prosinec 19 14-20

Líšeňské vánoce a Brněnské vánoce

Dne 14. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili akce Líšeňské Vánoce a o týden později 20. 12. 2019 vystoupili na akci Brněnské Vánoce.

Na Líšeňských i Brněnských vánocích se představily děti z prvního i druhého stupně v jednotlivých tanečních vystoupeních (5 vystoupení) . Ukázaly svým rodinám, ale i ostatním, že tanec je jako sněhová louka plná pestrých barev a my ji dotváříme.  Tanec i hudba s tanečními kroky ve stylu disko a street  dance  byly laděny do Vánoční atmosféry. Představily jsme také dva školní sbory. Český a anglický sbor. Zahrály  Vánoční koledy. Pásmo bylo dlouhé 30 minut. Zpěv Vánočních písní doprovázely děti na kytary, flétny a housle:

Náš program:

- Milióny přání, Mou dobrou zprávu hlásej, Den přeslavný

- Heigh ho, Silent night, Jingle bells

Předvánoční odpoledne zakončily děti  hrou na flétny.  Zahrály několik Vánočních koled

- Štědrý večer nastal, Tichá noc , Nesem vám noviny ….

Účinkovali: D. Hrazdírová, M. Simandlová, G. Slováková, M. Šikulová, N. Kučerová

Každý rok v tuto dobu se nám připomínají Vánoční svátky. Jsou krásně vyzdobena města, náměstíčka, i jednotlivé domky. Lidé se zastavují a vzpomínají u skleničky punče na příjemné chvilky prožité v roce 2019. My všem tyto prožitky zpestřujeme vystoupeními, která každý rok pečlivě s dětmi připravujeme.

Vypracovala Monika Simandlová