Na moderní notičku

Opět jsme se po nějaké době vydali na návštěvu za seniory do jejich domova Norbertinum v Židenicích. S tímto domovem jsme navázali spolupráci již před Vánoci a máme v plánu pokračovat v pravidelných návštěvách.
Tentokrát jsme s sebou vzali školní družinku, zapojili jsme do plánovaného programu volnočasové kroužky, které probíhají právě v rámci naší školní družiny pod vedením šikovných vychovatelek. Jelo nás opravdu hodně!
Několik dívek a chlapců vzalo své hudební nástroje, takže malá školní kapela mohla babičkám a dědečkům zahrát ze svého repertoáru na moderní notičku písničky jako třeba Zafúkané od skupiny Fleret. Potom následovalo taneční vystoupení našich „Divokých koček“. Ty ve víru disco a následně i street dance rozproudily krev v žilách a vnesly do celého domova pro seniory svěží jarní vánek. (viz foto)

Celé vystoupení se dočkalo velkých ovací! Děti byly za odměnu pohoštěny velikonočními perníčky, které obyvatelé tohoto domova vlastnoručně nazdobili. Již nyní se těšíme na další společné setkání, tentokrát možná u nás…

Dagmar Kraváčková, spec.ped.