duben 15

EASTER EGG HUNT = Hon na velikonoční vejce

V pondělí 15. dubna uspořádala naše angličtinářská sekce velikonoční soutěž pro šestý ročník inspirovanou tradičním anglickým honem na velikonoční vejce. Po chodbách celého druhého patra školy jsme pečlivě schovali přes 80 barevných papírových vajíček. Z druhé strany kraslic bylo napsáno anglické slovíčko a také číslo určující pořadí daného slova v tajné zprávě, kterou učitelé do papírových vajíček zakódovali. 
Kompletní zpráva měla formu velikonoční básničky a čítala rovných 80 slov. Ale aby to nebylo příliš jednoduché, ve hře figurovala i další vejce, která fungovala jen jako Černý Petr. Úkolem tříd bylo najít všechna vajíčka a sestavit z nich celou zprávu. Vítěznou třídou, které se podařilo bez chyb zkompletovat tajnou velikonoční básničku, se stala 6.A. 
Výhercům blahopřejeme a doufáme, že i ostatní luštitelé si užili hon na velikonoční vejce stejně jako učitelé, kteří jej pro děti s láskou připravovali.