Pohár rozhlasu

V pondělí a v úterý 6. a 7. 5. 2019 se na ZŠ Jihomoravské náměstí konalo obvodní kolo Poháru rozhlasu. Naše družstva dívek i chlapců si vedla skvěle, mladší dívky po velkém boji nakonec těsně skončily na 4. místě, mladší i starší žáci vyhráli a starší žákyně vybojovaly 2. místo. Na obvodním kole jsme získali také mnoho individuálních medailových umístění.

V kategorii mladších žákyň nás reprezentovaly: Linda Neumannová ze 6. C, Kačka a Týnka Gottvaldovy ze 6. D, Karolína Janoušková ze 7.A, Valča Mannová ze 7. B, Klára Zapletalová a Berenika Kouřilová ze 7. C, Lucka Ulbrichová, Ema Felklová a Leona Gronichová ze 7. D.

Na okresní kolo postoupila tři družstva, mladší i starší žáci a starší žákyně. Tento závod proběhl v pondělí 13. 5. 2019 na stadionu Pod Palackého vrchem a sešla se na něm nejlepší družstva z celého Brna. Přestože ani v tomto případě nám počasí vůbec nepřálo, byla velká zima a foukal silný vítr, vybojovali jsme výborná umístění. Mladší i starší žáci skončili shodně  na 2. místě a starší žákyně se umístili na  5. příčce.

Zde najdete několik fotografií.

Také v tomto kole jsme získali několik individuálních medailí, Viki Blažková z 9. D byla 2. ve skoku dalekém a spolu se Sárou Fojtíkovou, Andělou Zahradníkovou a Martinou Vodičkovou vybojovaly 2. místo i ve štafetě na 4x60 m. V této kategorii naši školu ještě rezprezentovaly: Adéla Honzáková a Klára Večeřová z 8. B, Klára Bajerová a Eva Kratochvílová z 8. C, Anna Zapletalová z 9. B a Bára Zahradníková z 9. C.

V kategorii mladších žáků Michal Pleva ze 7. C vyhrál soutěž ve skoku dalekém, byl 3. v běhu na 60 m a byl členem štafety na 4x60 m, která doběhla na 3. místě. Členy štafety byli ještě Jan Bílek ze 6. D, Tomáš Veleba ze 7. C a Filip Pavlíček ze 7. B. Filip si odnesl ještě bronzovou medaili za skok daleký. Svělé třetí místo vybojoval také Ondra Duchoň ze 7. B v běhu na 1000 m. V této kategorii nás dále reprezentovali: Dan Suk ze 6. C, Martin Tauš ze 7. B, Lukáš Pokreis a Lukáš Berdník ze 7. C.

 V kategorii starších žáků si pro medaili došli Matěj Sabela z 9. A za 2. místo ve skoku vysokém a ve vrhu koulí a Tomáš Hrabec z 8. B vybojoval také 2. místo v běhu na 1500 m.

Naši školu dále reprezentovali: Tonda Šula z 8. A, Honza Tahal, Kuba Vaněk, Oskar Nechvátal, Filip Třináctý a Michal Hnát z 9. A, Jirka Juránek, Honza Hladký a Jarek Kvasnica z 9. D.

Starší žáci díky vyrovnaným výkonům celého družstva postoupili až do krajského finále, které se konalo 17. 5. 2019 v Břeclavi.

 Zde už závodili z velké většiny atleti, kteří se svým disciplínám věnují soustavně několik let na výkonnostní úrovni. Naši kluci přesto zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a konečné 5. místo v kraji je velkým úspěchem.