září 21 3-4

Fyzikální cirkus - vystoupení našich žáků na Festivalu vědy

Letos se naše škola vrátila znovu na pódium Divadla vědy. V červnu pět žáků z 9. D – Natálie Nováková, Lucie Ulbrichová, Mikuláš Marek, Martin Němec a Šimon Stehlík - připravilo fyzikální představení Fyzikální cirkus „Zábavy jednoduché, leč vědecké“. Představení je inspirované pokusy z knih La Science Amusante z roku 1890, které však nejsou jejich pouhým kopírováním, byly představeny v novém tvořivém kabátě s využitím „modernějšího“ materiálu.

Fyzikální cirkus na Festivalu vědy

Ve fyzikálním cirkusu se střídaly pokusy z různých oblastí. Využívaly běžné pomůcky a materiál, často odpadový, a vysvětlovaly zajímavé fyzikální jevy a zákonitosti netradičním zábavným způsobem. Nejvíce se líbily pokusy s akrobatickými tělesy, s fénem míčky, trubičkami a nafukovacími balónky. Diváky překvapily experimenty využívající různou hustotu látek, zejména láhev - Polydensity bottle s různými kapalinami a korálky, které zajímavě měnili v láhvi své pořadí.  Líbily se i mnohobarevné kaskádové sifóny nebo lávové lampy. Závěr fyzikálního cirkusu byl ve znamení zvučících kelímků a kbelíků různých velikosti a zajímavě se zbarvujících písmen, které ukazovaly konec celého představení.