Mistři modeláři ze 4.C

Je to vůbec reálné? A hlavně realizovatelné? Jak to zvládneme? Podobné otázky mi letěly hlavou, když jsme začali domlouvat akci „stavba letadel Spitfire IX“ v naší třídě. I když jsem věřila, že vše dobře dopadne, byla jsem naprosto ohromena. Díky perfektní přípravě lektora v osobě jednoho tatínka, jeho jasným instrukcím a dokonalé organizaci, jsme s dětmi zažili 2 úžasné dny, na jejichž konci se děti pyšnily nádhernými modely letadýlek.

Žasla jsem, jak šikovné prsty mají moji žáci a kolik trpělivosti a pečlivosti se v nich ukrývá. Chlapci i dívky bez rozdílu pracovali pilně několik hodin, pomáhali si, radili se a stavba letadel je neskutečně bavila. Je možné, že jsme touto akcí dětem otevřeli dveře k novému zájmu – modelářství – což bych si moc přála. Děkuji velice firmě Eduard za tento krásný sponzorský dar našim dětem a panu Novákovi za příjemné a profesionální vedení dětí.

   

A co na modelování letadel říkají samy děti?

Miriam: Stavění modelů se mi líbilo a bylo moc super. Nejvíc jsem si užila barvení letadel a vyndávání součástek z obalu. Sice to zabralo moc hodin, ale letadla jsou nádherná.

Apolenka: Tahle akce byla nejlepší na světě. Nejvíc se mi líbilo barvení letadel. Nelíbilo se mi, že mě z toho bolely oči, protože to bylo malé. Ale stálo to za to!

Kryštof: Bylo to super, bavilo mě vše, ale nejlepší bylo barvení. Dávám 10 bodů z 10, doporučuji všem. Nevýhoda je, že u toho musíte být trpěliví, takže kdo je líný, nikdy to neudělá. Výhoda je, že je to krásné.

Sam: Bylo to vážně super. Mohli jsme si letadlo vybarvit, jak jsme chtěli a musel jsem držet svoje nervy