soupeř velmi dobře útočí. První set se rveme jako lvice, drtíme soupeře podáním a hlavně díky podáním Kubis a Sáry vítězíme v prvním setu. Druhý set nejsme schopni přijmout soupeřovo podání a prohráváme obrovským rozdílem. Nenašla se hráčka, která by na sebe vzala zodpovědnost. Poznámka k starším hráčkám- je-li v tělocvičně taková atmosféra, jaká byla, není trenéra slyšet a iniciativu musí převzít kapitán a zkušenější hráčky na hřišti - nebojte se hráčku, která opakovaně zkazila přhrávku schovat a posunout do příjmu někoho jiného.
V třetím setu již soupeř nepolevil, takže i když bojujeme, zvítězit se nám nepodařilo. Zkažená podání klasických opor situaci moc nezlepšila. Podání a rozehra není špatná, přihrávka bídná, chybí včasný pohyb k míči a v útoku nás soupeř těžce převyšoval. Příště tedy hrajeme ve druhé čtveřici. Pokud se budeme chtít udržet blízko vrcholu, musíme zapracovat na razanci v útoku a zlepšit přihrávku.
Díky všem rodičům za podporu - tentokrát jich nebylo málo, tak doufám, že nás budou takto povzbuzovat po celou sezónu!
 
7.-11.9. kvalifikace KP žky se blíží a najednou nás přibývá na tréninku. V pondělí 34 hráček. Využívám situace a hovořím o soutěžích, které budeme hrát, rozděluji v diskuzi s hráčkami jednotlivá družstva. V průběhu týdne stále kolem 30 hráček a přibývá těch, co chtějí být u toho, až se bude hrát kvalifikace KP žky. Ve čtvrtek se téměř děsím.....v sobotu nás bude 31!
 
.Středa 2.9. na tréninku 28hráček, čtvrtek na tréninku  24 hráček - smutné na tom je, že není ochota hrát KP žákyň, takže družstvo B je v ohrožení a kvalifikace je již v sobotu 12.9..
Tréninky poslední týden v srpnu 14-16h venkovní hřiště:
út 25.8. -  Ziaková,  Zavadilová, Třináctá, Gronichová, Chlupová, Michenková, Vránová,  Štěpánková, Štočková,Ulrichová,  Bradáčková, Zipserová, Drápalová, Kadlíková, Ducarová, Mrázová, Boudná, Ulrichová
st 26.8.  - Nespěšná,  Ziaková, Tychtlová, Zavadilová, Třináctá, Gronichová,  Michenková, Vránová, Štěpánková, Štočková,  Prokopová, Mrázová, Ducarová, Boudná, Kadlíková
čt 27.8. - Nespěšná,  Ziaková, Tychtlová, Zavadilová, Třináctá, Gronichová, Vránová, Štěpánková, Štočková, Prokopová, Mrázová, Ducarová, Boudná, Kadlíková (PP30´), Badinová (1h), Ulrichová
po 31.8. - Nespěšná, Ziaková, Zavadilová, Třináctá, Chlupová, Vránová, Štěpánková, Štočková, Pešková, Šustková, Zipserová,  Mrázová, Ducarová, Boudná, Kadlíková, Bartošková
Omluvena : Novosadová, Vřešťálová, Vašková

sobota 29. turnaj v Břeclavi  kadetky a starší žákyně:  Štěpánková, Štočková, Ulrichová, Třináctá, Pešková?, Gronichová, Vránová, Zavadilová, Zipserová + kky kky 2.místo, žky 3.místo

neděle 30.8. turnaj v Uherském Hradišti  žákyň: Štěpánková, Štočková, Chlupová, Ulrichová, Třináctá, Pešková, Zavadilová, Vránová (A) , Gronichová (A) -11.místo - turnaj bez blokařek- Danča zraněná, Darja nemocná, KaMi dala přednost oslavám narozenin

neděle 30.8. Břeclav mladší žákyně:  Boudná, Kadlíková, Ziaková, Ducarová, Mrázová,  Tychtlová, Nespěšná, Badinová - 5.místo - první turnaj máme za sebou......

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------