září 19 6-7

Festival vědy 2019 v novém

V pátek a sobotu 6. – 7. září proběhla na dopravním hřišti městské policie významná  brněnská vědeckotechnická populární akce festival vědy s Jihomoravským krajem. I když druhý den nepřálo počasí, akce se zúčastnilo asi 4 000 návštěvníků. Vedle vysokých škol, Akademie věd ČR, hvězdárny, Vidy. Technického muzea a dalších vzdělávacích institucí na festivalu vystoupily i žáci naší školy.

Členové ŠOKu  z 8.D představili návštěvníkům nové představení „E-šoking“ – fyzikální parodii na televizní reklamy. Představili zde i některé své nové pokusy – třeba střílení z vysavače, vyrábění vodních koulí kulatým sítkem nebo vytahování velkých bublin síťkami na motýly. Do některých pokusů také účastníky přímo zapojili. (viz naše fotogalerie).

Žáci ze 7. A  návštěvníkům připravili expozici Panoptikum fyzikálních a matematických zajímavostí. Cituji z jednoho poděkování účastnic festivalu – maminky s dcerou: „Jejich stanoviště bylo jedno z nejlepších jak z hlediska vhodného výběru ukázek fyzikálních jevů, tak co se týká zápalu pro věc, vstřícnosti a velmi příjemného způsobu komunikace s návštěvníky festivalu.

Poděkování za vzornou reprezentaci patří - žákům  8.D : Natálii Novákové, Filipu Bůžkovi, Lucii Ulbrichové, Anně Mojžíšové, Martinu Němcovi, Mikuláši Markovi, Janu Říhovi, Lukáši Krupičkovi, Alexandru Hradovi, Ondřeji Smýkalovi, Miloši Vránovi, Šimonu Stehlíkovi,Marku Drobílkovi a žákům 7.A: Anice Alexové, Kateřině Čadílkové, Lindě Rozprýmové, Lucii Rotreklové, Kláře Smékalové, Natálii Schlickové, Karolíně Šoukalové, Viktoru Bohmovi, Matěji Chudíkovi, Tomáši Jelínkovi, Matěji Kosíkovi, Štěpánu Planetovi, Matěji Skácelovi,Leo Skarolkovi, Jakubu Toncrovi a Lukáši Vaňkovi