Zvířecí záchranka

Když jsme v říjnu našli na školní zahradě zraněnou mladou sovu, nevěděli jsme jak jí pomoci. Naštěstí paní vychovatelky si věděly rady a zavolaly na pomoc odborníky z „Ptačího centra“ ve Slatině.

Tak jsme se seznámili se „zvířecí záchrankou“. Naší sovičce – puštíkovi se dařilo dobře a za několik týdnů ji vypustili opět do volné přírody. My se ale chtěli dozvědět o tomto centru záchrany volně žijících živočichů něco více. Pozvali jsme proto v květnu záchranáře z ptačího centra na besedu. Nepřijeli s prázdnou, dovezli s sebou spoustu živočichů, které zrovna v centru měli: ježky, malé divočáky, různé druhy sov, sokola, dokonce i andulky, které někomu ulétli. Dále pak králíky, kočku mývalí, kohouta a další zvířátka. O všech jsme se dozvěděli něco zajímavého a mohli si je pohladit. Na rozloučenou ještě paní vychovatelka vypustila do volné přírody zachráněného a vyléčeného holuba. Můžete si prohlédnout fotografie z akce.

Akce se moc povedla, a proto jsme záchranáře nepustili s prázdnou. Ještě před jejich příjezdem jsme uspořádali potravinovou sbírku – během několika dnů jsme do školy nanosili spoustu suchého pečiva, jablíček, mrkve, piškotů a dalších dobrot, kterými záchranáři zvířátka přikrmují a odměňují.

Akce se nám všem moc líbila.