červenec 19 15-19

Matematický tábor v Medlově

O prázdninách ve dnech 15. – 19. července 2019 v rámci projektu POLYGRAM pod vedením Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu se zástupci učitelů i žáků ze ZŠ Novolíšeňská zúčastnili matematického tábora v Medlově. Byla to příležitost setkat se s dalšími matematickými nadšenci nejen z řad studentů ze základních a středních škol v Jihomoravském kraji, ale také pedagogů a odborných lektorů. Lektoři matematických bloků měli výborně připraveny pro všechny nevšední úlohy a hry.

Žáci základních škol se zde například dozvěděli zajímavé poznatky o historických mírách, skládali krychlové stavby a modely, zabývali se provazovou a méně známou netradiční papírovou geometrií. Mohli si také vyzkoušet i mnoho dalších zajímavých činností. Na mladších i starších žácích bylo vidět, jak moc se lektorům dařilo v nich vzbuzovat zájem nejen o matematiku, ale také o řešení různých hříček a hlavolamů, které vedou k rozvoji matematického nadání. I sami učitelé zde získali řadu námětů, inspirací a rad pro výuku matematiky. Pro všechny byly na odlehčení připraveny i volnočasové a sportovní aktivity v místním krásném prostředí. Týdenní hrátky s matematikou byly završeny  celotáborovou matematickou hrou s využitím moderních technologií, v níž spojili své síly mladší i starší žáci. Tato hra se setkala opět s velkým úspěchem. Mezi účastníky letošního ročníku byli dva žáci naší školy, Tomáš Jelínek a Matěj Skácel ze VII. A, kteří si setkání v Medlově velmi užili.