1.2. Liga škol- v I.iII.lize máme jedno vítězství a jednu porážku

28.1.-29.1. Český pohár- velká pochvala všem, kteří pomohli zachránit velmi nepříjemnou situaci. Z 23 hráček přihlášených na tento turnaj mohlo a chtělo jet pouze 5, zbytek obětavě doplnilo družstvo B. Rodiče pomohli s dopravou a hráčky získaly cenné zkušenosti. Oceňuji hráčky, které odjely na minivolejbal, i když by raději zůstaly na Českém poháru. A  ještě dokázaly v obou kategoriích vyhrát své skupiny. V poháru padáme do třetí skupiny, ale odjíždíme s pocitem 13 odehraných setů a spousty nasbíraných zkušeností. A také víme, že umíme bojovat, i když podmínky nejsou zrovna nejpříznivější.

Eva G - tahoun na hřišti, střídá hru hlavou i silou, velká opora na podání i při organizaci postavení ve hře. Mimo něj bohužel jako kapitán nefunguje. Po namáhavém dni a nemoci  v čele mladých spoluhráček ještě po půlnoci nespí.....

Adéla F- odjíždí v ne zcela dobrém zdravotním stavu, hraje všechna utkání, na což není zvyklá, a také nemá po půlnoci potřebu spát.....Na síti si uhraje své, ale stále ti nepracují nohy tak, jak mají.

Míša Z - v sobotu šetří každý krok k míči. V neděli ji určuji kapitánem a nohy se najednou rozběhaly. Doufám, že se jim to bude stávat čím dál častěji. Velká opora na podání i při organizaci hráček na hřišti. Chválím za první pokusy o blok.

Ivana Š - střídala post nahravačky a blokařky a snažila se vždy rychle zorientovat. Odehrála 13 setů, na což také není zvyklá, takže si troufám tvrdit, že nelitovala , když vynechala rodinnou oslavu a dala přednost volejbalu.

Anna Z- zlepšuje se každým zápasem a je vidět, že chce hrát. Hlídat práci ruky při smeči i podání.

Johanka- chce hrát, někdy jí však síly nestačí. Je třeba trochu naposilovat ruce. Ale v jediném vítězném setu byla na hřišti!

Adéla V- nechtěla jet , a pak litovala, že musí odjet. Také tam vidím zlepšení. Dokonce ani na bloku už se nebála

Klára V - již ve čtvrtek na tréninku hrála, jako by mě chtěla přesvědčit, ať ji v neděli neposílám na minivolejbal, ale nechám si ji na Českém poháru. Sobotní ráno bylo rozpačité, ale třetí zápas odehrála velmi dobře, byla pozorná v poli, velmi dobře umísťovala smeče. Práce ruky je lepší, ale stále je třeba na správném pohybu pracovat. Cením si toho, že jsi bez reptání jela splnit svou povinnost na minivolejbal, i když se ti vůbec nechtělo.

Adéla H - s Ádou neustále bojujeme, nechce poslouchat, nerespektuje pokyny trenéra, odmítá hrát, co jí trenér řekne. Nakonec odjede bez rozloučení jiným autem než jí trenér určí. Hodně jsme spolu o víkendu komunikovali, tak doufám, že dojde k nápravě. Bylo by škoda, aby tak šikovná hráčka nehrála proto, že nechce poslouchat. Na náhru se jí nechtělo, ale odehrála tam veli dobře. Její rychlé nohy byly přínosem a neměla čas ztrácet pozornoist  jako se jí to děje na smeči.

Leona G - nejmladší z bojovnic zaujala i soupeře a ostatní trenéry svou odvahou postavit se mnohem starším soupeřkám a vybrat jejich prudký míč. A že se jí někdy nedařilo? To se s věkem spraví, pokud bude pilně trénovat a dělat, co jí trenéři radí.

 

21.1. Žky A padají z 1.čtveřice v KP žákyň - díky pomoci z jiných tréninkových skupin jsme nastoupili v 7, končíme však v 5. Slušně odehraný 1.set s VK KP A, 2.zápas - nejlehčí soupeř, ale nejmenší chuť hrát, zranění v 3.zápase družstvo semklo a tým najednou spolupracuje a hraje s chutí a získává jeden set nad Příměticemi.

ŽKY B udržely svou skupinu - gratulace

Existence družstva A ohrožena - ze strany hráček není zájem o volejbal?

Družstvo A žákyň se letos neustále potýká s docházkou.Podívejme se na prosinec a leden, kdy bylo 16 tréninů:

Míša V  6, Iva Z 4 (matka tento týden oznamuje ukončení trénování - v polovině rozehrané sezóny), Adéla F 5, Lucie B 3, Darja (nemám informace o tom, kdy nastoupí), Sabina 8, Ivana Š 5, Eva G 12, Bětka 14, Aneta 7, Zuzka 3 (po mém upozornění mi matka sděluje, že kdyby měla dcera volejbal na prvním místě, hrála by v jiném oddíle) ,- jsme v první čtveřici, ale nemáme potřebu trénovat, ani docházka na zápasy není 100%) . Zvažuji zrušení družstva  A a to si děvčata začátkem prosince přála jezdit na Český pohár po celé ČR....... Dvě hráčky, které chtějí hrát a pracovat na sobě, je na volejbal opravdu málo. 

18.1. Vítězství nad ZŠ Vejrostova B, prohra s G Řečkovice v II. lize základních škol

15.1.P7 -  ZŠ Novolíšeňská - 

Velká šance na postup, kláčové hráčky však netáhnou, ale jen se vezou . Škoda nevyužité příležitosti. Mrzí mě, že jkapitán nerespektuje pokyny trenéra. Vypadá to, že hráčky jsou se svými výkony spokojeny a nechce se jim na sobě pracovat.

Drápalová,  Ducarová, Keršnerová,   Mrázová, Honzáková, Večeřová, Kadlecová,  Ziaková, Zapletalová, Ulbrichová,Procházková, Pauliková, 
omluvena: Dubová, Křičková, Zapletalová, Vlčková, Gronichová L
Díky Bětce za pískání i snahu rozcvičit hráčky, kterým se nechtělo hýbat.
 
11.1. Dvě vítězství v I lize základních škol 

 7.1. KP ŽKY 

družstvo A  soupeři: Sokol Brno, DDM Brno, Předklášteří
Zipserová,  Brázdová, Šustková, Gronichová E, Vránová, Mernová, Drápalová, VyšatováUlrichová, NovosadováChlupová, Vřešťálová
S přehledem vítězíme a postupujeme do 1.čtveřice! Na vítězství se podílelo všech 12 hráček a je čím dál těžší vybrat těch nejlepších 6.  Třetí set s DDM odehrála šestice žákyň bez Zuzky a děvčata ukázala, že chtějí hrát a vyhrávat a že příští kolo to soupeřům v první čtveřici rozhodně nehodlají dát zadarmo.
Eva G - tentokrát rozhodně nejužitečnější hráčka s množstvím vítězně zakončených míčů, Je vidět, že nad hrou přemýšlí, pochvala nejen za technické provedení, ale i za taktické myšlení.
Lucka V - pochvala za správné umísťování množství  nepřesně nahraných míčů. Podání velmi účinné, ale zkažených bylo příliš. 
Bětka - několik velmi pěkných smečů, pozornost v poli, obětavost. Ale opět bojuje s přemotivovaností (3 bloky v síti a série míčů vyhozených při útoku opakovaně stejným způsobem jsou u tak zkušené hráčky zbytečné chyby)
Zuzka - tentokrát pozici hráčky v základu neudržela, hra pro ni byla po třítýdenní pauze trápením, Doufám, že příští týden si to vynahradí
Sabina Ch - měla štěstí, že jsem tentokrát potřebovala upozornit Ivanu na nutnost trénování a jiná nahravačka nebyla., proto hrála.... Je třeba startovat včas k míči, dotáčet se do směru, nahrávat vrchním odbitím a k síti, řídit hru a přemýšlet nad tím, kam nahrát. Úsilí se zvýšilo pouze v okamžicích, kdy se Ivana začala chystat na střídání.
Ivana - příležitostí dostala méně a nepřesvědčila mě, že je schopna bez tréninku hrát. Pohyb k míči je čím dál pomalejší, nejsi dotočena do směru,, v poli špatné postavení a nesleduješ soupeře. Poslední dobou jsi roztržitá a nepracuješ na svém zlepšení.
Sabina B - konečně překročila svůj stín, ve čtvrtek na tréninku usměrňovala velmi dobře míče a v sobotu konečně hrála bez viditelného strachu a pokračovala ve slušné hře, Cesta do základu vede přes zlepšení podání.
Iva Z - dlouho jsem ji šetřila, aby jí zase nedošly síly.To, co odehrála, odehrála velmi dobře, pozorně sledovala míče a pomohla tím v několika nepřehledných situacích, poslední dva sety zakončila výborným podáním a po něm závěrečným esem. Na tréninku je třeba se zaměřit na časování smeče a hlavně správné postavení při blokování.
Aneta - nejužitečnější střídající hráčka, která v rozhodujících chvílích střídala a splnila úkol, který dostala.
Petra - rozhodně nejlepší blokařka tohoto turnaje, na smeči by to chtělo přitvrdit.
Terka N - konečně jsem ji viděla odehrát si své a dokonce to vypadalo, že má ze hry radost
Terka U - tentokrát se na ni moc nedostalo, na začátku problémy v poli, v posledním setu zvládla střídání velmi  dobře.
 
družstvo B soupeři: - Kuřim, Pohořelice, Milénova B
Ducarová (A4)Křičková, Zapletalová, Mrázová, Ulbricová, Kadlíková
Honzáková, Kadlecová (A2),  Ziaková (A4)Gronichová L (A4)

V posledním zápase děvčata sice vybojovala udržení ve skupině, ale dle slov trenéra nejhorší hra v letošní sezóně-

2.1.2017 Letošní první trénink: z družstva A- Vránová, Gronichová E, Šustková (pozdě ale přece),

z družstva B - Ziaková, Ducarová, Honzáková, Křičková, Mrázová, Zapletalová, Vlčková, Gronichová L, Zajíčková

omluvena: Drápalová, Kadlecová

Kde je zbytek? Zejména družstvo A by se mělo zamyslet. V sobotu hrajeme!

17.12. ŽKY A v oslabené sestavě, ale posíleny výborně hrající Luckou V jsme sahaly po postupu. Díky špatné fyzické kondici klíčové hráčky však bylo nutné vystřídat na tři nahravačky a postup nevyšel. Přesto v dané sestavě moc pěkná hra.

ŽKY B postup do vyšší čtveřice- gratulace

18.12. Pohár 7.tříd - udržely jsme svoji čtveřici, díky za pomoc všem mláďatům 

14.12. Memoriál F.Odehnala- družstvo A výborné 2.místo , družstvo B 10.místo

10.12. Ceský pohár

Vyšatová, Chlupová, Zavadilová, Vránová, Gronichová Eva, Boudná, Šustková, Ducarová, Ziaková, , Honzáková, Gronichová Leona

Udrželi jsme se v třetí skupině, vynechám-li první zápas......, výborně odehraný turnaj, velmi dobře fungující střídající hráčky na tom měli svou zásluhu. Pět zápasů v jednom dni je skutečně hodně.

Námět pro hráčky k zamyšlení: Proč nám nejdou 1.zápasy? A co se dá udělat pro to, abychom to změnili?

Po prvním zápase se na nadcházející den dívám skepticky. Hladce vyhraný první set a další pasivní a neradostný přístup a zasloužená prohra se soupeřem, kterého jsme v prvním setu hladce převálcovali. Je jasné, že nám tento zápas bude chybět.

Po příjezdu Vyšatových nastává s Luckou neuvěřitelná proměna a rázem je z ní opora celého týmu a celé družstvo chytá druhý dech.

Lucka V - výborně odehrané čtyři zápasy, byla jsi skutečnou oporou a bylo by fajn zapracovat na tom, aby tomu tak bylo vždy a ne jen v ideálních podmínkách. Hraješ-li se žákyněmi, připrav se na to, že náhra nebudou takové jako v juniorkách.

Eva G - zase se vrací na výsluní, skáče, dává do smečů víc síly a k tomu její šikovné zápěstí a schopnost plnit taktické pokyny, obětavost v poli. Výborná hra a pouhé jeden okamžik zaváhání v průběhu 5 náročných zápasů - pochvala

Bětka - opora týmu, obětavost v poli, snaha neustále držet tým, několik nádherných zásahů na síti - výborně!

Lucka B - každým setem lepší a lepší, začíná se orientovat na hřišti. Na to jak málo má odehráno, výborná hra

Anna D - velmi dobře odehraný turnaj, s Luckou se dělili o post druhé blokařky - podání velmi dobře, útok má razanci, v poli slušné zásahy, ale chce to udržet pozornost a být u míče včas a zejmína myslet na to, že hlavním úkolem blokařky je blokovat

Míša Z- nejlepší nahrávky ze všech čtyř přítomných nahravaček

Ivana - bez nahrávky dotažené do kůlu nemůžeme sztavět hru na smečařkách a to by byla skutečně škoda, i na poli je třeba ještě zapracovat. V této konkurenci už jen odvaha a smělost na hlavní náhru nestačí.

Adéla H - tentokrát se na ni moc nedostalo, konkurence na smeči byla veliká. Důležité stžídání v okamžiku únavy hlavních hráček

Sabina- první zápas zase vypadá jako kdyby hrála poprvé a vůbec ji to nebavilo, v dalších zápasech došlo ke zlepšení

Eliška - v prvním zápase přemýšlím, proč s námi vůbec jela. Během dne zlepšení.

Leona - vážím si toho, že s námui jede a rozcvičuje se, i když ví, že na hřiště se nedostane. A je-li třeba, jde i zapisovat. Díky

 

8.12. Setkání sportovních klubů v Líšni, vyhlášení nejlepších sportovců Líšně.

Oddíl TJ Junior prezentovaly tyto hráčky:

Vránová, Gronichová Eva, Procházková Míša, Gronichová Leona, Neumannová Linda, Zajíčková Nicol

Bětka Vránová vyhlášena mezi nejlepšími sportovci Líšně - gratulujeme

 

3.12. Žákyně A padají z 1.čtveřice

Škoda 1.zápasu, kdy jsme nepodali svůj maximální výkon a tím si uzavřeli cestu pro udržení. Další 2 zápasy velmi dobrá hra, bojujeme, pereme se téměř o každý míč, nepoddáváme se tlaku soupeře.

Hráčky z tréninkové skupiny žkyA dotáhly  kadetky a konkurence v týmu se zvyšuje. Je čím dál těžší vybrat základní sestavu.

Bětka- tahoun družstva je zpět, občas ji provází mírná nejistota po třítýdenní pauze, ale velká pochvala za výborné umísťování míčů do volného prostoru soupeře a podání

Eva - její smečařské umění jde nahoru, začíná víc skákat, realizuje pokyny trenérky, hledá volný prostor v poli soupeře, tlačí podáním - velmi dobrý výkon. 

Zuzka - první zápas nepříliš výrazný, vypadalo to, že se trápí. V druhém zápase pookřála a bojuje, velká opora na postu nahravačky, velmi důležitý byl zejména blok na hlavním kůlu soupeře. Nasazení až do konce turnaje. Připomínka k pozornosti a připravenosti v poli- a nehraj jednou rukou!

Adéla - odehrála svůj letos nejlepší zápas, zbavila se strachu, jde i do těžkých míčů, i na síti si odehrála své. Pochvala za bloky se Zuzkou na hlavním kůlu. Škoda, že si nenašla čas a nezůstala celý turnaj.

Ivana - v sobotu jediná hráčka trénující post nahravačky. V prvním zápase vůbec nevyužívá smečařky a hlavním kůlu. Pořád cítím snahu volit jednodušší a ne nejúčinnější řešení, bojuješ s postavením a pohybem k míči.. Na to, jak málo zkušeností má za sebou, slušný výkon.Pochvala za odvahu zkusit rychlíky s Bětkou.

Iva Z- velmi dobrý výkon, hráčka s výbornými dispozicemi, ale velmi špatnou tréninkovou i zápasovou morálkou. Odehrála výborně, bojovala o každý míč, byla soustředěná. Zejména s VK KP A byla radost se na ní dívat. O to smutněji mi bylo, když jsem si uvědomila, kde už by mohla být, kdyby trénovala a hrála pravidelně a ne jenom, když se jí chce. Z 27 tréninků jich absolvovala pouze 16 a jen ze tří se omluvila), příští týden ČP pouze na jeden den a přesto nechce jet........škoda pro ni i pro tým!

Aneta - velmi dobře zvládnutá pozice střídající hráčky, do puntíku splnila pokyny trenérky, s kterými šla na hřiště - vykrývání a jistota na podání.

Lucka B - čekala na svou chvíli až do posledního zápasu, ale ukázala, že chce hrát a nebojí se. Mile mě překvapila na bloku - šla do toho, i když s blokováním nemá téměř žádné zkušenosti.

Sabina - také si na svou chvíli musela počkat, ale i ona se brzy poprala s počáteční nervozitou a ukázala, že chce hrát. Na síti si víc věř, máš šikovnou ruku. Přidej k tomu výskok a pracuj na hře v poli.

Terka N- první střídání se nevydařilo, a pak již moc šancí nedostala. V posledním zápase výkon rozhodně lepší než ve Vyškově.

Terka U - při střídání nepřesvědčila, že je lepší než střídaná hráčka, a tak tentokrát příliš možností nedostala.

Družstvo B se udrželo ve své čtveřici!

Turnaj 3.12. JM-ZKY / IV G  družstvo B – ZŠ Novolíšeňská 

Soupeři: VK KP Milénova B, TJ Lokomotiva Břeclav B, Volejbal Vyškov B

Sestava: Ducarová, Ziaková, Večeřová, Honzáková, Večeřová, Kadlecová, Křičková, Gronichová L., Zajíčková, Ulbrichová

1.      Zápas s VK KP Milénova – nezačínáme špatně, hrajeme však vyrovnanou partii pouze do šestého bodu, kdy nám soupeř uniká na rozdíl čtyř bodů a začíná naše ustrašená hra, která bohužel pokračuje i ve druhém setu. Zápas prohráváme 0:2.

2.      Zápas s Lokomotivou Břeclav. Doufám v zisk alespoň jednoho setu. Pro mě, po výkonu v prvním zápasu by to byl úspěch. Holky mě opět překvapují (mile), na hřiště nastupuje parta holek odhodlaných hrát volejbal. Bojujeme o každý míč a ve velmi vyrovnaném zápasu vyhráváme 2:0. I když i tady jsme se dopustili zbytečných chybiček, tak bojovností jsme je vymazali. Musím vyzdvihnout Míšu Ziakovou, která byla základním článkem tohoto vítězství.

3.      Když Milénova ztratila set s Břeclaví, znamenalo to pro nás nutnost zisku jednoho setu k záchraně ve skupině v posledním zápasu s Vyškovem. Při rozcvičení vypouštím švihadla (asi chyba). Zápas začínáme opět velmi ustrašeně a vlažně, nekomunikujeme, nepřistupujeme řádně k míči, nesmyslně se za ním jen natahujeme. První set jsme ztratili. Začátek druhého setu, bohužel žádná změna, a už za stavu 1:5 bereme první time-out. Od této chvíle se hra trochu vyrovnala, ale body se přelévají ze strany na stranu, ale soupeř si drží neustále náskok čtyř bodů. Už druhý time-out bereme za stavu 11:15, aby nám soupeř neodskočil ještě více. Za stavu 16:20 se snažím o nějakou změnu střídáním. Od této chvíle i Áda Honzáková zjistila, že má rychlé nohy, a že je může použít. Začíná boj o každý míč! Anička Ducarová překvapená snad ze svého prvního bloku. Ani si neuvědomila, jak důležitý bod to byl a srovnává stav na 23:23!! Ještě jsme odvrátili jeden matchboll soupeře a kýžený set k záchraně získáváme po dramatu 26:24!! Třetí set už odevzdaného soupeře celkem pohodlně přehráváme a s celkovým počtem 5-ti bodů končíme nakonec na pěkném druhém místě ve skupině.

Holky, co děláme na tréninku musíme dělat taky na 100%. Přístup k tréninku se promítá i v samotném zápasu (viz zápas s Milénovou a první set s Vyškovem). Zodpovědný přístup k tréninku, znamená lepší fyzičku, tím i větší psychickou odolnost, větší jistotu s míčem, větší pohodu ve hře (nezmatkujeme) a hlavně větší zábavu a radost ze hry!!!

 

20.11. Pohár 7.tříd- padáme zpět do 3.čtveřice, chybí bojovnost a chuť vyhrát. Škoda!

 

13.11. Minivolejbal

C1 (Procházková M., Hnátová, Klimešová) - Výkony jsme měly jako na houpačce. Chvílemi jsme nemohly přihrát, chvílemi se nám dařilo vše. Míšo, chválím za podání, nevadí že občas ulítne. Nepadej pořád na kolena, těžko se z nich zvedá. Ádi, při couvání je potřeba pořádně zpevnit prsty, aby míč neletěl za nás, byla jsi tahoun družstva. Kači, vypadáš na hřišti, jak kdyby ses bála holek a míče, ničeho se bát nemusíš, holky ani míč ti nic neudělají, zkus si pořádně zakřičet a odehrát míč. 
C2 (Zajíčková, Keršnerová) - Od tohoto družstva jsme čekaly především výhry, které přišly a družstvo vyhrálo svoji skupinu. Chvílemi jsme ztrácely koncentraci, ale vždy jsme ji dokázaly se vrátit k soustředěnosti. 
C3 (Neumannová, Ovečková) - Holky se v kvalifikaci dostali do nejlepší skupiny a měli to opravdu těžké. Soupeř nám dával míče na zadní čáru a my jsme nestíhaly odcouvat. Málo jsme se dokázali v poli povzbudit. Juli, je potřeba přistupovat ke každému míči, jakoby byl první a musíš spoléhat na to co umíš. Okolí ti nepomůže. S úsměvem jde vše lépe a to jsi dokázala po našem rozhovoru v jednom ze zápasu. Na tomto přístupu budeme dále pracovat. Lindo, musíme zapracovat na technice prstů a již zmiňovaném pohybu v poli.
C4 (Kohlová, Erbenová) - Začaly jsme turnaji lehce nervózně. Nemohly jsme přesně přihrát a dávaly jsme soupeři body. Amálko, když se řekne do výšky, to neznamená, že to hodíš 0,5 m nad sebe, v hale je strop dostatečně vysoký. Líbil se mi přístup, se kterým jsi odehrála celý turnaj, úsměv a povzbuzování spoluhráčky. Teri, jak jsem se již bavily s Amálkou, je potřeba přistupovat ke hře s radostí, výsledky pak přijdou. Bylo každým zápasem vidět, že se snažíš zapracovat na technice prstů, což jste zvládly i v posledních zápasech.
C5 (Binder, Šikulová) - Přechod z oranžového do červeného je mnohdy obtížný. Je potřeba zapracovat na zpracování míče. V téhle soutěži uznávali hodně sporných míčů. Rozhodčí s většími zkušenostmi, by ale míče hrané zespodu odpískaly pro soupeře. Marťo, super podání prsty, ale dávej pozor, aby nehraničilo s hodem. Musíme se dokázat vyrovnat i s porážkou. Chválím za obětavost v poli. Teri, chválím za zákroky u sítě a za radost při hře z každého míče. Že se občas prohraje nevadí, je potřeba nasbírat zkušenosti a další zápasy budou lepší a lepší. Zapracujeme na spodním i podání. 
O1 (Ulbrich, Holenková) - Družstvo mělo radost ze hry i z každého míče. Anička výborně vnímala postavení hráčů v poli a umísťovala je do prázdných míst. Lukáš bodoval především z podání a jako zkušený hráč se snažil poradit. 
 
Poznámka ke všem hráčkám i rodičům: Na kurtech jsou rozhodčí, kteří by měli dostat potřebné informace k pravidlům od pořadatele. Rozhodčí má vždy pravdu ačkoliv to tak není. Jsou to jen lidi, ale jsou od toho, aby sporné míče rozhodli. Tereza Gállová
 
12.-13.11. Český pohár v Uherském Hradišti
Velmi vlažný začátek, chybí Bětlka a nikdo nechce převzít zodpovědnost a vést tým. Hru si neužíváme, trápíme se. Až v šestém setu začínáme hrát s chutí. Lehčí soupeře však už máme za sebou, takže do posledního zápasu v neděli ráno jdeme s pouhými dvěma body. Šance ještě je, ale raději děvčatům nic neříkám. Hrajeme jako vyměnění, zápas odmakáme, tlačíme soupeře podáním a vítězíme 2:0 (25:12 a 25:2). Počítám rychle body 3 týmů, které mají stejné body i sety- zůstat může jen ten nejlepší- jsme jím my. Děvčata jedním poctivě odehraným zápasem dokázala odvrátit pád do 4.skupiny. Nakonec v sobě sílu a odvahu našla.
Pochvala za podání zejména Sabině Ch a Míše Z, dále Evě, která tentokrát byla naší největší smečařskou oporou a Sabně Ch, která bojovala v poli o každý míč.
 
5.-6.11. Velmi úspěšný víkend, perfektní práce kapitánek  - děkuji všem hráčkám, které pomohly nejen ve hře, ale i při organizaci ! Je radost s vámi spolupracovat!
 
6.11. P7 - 3 vítězství, postup do 2,čtveřice - gratuluji!!
 
Drápalová, Ducarová, Ziaková, Honzáková, Večeřová, Křičková, Keršnerová, Kadlecová, Vlčková, Zapletalová, Mrázová
za pomoc s přípravou a organizací děkuji všem 4 Gronichovým, Lucce Ulbrichové, p.Ducarové 
 
5.11. KP ŽKY
družstvo A 
TJ Sokol Jehnice A 2:0, TJ DDM Brno A 2:1, TJ Sokol Brno 2:0
Vránová, Gronichová E, Šustková, Francová, Pešková, Zipserová, Mernová,  Boudná L,  Brázdová, DrápalováVyšatová,  Vřešťálová
POSTUP DO 1.ČTVEŘICE - graatuluji!
 
družstvo B zůstává v ve své čtveřici
 
22.10.KP žky
družstvo A :  Vránová, Gronichová EFrancová,  Pešková,  Šustková
Třináctá, Vyšatová, Novosadová, Ulrichová, Vřešťálová, Chlupová, Zavadilová- společnými silami a úsilím všech se podařilo postoupit do 2.čtveřice. GRATULUJI!
 
družstvo B -  Roupcová, Kadlíková, Nespěšná, Ducarová, ZiakováHonzáková, Večeřová, Zapletalová, Kadlecová, Křičková, VlčkováGronichová L- suverénní výhry a postup do vyšší čtveřice. Gratuluji!!
 
16.10. Kvalifikace minivolejbalu - 21 dětí - pochvala všem za odvedené výkony!
Výborně červení- Linda a Julča - 1.místo ve své skupině a zelení Lea, Nika a Lucka U. rovněž 1.místo ve skupině
8.-9.10. Český pohár žákyň
Z šestzi blokařek v družstvech A a B je ochotna a schopna odjet pouze 1. Odjíždíme tedy v sestavě 4 nahravaček, 1 blokařky a 2 smečařek. Další smečařka si stěžuje na bolest ramene. Dvě hráčky na poslední chvíli onemocněly. Beru tedy za odměnu za odmakanou přípravu Káju, za bojovnost Adélu H. a za radostný přístup a schopnost být kdykoll k dispozici Leu.
Musím říct, že děvčata byla skvělý tým. Táhla za jeden provaz a přestože nám očividně chybělo více velkých hráček, rvala se se soupeřem a vyhrála krásné tři zápasy.
HOLKY DÍKY, BYL TO SUPER ZÁŽITEK!!! Jen tak dál!
 
 
 
2.10. kvalifikace Poháru 7.tříd
Výkon je ještě rozpačitý, mnozí se bojí na hřiště, ale pereme se s přebíháním i vlastní psychikou. Myslím, že výsledné 3.místo a tím pádem 3.čtverka pro další kolo je solidním umístěním. Doufám, že příště už budeme mít přebíhání lépe zažité a  budeme si daleko víc užívat hru . 
Volejbal Brno - soupeř hrál poprvé šestkový volejbal a nám se podařilo nepouštět je příliš do smečování, takže celkem jasné vítězství. Boskovice - vyrovnaný zápas, polevili jsme v druhém setu, takže soupeř je o 3 body lepší. VK KP - tady se projevila nezkušenost  hráček - KP hraje dobře a my máme takový respekt, že nejsme schopné přihrát prvních 8 míčů. Dostáváme parádní výprask a doufám, že se nám v sezóně podaří to KP vrátit. Znojmo - první set vedeme s jasnou převahou 24-5. Posílám do hry hráčky, které si ještě moc nezahrály. spoléhám na to, že v Poháru 7.tříd se hodně kazí, takže riskuji tři mladé hráčky vedle sebe. Musím říct, že jsem si prošla peklem, protože Přímětice poprvé kazí až za stavu 24-24. Nakonec vítězíme 27-25. Průběh předchozího setu nás ovlivnil natolik, že v druhém setu bojujeme o každý míč a prohráváme 24-26. Zápas končí absolutní remízou 1-1 (51-51).
Velká pochvala Zuzce, zhostila  se velmi dobře role kapitánky a opravdu byla oporou a tahounem družstva. Míša - nahrávky celkem jisté, pěkně vytažené, při pohybu k míči stále chybí krok do správného postavení pro odbití - reaguj dříve a rychleji. Anička D - v poli hraje odvážně, na síti dle momentální připravenosti na hru (v závěru výrazné zlepšení), na blok často zapomíná chodit. Adéla H - odvaha jí rozhodně nechybí, chuť hrát a vyhrát z ní vyzařuje, chce to zapracovat na technice smeče (aby to rameno vydrželo) a dbát na správné postavení v poli a odstupování před útokem. Klárka - nahrávky na střed pěkné, do kůlu ti ještě chybí síly, hlídat si správný směr paží při spodním odbití, na smeči chválím odvážný přístup. Anička M - v průběhu dne "roztála" a hru si čím dál víc užívala- jen odvahu a nebát se rozhodnout a situaci vyřešit. Bára K- snad poprvé Barča vypadala, že ji volejbal baví, chtěla hrát a ne vystřídat ven, zapracuj na technice vrchního odbití a nahrávky budou lítat tam, kam mají - sílu na to máš. Johanka - také nám rozkvétá a zlepšuje se, jen tak dál- je třeba posílit prsty, aby nahrávky šly tam, kam chceš. Adéla V - své první dva míče v utkání odehrála výborně, ustála tlak, nepodlehla panice- super, mám radost, jak ses s tím poprala. Anička Z - hbitě zaskočila i na post, který neměla naučený, na bloku se rozzářila- blokování ale ještě musíme natrénovat, hlídat si zpevněné ruce při odbití bagrem.
 
DÍKY ZA PODPORU Bětky, Ivany , Evy a Leony (i s maminkou) které se zhostily rolí  rozhodčích a zapisovatelek a umožnily mi tím se v klidu věnovat družstvu.
 
1.10. 1.kolo ŽKY
družstvo A  - ZŠ Novolíšeňská -  soupeři Přímětice A, VK KP -Milénova A, Jehnice A
Vránová, Gronichová E.,Šustková,  Drápalová, Brázdová, Mernová, Pešková, Francová, Boudná L, Ulrichová T
zápis - Bradáčková, Vrána -díky! Míša  se nedostavila ani neomluvila, jeden z rozhodčích to udělal stejně, hlavní rozhodčí neměl čas to řešit, takže díky p.Křičkovi za odpískání zápasů.
S Jehnicemi začínáme vlažně a soupeř s přehledem vyhrává. V průběhu prvního setu hledáme základní sestavu- všechny hráčky se dostaly na hřiště a měly šanci ukázat, co umí. V druhém setu se chytáme a začínáme na soupeře tlačit.Po vítězství v druhém setu je třetí set jasně v naší režii.
Znojmo nás drtí především podáním, a když už přihrajeme, přijdou jejich pozorné bloky. Hraje se velmi těžko a opět v prvním setu suverénně vítězí soupeř. V druhém setu bojujeme a hrajeme pěknou hru. Odměnou je naše vítězství. třetí set je opět v režii znojemských podávajících hráček.Ale uhraný set v dané sestavě považuji za úspěch.
Třetí zápas se ZŠ Milénova je noční můra všech trenérů - bez přihrávky, bez pohybu, bez pozornosti, bez útoku,.....Soupeř zaslouženě vyhrává, sám se nejen zachraňuje, ale i posouvá na 2.místo a nás posílá do 3.čtveřice. Byla velká škoda pustit takhle dobře rozehraný turnaj.
 
družstvo B - Gymnázium Botanická - soupeř VK KP - dvojzápas - Honzáková, Večeřová, Zapletalová, Ziaková, Ducarová, Kadlíková, Roupcová, Křičková, Mrázová, Gronichová L, Kadlecová, Keršnerová
Bohužel jsme nepostoupili a zůstáváme v poslední skupině, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, se nejednalo o zápasy ve stylu, kdo podá, vyhrává. I když podání bylo základem hry, hráli jsme i několik hezkých výměn. Většina našich hráček byla na soutěžním turnaji v šestkovém volejbalu vůbec poprvé a mohli poprvé zažít soutěžní atmosféru. Teprve poslední dva tréninky jsme začali přebíhat a u toho již zůstaneme. Začátky setů jsme se v této činnosti hledali, ale nakonec vždy našli J. Celkově musíme získat větší jistotu na příjmu a nebát se si zavolat a vzít odpovědnost na sebe. Učit se míč mít pod kontrolou a nejen koukat, jak letí do autu a on nám skončí v hřišti. Musíme jít s ním, ne za ním. Při vašem nasazení vím, že na to nebudu dlouho čekat. Chválím za bojovnost všech a chuť hrát i v situaci již za rozhodnutého stavu. Měl jsem z toho velmi příjemný pocit.
 
17.9. KVALIFIKACE ŽÁKYŇ - družstvo A 
 
Ve skupině hladké vítěžství nad družstvy Vyškov B, Břeclav B. Výhodou bylo, že jsem viděla hrát všech 12 hráček. Po tříhodinovém čekání poslední zápas s  VK KP A. Velmi slušná hra, odmakaný zápas. Na soupeře nestačíme výškou a razancí útoku. Jsou chvíle, kdy soupeře potrápíme, chceme-li ho porazit, musíme zrychlit hru.
Hráčky: Chlupová, Zavadilová, Vyšatová, Novosadová, Vřešťálová,Třináctá, Ulrichová, Vránová,   Drápalová, Gronichová E,  Zipserová, Šustková, 
Podpora: Francová, Boudná L., Boudná E, Bradáčková, Brázdová, Mernová, Kadlíková
 
 
Děkuji všem hráčkám, které přišly podpořit svůj tým, i když věděly, že si tentokrát nezahrají. Vážím si toho a doufám, že už se těšíte, jak v 1.kole ukážete,co umíte.
 
4.9. turnaj mladších žákyň a žáků v Břeclavi
 
Tento víkend mě optimisticky nastartoval do nové sezóny, tak doufám, že nám to vydrží, co nejdéle.
 
4.9.turnaj žákyň  ve Znojmě 
Ziaková , Zipserová, Gronichová E , Vránová,  Šustková, Roupcová, Bradáčková, Ducarová, Drápalová, Francová
BOUDNÁ ELIŠKA -  opět nedorazila ani hráčka ani omluva!
Jsme tým, bojujeme za stejnou věc, daří se nám potrápit i o hlavu vyšší soupeře. Zjišťujem, co vše se ještě musíme naučit, ale hrajeme spolu a pro sebe.Hurá!!!
 
Výborná konkurence na dobře obsazeném turnaji byla zárukou kvalitní přípravy na kvalifikaci žákyň. Jen tak dál děvčata, mám z vás radost ( i když to možná v některých situacích na hřišti, tak nevypadá).
 
28.8.první přípravný turnaj v Uherském Hradišti
Ziaková (A3), Nespěšná(A4), Bradáčková, Vránová (UH), Gronichová E. (A2), Šustková, Ducarová (A4)?,  Honzáková, Zipserová, Mernová, Roupcová - výsledné 13.místo, ale úžasný pocit - jsme tým, makáme na sobě, umíme spolu hrát . Ve skupině o poslední čtyři místa se nedáme odradit a rveme se o co nejlepší umístění. Bojujeme o každý míč, pomáháme si. Musím uznat, že dobrá parta začíná fungovat, strhla i hráčky, které mnohdy mají jiné zájmy. Jen tak dál holky, jste na správné cestě!
Makáme na nové sezóně :
23.8. trénink 10 -12h- Ziaková,Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová, Dubová
24.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová, Gronichová E., Gronichová L-, Šustková, Bajerová, Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Boudná E, Roupcová, Mrázová
25.8.  trénink 9-12h- Ziaková, Nespěšná, Bradáčková, Vránová (p),Gronichová E., Gronichová L, Šustková, Bajerová,Ducarová, Křičková,  Večeřová, Honzáková, Zipserová, Pešková, Mernová, , Roupcová, Mrázová

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------